Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Twist and Coin electronica-alternative / Zlaté Hory

„Album MODRÝ STÍNY - free download“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • SLZY 348 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ani noc ani den 458 ×
 • Rezidua 302 ×
 • Hypnóza 278 ×
 • Nejenom já 241 ×
 • Podivnej hukot 231 ×
 • Gong 157 ×
 • Ego 163 ×
 • Žatva 147 ×
 • Temná struna 191 ×
 • Tragika 168 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

   Alan Ulrich (syntezátory) a Ivo Černatovič (hlas) společně tvoří hudbu s kratšími i delšími přestávkami, v různých formách a pod různými názvy, již od konce 80. let. V posledních 2 letech jejich tvůrčí nadšení kulminuje, mj. také díky moderním technologiím. Pod názvem Twist and Coin dvojice 22. listopadu 2012 vydala DIY EP Cubistic Cecilia, aby se následně pustila do práce na prvním albu "Modrý stíny".

    Hudební styl Twist and Coin lze charakterizovat jako temnější alternativně-elektronický pop s prvky taneční hudby. Sami sebe nazývají garážovými novoromantiky. Aktuální album "Modrý stíny", jehož závěrečný mix byl proveden ve slovenském studiu SPAM, vyšlo 19. května 2013 a je k dispozici jako free download na Bandcamp profilu Twist and Coin.

http://twistandcoin.bandcamp.com/

Bio a historie

MALÍŘ A BÁSNÍK

      Vždycky jim bylo jasné, že jsou jiní. Nikdy ale neměli pocit, že by se ocitli na nesprávném místě. Zpočátku jim možná trochu vadilo, že se odlišují, ale bylo to zákonité a ti dva se snažili učinit ze své odlišnosti přednost. Brzy si zvykli na privilegia, která jim nabídnul jejich rozhled. A možná právě ona privilegovanost vedla k jejich pocitu vyvolenosti. Při vědomí, že jsou jiní, chtěli více, a když jim přestalo stačit, že se odlišují, začali se vysmívat. Lidská směšnost se jim stala potravou a zdrojem inspirace. Nebyli to žádní frustrovaní vyvrhelové, spíše cyničtí výstředníci, kteří se rozhodli, že svůj výsměch promění v umělecký projev. Realita všedního dne jim nikdy nepřestala poskytovat stejné uspokojení jako bloudění v říši fantazie.

      Nemohli se nepotkat. Dvě vyzáblé postavy vyžívající se v tom, že mohou své okolí šokovat hrou na tajemno. Zprvu nesměle, později bez ostychu. Bizarní obrázky a nápisy na dopisních obálkách, které si posílali každý den. Konec 80. let 20. století. Romantycy muzyky rockowej v polském rádiu. Kapely, které nikdo neznal a ani nechtěl znát. Nakonec začli skládat písně. Úspěch primitivně outdoorových nahrávek byl zajištěn urážlivými texty o jedincích, kteří byli krajně neoblíbeni v adolescentních komunitách, zhudebňováním směšných rozhovorů zaslechnutých ve veřejných dopravních prostředcích apod.. Výlevy balancující na hraně mezi krutým pubertálním humorem a společenskou výpovědí. Abstraktní předměty.

      Snažili se, aby je nic neodradilo, jenže najednou se objevila krásná holka. A vojna. Přestala vysílat východní norma a počet kapel, které nikdo neznal, se začal radikálně snižovat. Básník dal přednost poezii před hudbou. Malíř na svůj synťák namaloval nápis "Zkurvený tvrdý drogy". Mezitím se občas scházeli a snili o dalším spojenectví.

      Po názvem Twist and Coin začali fungovat v roce 1997. Pouto mezi nimi znovu ožilo na lavičce v parku nad plechovou krabičkou, původně od šňupacího tabáku. 90. léta byla hodně psychedelická, což lidi nejdříve sbližovalo a pak rozdělovalo. Postavy mizí, duše se ztrácejí a zase objevují. Pochybné jistoty neperspektivních vztahů a závislosti všeho druhu odvádějí básníka do neznáma a malíř zůstává sám. Ještě předtím však vznikla řada nového materiálu. Poklad zůstává zakopán hluboko v zemi.

      Nevětraná krypta je skvělou skrýší a mumifikované skvosty jsou připraveny pro ty, kteří bez varování vstávají jako fénixové z popela. Po 10 letech a na zlatém podnose. Jenže pouta jsou ještě křehká a zteřelá. A zlato je zrádný kov. Jeho ostrá záře vyděsí plachého básníka a ten po krátké episodě mizí opět v horách na severu.

      Když se v Praze objevil Alan Wilder, nemohli chybět. Tušili, že se tam setkají. Bylo to načasované. Pouto neselhalo. Wilder se stal tím, kdo zatahal za nitky osudu. Malíř byl pečlivě připraven, básník dospěl, technologie dozrály, impulzů k výsměchu neubývá...