Twilight Kid - O kapele | Bandzone.cz

Twilight Kid alternative-rock / Mladá Boleslav

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

10. října 2016
Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Cherry Kiss
    INTO THE NIGHT
  • Time Has Come
    INTO THE NIGHT
  • Hello
    INTO THE NIGHT

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela Twilight Kid v současném složení funguje od března 2015, během prvního léta stihla například vystoupit na festivalu Votvírák, nebo turné po UK. V současné době pracuje na svém debutovém albu INTO THE NIGHT, na kterém spolupracuje se světově uznávanými producenty - album mixuje JOHN FRYER, který má za sebou spolupráci s DEPECHE MODE, NINE INCH NAILS, HIM a mnoha dalšími. Mastering má potom na starosti MAOR APPELBAUM, který se podílel na albech kapel jako FAITH NO MORE, LIMP BIZKIT, ONE a mnoha dalších... Album by mělo vyjít v prvním čtvrtletí roku 2016 a zde na Bandzone máte k dispozici první ochutnávky!

 

Žánr: rock yr soul

Složení:

Honza Tříška - zpěv

Jan Volf - kytara

Marek Procházka - sólová kytara

Radek Večeřa - baskytara

Honza Pavlíček - bicí

Hynek Šturma - klávesy / samply / efekty

Bio a historie

Vše začalo jako projekt jednoho muže v pokoji Jan Volfa, který psal písně pod svým alter-ago Twilight Kid. Po léta bez úmyslu hudbu veřejně publikovat. Na jaře 2013 se dal dohromady s dlouholetým kamarádem Ivanem Sokolovem, který přivedl Tony Drumlinga a Libora Hybla. Koncertní premiéra se konala na narozeninách společného kamaráda, která se ale později ukázala být i derniérou. V ten samý večer totiž Jan Volf odehrál 4 písňový akustický set se zpěvákem Honzou Tříškou, se kterým objevili fungující chemii, která se stala základem nové formace. S dvojicí začal na demech externě spolupracovat talentovaný multiinstrumentalista Rosťa Sliwka, který nadále zůstává častým spolupracovníkem.

Na jaře 2014 se ke kapele připojil bubeník Honza Pavlíček a v únoru 2015 se ke triu připojil zbytek talentovaných místních hudebníků: Hynek Šturma (klávesy), Radek Večeřa (basa) a Marek Procházka (sólová kytara), který vyrostl v Calgary a s kapelami Deville a Red City Anthem působil na turné po celém US, se vrátil do rodné země, aby se jako poslední připojil k současné formaci Twilight Kid. Stálými koncertními hosty jsou back vokalistky Tereza Kaňková a Sandra Tomoriová.

Formace začala téměř ihned koncertovat a již její dema ji dostali na turné po UK nebo na jeden z největších českých festivalů Votvírák.

Kapela měla v úmyslu vydat demo album ANOTHER DOOR, ale když se jí v průběhu nahrávání naskytla možnost spolupráce s legendárním producentem DEPECHE MODE, HIM nebo NINE INCH NAILS, JOHNEM FRYEREM, tak změnila plány na regulérní LP, které vyjde na přelomu roku pod názvem INTO THE NIGHT.

Mastering alba má na starosti další člen hvězdné posádky MAOR APPELLBAUM, který masteroval alba takových hvězd jako FAITH NO MORE nebo LIMP BIZKIT.