VAP - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

VAP punk-hardcore / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Ptáš se mne: "Bojoval bys ve válce?" A já říkám: "Já už dávno bojuji, bojuji proti těm kdo vyhlašují války, proti masové mentalitě a postojím, které pro svou chamtivost, ignoraci, hamounstvi a brutalitu ohrožují můj život a životy mých bratrů a sester. Bojuji se "společností", která vidí destrukci a nátlak jiných jako rešení, považuji se být ve válce s těmi, kdo by bránili ostatním vybrat si svoji vlastní cestu a způsob života, s tim kdo by bránil v rozhodnutích s kým žít a jsem ve válce s těmi kdo znásilňují, ničí a špiní tenhle náš krásný svět."

Bio a historie

Společenství V.A.P. jsme zformovali začátkem roku 1993 původně s ideou dát dohromady volnou komunitu lidí zastávajících a hlasájících ideály nenásili, svobody a rovnosti. K tomu měl sloužit DIY zine Vidíme To Jinak a hlavně i hudební projekty. V.A.P. se dalo dohromady ve chvíli, kdy v byl v Praze založen squatt Ladronka, již fungovala redakce časopisu A-Kontra, agentura a nadace Black Hand v Kafkově ulici, Šroubova Propast na Žižkově, Sedmička na Strahově, Svoboda zvířat v Českých Budějovicích a existovalo spousty dalších projektů ale také silná základna lidí, které spojovaly stejné ideály.

První vystoupení V.A.P. proběhlo v rámci undergroundového festivalu v Kamenné u Jihlavy v listopadu 1993. Sestava V.A.P., v té době, byla čtyřčlenná. Kytara, basa, bicí, zpěv. Během roku 1994 podpořili část turné hardcoreové legendy Kritické Situace. Následovala řada vystoupení v klubech a na akcích nejen po celé ČR, ale i na Slovensku. Povětšinou se jednalo o benefitní koncerty pro organizace jako Svoboda zvířat, se kterými jsou a byli V.A.P. v úzkém kontaktu. Pražskými základnami VAP se staly Klub 007 Strahov, Propast, a squaty Ladronka a Pplk Sochora.

Během své existence V.A.P. podpořili mnoho českých i zahraničních hudebních skupin, a to nejen na společných koncertech, ale i produkcí těchto koncertů, například: Schwartzeneggar (uk), Contropotere (it), Davová Psychóza (sk), Dog On A Rope (uk), Conflict (uk), Wlochaty (pl), Exekuce (cz), Non Conformist (sk), Testimony (sk), Kritická Situace (cz) a další.

Personální obsazení hudebního projektu je velmi nestále a často se mění. Není svázáno s konkretními lidmi, ale ideály anarcho-pacifismu jako takovými.

V současné době, po delší odmlce, s V.A.P. připravujeme repertoár (ve staronové sestavě) a doufáme, že se brzy opět objevíme na koncertních podiích. ;o)

Praha 20.8.2010