Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Trinity metal-doom / Mladá Boleslav

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Trinity

doom & rebirth metal

Bard - vocals of damnation and grace, bass & guitars
Judith - voices of sin and innocence, acoustic guitar
Mary - choirs of heaven and apocalypse

Dee S. (as guest) - doom and rebirth rhytm machine

Bio a historie

TRINITY je projekt, kterému jsem v letech 2007 - 2010 věnoval naprostou většinu svého "hudebního" času. Výsledkem je několik nahrávek , které bych označil jako pre-demo a které si můžete poslechnout na tomto profilu. Po založení kapely AMNIS jsem zjistil, že nezvaládám věnovat se dvěma aktivitám, a protože AMNIS začal fungovat jako regulérní kapela, TRINITY jsem upozadil. Od roku 2015 jsem opět začal na písních pracovat a rád bych během roku 2016 dokončil plnohodnotné album.

Na začátku přelomu 80. - 90. let jsem byl jako vyhraněný metalista ovlivněn množstvím kapel, z nichž velký vliv na mou hudební orientaci měli doom metaloví průkopníci (patrně dosud nepřekonaní) Candlemass a Solitude Aeturnus. V té době jsem působil jako zpěvák a kytarista v několika kapelách velmi lokálního významu stylově se pohybujících  mezi thrashem, blackem a doomem.

V první polovině 90. let jsem se stal křesŤanem a rozešel se s filozofií a duchovním poselstvím doom metalu (doom = zhouba, smrt, zlý osud) a na dlouhé roky opustil jako hudebník vody metalu vůbec. Začal jsem se aktivně věnovat soudobé bohoslužebné hudbě.

Zpět k metalu jsem se jako hráč a zpěvák vrátil roku 2005 v projektu Postilion, abych zhruba po dvou letech zjistil, že skládat a hrát doom metal je mi přece jen nejbližší. Už na Postilionu mi pomáhala se zpěvem má sestra Judith. Když mi spolupráci přislíbila ještě Mary, zrodil se v létě 2007 projekt, který jsem nazval Trinity. Zatímco v hudební stránce jsem měl celkem jasno, otázka, kterou jsem řešil, byla témata zpracovávaná v textech a vůbec posleství tohoto hudebního projektu. Doom metal, jak už vyplývá z názvu, je o smrti a beznaději. Otázky života a smrti jsou témata, se kterými jsme denně konfrontováni a objevují se i v textech Trinity. Ale protože tvorba Trinity odráží mou (naši) křesŤanskou orientaci, není jejím poselstvím odevzdanost zlu a beznaděj. Jedním ze základních kamenů křesťanského pohledu na svět je naděje. Naděje i v situacích, kdy se zdá, že se všechno kolem hroutí. Naděje je poselstvím Trinity. A tak styl nenazývám pouze doom metal, ale "doom and rebirth metal".

Více hudebních ukázek a informací nejen o Trinity na: ibard.wz.cz