Tomáš Vančura - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Tomáš Vančura funk-rock / Pardubice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Takové malé pfffšššrr (vopravdický funky)
  Nezařazeno
 • Zakarpaty blues
  Nezařazeno
 • Možná jsi chtěla běžet dál
  Nezařazeno
 • Rastaman Day
  Nezařazeno
 • Nová Staršidla - Mám na tebe chuť
  Nezařazeno
 • Nová Strašidla - Motýl
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Moje kapela je jeden člověk....já a pár krabiček z Japonska. Písně stavím na svoje kytarové rify doplněné svými texty a doprovody - basa, bicí. Zpěvy nahrávám na závěr.

Bio a historie

Kdysi dávno, odkojen kapelami Led Zeppelin, Pink Floyd, Black Sabbath, později Frankem Zappou atp., jsem jaksi omylem započal svoji hudební činnost ve folkové sféře. Hrajíc na kytaru a hulákajíc do mikrofonu jsem poprvé veřejně vystoupil na jakési debilní soutěži v duu s Honzou Baxou. To vše pochopitelně s vlastní tvorbou. Ovacemi publika uspokojen a porotou zašlapán ( složení poroty tehdy bylo výhradně z členů KSČ ), jsem se rozhodl pokračovat v této činnosti. Prošel jsem éru big beatu, undergroundu, blues  ...........pak přišlo manželství, děti......... a trochu iná zábava.

Nicméně cca roku 1997 mě oslovil bubeník Dušan Malínský z Heřmanova Městce s tvrzením, že já jsem právě ten člověk, který musí skládat, řezat do kytary a ještě zpívat. Basák Luboš Melenec byl už připraven a tím vše vzniklo. Do kapely vstoupil další kytarista Radek Losert, dali jsme si název Nová Strašidla a po nazkoušení několika písní, vyrazili do světa ( tedy toho našeho českého ). Kluby, festiválky, studio na Seči ( 2x demo, 1x CD ). Vše fungovalo, kapela později prošla několika personálními změnami, názorovými neshodami a dalším restartem. Mírně unaven neustálým omíláním starých písní s novými členy, jsem usoudil, že nastalo "vyhoření" a je čas toho zanechat. Muzika je pro mě život a život je muzika.

V současné době se snažím dělat něco doma, peru se se softwarem a za dlouhých zimních večerů občas něco vyplodím. Tvořím ale velmi intuitivně a z náhlého popudu.