Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Těsně Vedle pop-rock / Železný Brod

„Restart kapely“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Michal - +420775902699
tesnevedle@email.cz - Email kapely

Dodatečné info

Láďa - zpěv, akustika

Marťa - zpěv, klávesy

Ondra - elektrická kytara, zpěv

Kuba - basa

Míra - bicí

Vojta - elektrická kytara

 

Bývalí členové: Anežka Masná - zpěv, klávesy, akustika, Vláďa Novotný - bicí, Johny Hajlek, Michal Krupka

Web:

https://www.facebook.com/tesnevedleband

www.tesne-vedle.cz

 

Díky Mírovi Hajlekovi můžete sledovat počínání kapely při koncertech ve fotogaleriích na:

http://mhajlek.rajce.idnes.cz/

Bio a historie

Vznik kapely Těsně Vedle se datuje k roku 2010, kdy došlo k rozpadu „Sklanďácké“ kapely „Mataris“. Z tohoto hudebního seskupení zůstává Johny (elektrická kytara, zpěv) a Michal(basa) ve zkušebně s otázkou „co dál“?

Prvním impulsem byl Vláďa Novotný (bicí), který v hudbě našel zalíbení již v osmi letech u mistra Roberta Tomáše. Odpověď na otázku zpěvu na sebe nenechala dlouho čekat a na podzim téhož roku nás navštívil Ladislav Ouhrabka (zpěv, akustická kytara, texty), který s sebou přivedl i půvabnou a talentovanou Anežku Masnou (zpěv, klávesy, akustická kytara). V tomto složení jsme se pustili do práce a k 25.12.2010 uspořádali první veřejnou zkoušku v Těpeřské sokolovně. Tato akce nás přesvědčila o tom, že v našem počínání budeme pokračovat.

Začali jsme s přehráváním oblíbených popových skladeb, které zatím v našem repertoáru převažují, ale posléze na řadu přišly i písně vlastní, na kterých hodláme v budoucnu stavět a od revivalového repertoáru postupně upouštět.

Během dalších let se kupily nabídky na hraní a s tím i nové zkušenosti pro každého z nás. Postupem času jsme na sebe začali klást větší nároky a tak mezi nás jednoho podzimního dne roku 2012 přišel nový člen Ondra Fejtek, který nám doplnil druhou elektrickou kytaru, zpěv a přinesl jako každý nadšený muzikant spoustou zajímavých nápadů.

V průběhu následujícího roku 2013 se však Anežka rozhodla své působení v kapele ukončit a vydat se na jinou životní dráhu. Nechtěli jsme však, aby se sestavení měnilo a tak mezi nás přišla Martina Havlíčková ze Zlaté Olešnice (Zpěv, klávesy).