Ventolin - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ventolin techno-acid / Lysá nad Labem

„On tour“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Disco Science- Vitajte (2017) 1 000 ×
  • Indián- Vitajte (2017) 788 ×
  • 01_Sovy- Totem (2012) 2 450 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Baskytara, Zpěv, Doprovodný zpěv, Jódlování, Growl, Scream, Rap, Bicí, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Ventolin je acid - techno - house - mystic - hymnic - nerdy - live elektronics kapela složená z robotů a dirigenta. Robotický lineup: Akai MPC2000XL, Akai MPC1000, DSI Mopho, MFB SynthLite2, MAM MB33II, Yamaha RX5.

Youtube Video 5jLavevM8WIYoutube Video 5jLavevM8WI

Bio a historie

Ventolin je Live PA projekt Davida Doubka. Live PA je zvláštní název pro elektonickou hudební performance. Živé hraní s elektronickými nástroji je něco mezi djingem a vlastní hrou, odtud to jméno. Znamená to "live personal appearance", tj. že se člověk naživo ukáže, což tak pěkně vystihuje ironii a záludnost takového hraní. Živým hraním to pro mě začalo. Studiová práce se ovíjí z něj.

Ovlivnila mě spousta věcí, ale nejhlouběji mám v sobě zarytý zvuk jednoho vinylového singlu s klasickou nahrávkou Blackbird od Jammie Jeffersona - nejde až tak o tu skladbu samotnou jako o zvuk - rozladěné analogové varhany, šum, kolísání, nedokonalost a naléhavost. Kvůli tomu mám rád i primitivní zvuk raného techna z Detroitu, Chicaga a odevšad, experimentátory ze 70. let, Italské a indické disko z 80. let. Taky se hrozně rád dívám na dokument o Harry Partchovi, jak tam chodí ve svém domě z místnosti do místnosti a hraje na obří marimby. A rád tančím.

Pracuju s realnými hardwarovými nástroji a sekvencery, počítač používám jenom k nahrávání. Hardware používám kvůli živému hraní, protože jsem měl pocit, že počítače performery příliš pohlcují a komunikace s publikem nefunguje moc dobře. Analogové nástroje navíc zní jinak, mají jinou energii, než virtuální nebo nasamplované nástroje.

Ventolin začal náhodou jako můj boční projekt v roce 2007 a během dalších dvou let úspěšně objížděl Čechy a Slovensko, vystupoval společně s Modeselektor, The Presets, absolvoval turné s Midilidmi k desce Hastrmans...., v červnu 2009 vyšlo EP Mžitky (Mikinikill). Pak ho trochu zastínil můj druhý projekt, kapela Kazety, která taky vydala v roce 2009 desku a dva roky intenzivně koncertovala. V roce 2011 jsem pocítil potřebu se k Ventolinovi vrátit a udělat velkou desku. LP Totem vyšlo na konci října 2012, kdy Ventolin vyrazil na Totem tour, které začalo společnou šňůrou s Midilidmi na Moravě a Slovensku. Totem byl oficiálně pokřtěný v Praze (společný koncert s Midilidi, PPU a Jamesem Murphym (LCD Soundsystem) a Brně na Itch My Hahaha (party na konec světa s Legoweltem).

 

Youtube Video cgDLBjkDufIYoutube Video cgDLBjkDufI