Undersphere - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Undersphere alternative-rock / Třebíč

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

undersphere@seznam.cz - road manager
+420721941323 - Zdenek Svoboda - road manager
+420725070160 - Ládin Pokorný

Dodatečné info

Ládin Pokorný (zpěv)

Mirek Uhlíř (kytara)

Zdenek Svoboda (baskytara) 

Marek Novák (bicí)...

 

Sjednávání koncertů-kontakt:

pladin@seznam.cz

undersphere@seznam.cz

 

Více na oficiálním webu

 

 

Bio a historie

       Historie kapely sahá až do roku 1998, kdy se potkali zakládajíci členové Láďa Pokorný (původně angažován jako doprovodný kytarista, následně mu tato funkce byla stále více odebírána, až mu byla odebrána úplně a stal se z něj pouze zpěvák (ovšem především z jeho vlastní vůle) a Pavel Nykl (kytara) ve skupině Free Fall. Na bicí hrál Marek Jirovský. Tato skupina měla rozsáhlý repertoár a oblibu ve výměnách basistů. Když do skupiny vstoupil Vasil Solař (basa), bylo rozhodnuto, že basák se jen tak měnit nebude, ale kvůli jistým neshodám byl nakonec vyměněn bubeník.

      S příchodem nového bubeníka Marka Nováka se změnil i název kapely na Undersphere. Repertoár předchozí kapely byl převzat pouze asi čtyřmi skladbami. Tato událost se stala v roce 2000. Následovala plodná dlouhodobá tvorba, která měla i finální podobu dvou demo alb, první bylo Thorny Trip a druhé Soft Light. Skupina pravidelně koncertovala a docela se dařilo (např. titul nejlepší alternativní kapela třebíčska roku 2004). Ke konci roku 2003 se však skupinu rozhodl opustit Vasil Solař. Po dlouhodobém hledání jsme našli nového basistu ve Zdenkovi Svobodovi. S ním jsme opět začali koncertovat a znovu tvořit. Výsledkem bylo další demo album, tentokráte nazvané Undersphere.

         V únoru 2006 však svoji funkci složil Pavel Nykl. Nového kytaristu jsme našli ve Vojtovi Malachovi. Nyní se skupina věnuje tvorbě nového repertoáru a sehrávání.

         V červnu 2011 nahradil Vojtu Malacha na postu kytaristy Mirek Uhlíř.