Très.b - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Très.b alternative-indie / Warszawa

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Like Is (2012 - 40 Winks of Courage) 356 ×
  • Let It Shine (2012 - 40 Winks Of Courage) 208 ×
  • The Goose Hangs High (2012 - 40 Winks Of Courage) 208 ×
  • Orange, Apple (2010 - The Other Hand) 126 ×
  • The Visionary (2010 - The Other Hand) 117 ×
  • Venus Untied (2010 - The Other Hand) 79 ×
  • Man Inside The Wolf (2007 - Scylla And Charybdis) 77 ×
  • OK (2007 - Scylla And Charybdis) 60 ×
  • Ola (2007 - Scylla And Charybdis) 44 ×

Fanoušci: 43

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
2 215
Poslechnuto skladeb
1 258
Profil registrován
20.8.2012

Členové

Kontakty a odkazy

m.pil@chaos.com.pl - Management
+48602675514 - Management (Maciej Pilarczyk)

Dodatečné info

Très.b

Mezinárodní kapela, kterou tvoří zpívající basistka Misia Furtak (Polsko), bubeník Thomas Pettit (Dánsko, Anglie) a zpívající kytarista Olivier Heim (Holandsko, Amerika), jenž je také znám pro svůj sólový projekt Anthony Chorale.

Kapela je stylově velmi těžko zařaditelná, její hudba by se dala označit jako alternativní rock s prvky popu, někdy i elektroniky a folku. Název Très.b (kategorie B) je narážkou na fakt, že skupina hraje v podstatě "béčkovou" hudbu, která je vždy tak nějak stranou veřejného zájmu.


 

  OLIVIER HEIM (guitar, vocal)   MISIA FURTAK (bass, vocals)   THOMAS PETTIT (drums)

 


Official website:

http://www.tres-b.com/

Bio a historie

Skupina se dala  dohromady v Dánsku, tehdy byl v sestavě také druhý kytarista Alex San Martin-Beuk. Nová formace si začala  pozvolna dělat jméno především v Nizozemí, kde vlastními silami vydala první EP "NEON CHAMELEON" (2006) následované dlouhohrajícím debutem "SCYLLA AND CHARYBDIS" (2007). Oba počiny byly velmi dobře přijaty, nizozemský magazín OOR uvedl, že "melancholický pop zní málokdy tak nádherně". V další pochvalné recenzi OOR stálo, že "Misia Furtak zní jako mix Björk a PJ Harvey". Byli také přirovnáni ke kapelám, jako jsou Sonic Youth, The Smiths nebo Feist.

Kapela se nedávno (již jako trio) přestěhovala do Polska, aby tu vydala své další album, tentokrát poprvé u velké firmy. V červnu 2010 Très.b podepsali smlouvu s Pomation EMI Poland a jejich deska "THE OTHER HAND" vyšla 21. září toho roku. Album se nahrávalo ve Varšavě (Studio 333), mixáž měl na starosti kritikou uznávaný producent Victor van Vugt, jenž spolupracoval s umělci, jako jsou PJ Harvey, Nick Cave a Depeche Mode. Nahrávka obdržela spoustu velmi pozitivních recenzí, někteří považovali "THE OTHER HAND" za jednu z nejlepších polských desek roku 2010. Nakonec byla oceněna Polish Music Industry cenou Award Fryderyki 2011 za Nejlepší debut roku.

V prosinci 2011 kapela oznámila, že je připravena začít nahrávat nové album. Do procesu přímo zapojila také své  fanoušky, kteří si mohli toto ještě nerealizované CD předobjednat a podpořit tak jeho vznik. V únoru 2012 skupina započala nahrávat ve studiu The Rolling Tapes Studio, kde jim byl nápomocen Michał Kupicz (Indigo Tree, Enchanted Hunters). Vše se nahrávalo živě, takže celý nahrávací proces trval pouze 6 dní. Deska "40 WINKS OF COURAGE" vyšla 15. května 2012.