Tvoje mama - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Tvoje mama metal-rap / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Karel Šolc
  • Žalm 46
  • Zamilovaná

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Baskytara, Zpěv, Rap, Bicí, Syntezátor / Sampler, Piano, klavír

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Tvoje mama není žádná bačkora. Nestojí u plotny a nežehlí plíny. Tvoje mama je sexy, každý by ji chtěl. Hlavně proto, že není žádná trubka. Ví všechno. Tvoje mama ví i to, co neví ani tvoje mama. Je tak bubená, večer se nám o ní snívá. Protože i růžový koberec může mít modrou trávu. Nechápeš? Nemůžeš. 

Tvoje mama, to je matriarchální božská trojjedinost. Otec, syn a Karel Šolc svatý. Žádný hloupý řečičky, žádný vytahaný hadry a kila zlata. Emanace prostoty a krásy slov. 

Millennium je její superego, počátek i konec, vypadá jako Ježíš a není to žádný chuj. Zahraje na všechno, klidně i na tvoji mamu. Uchopí a zkrotí každý nápad.

Victorius je její alterego, roztržitý introvert s duší rappera, po nocích píše do šuplíčku. Nad postelí má vystavenou kytaru, jsou to ale jenom mimikry. Možná nám i někdy zazpívá. 

A duch svatý. Karel Šolc. Ještě ho nikdo z nás neviděl, ale jeho duše žije v nás. Podpoří nás, když jsme v koncích. Když se mu něco líbí, hned to víme. Umí nás ale i schladit, jako když v noci típneš retko o vlhkou dlažbu.

Tvoje mama na Facebooku

www.tvojemama.cz

Bio a historie

Tak tohle je Tvoje mama. Ale ne tvoje mama, nýbrž Tvoje mama. Máme i svůj web - www.tvojemama.cz - a je pěkně ostře bubený. 

Kdo jsme? Těžko říct. Poslechni, přečti a uvidíš. Jak jsme vznikli? 

Spolužáci z gymplu. V patnácti si pořídili kytary a chtěli si založit kapelu. Jeden milovník metalu a elektroniky, druhý srdcový folkař. Vzniklo pár písniček, všechny se nám líbily, ale nikdy z toho nebylo víc, než idea. Prostě jsme chtěli jenom hrát. Pak jsme odmaturovali a rozprchli se na vysoké školy do Olomouce a Prahy. 

A až dlouho potom je jednou napadlo, že by mohli udělat něco nového, co ještě neznali. Spojili svou bubenou poezii s elektronickým a kytarovým soundem. Jasným vyústěním pro ně bylo rapování. Ne, že by někdy měli nějak zvlášť rádi hip hop. Nešlo jim o pozérství, ale o podání, hudbu a o text. A tak vznikla, vpravdě na koleně, over the internets, léta páně 2009 Tvoje mama.