Thom Artway - O kapele | Bandzone.cz

Thom Artway folk-pop / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

14. července 2014
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Thom Artway - In Your Mind
  Nezařazeno
 • Conformity (feat. Maella)
  Nezařazeno
 • Blind Man (Singl 2016)
  Nezařazeno
 • I Have No Inspiration (Singl 2015)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

production@indies.eu - Booking - Hana Podhorská
+420732344247 - Booking - Hana Podhorská

Dodatečné info

Bio a historie

Zpěvák, textař a kytarista Thom Artway patří aktuálně k nejuznávanějším mladým muzikantům české hudební scény. Ve své tvorbě dokonale propojuje moderní zvuk s klasickým písničkářstvím. Jeho skladby jsou podmanivé díky charakteristickému hlasu a jasně rozpoznatelným melodiím.

Thom Artway se řadí do generace písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na ulicích světových měst. Jako busker začínal u Lennonovy zdi v Praze na Malé Straně. V roce 2013 nahrál EP Still Standing Unknown. V té době také strávil pět měsíců v Austrálii, kde se věnoval cestování a pouličnímu hraní. První singl I Have No Inspiration (2015) zaznamenal obrovský úspěch. Stal se hitem a na více než rok a půl ovládl přední příčky českých hitparád. Za debutové album Hedgehog získal Thom hned dvě Ceny Anděl 2016 České hudební akademie, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku. V červenci 2017 se stal výhercem v projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby a jehož cílem je představit umělce na mezinárodní hudební scéně.

Rok 2018 znamenal pro Thoma Artwaye především druhé album s názvem All I Know (Warner Music) a následné turné po ČR. Mladému muzikantovi se podařilo navázat na úspěšný debut Hedgehog (2016, Warner Music). Nahrávka All I Know je oproti prvotině rychlejší, objevuje se na ní více elektroniky a elektrických kytar. Za novou desku byl nominován na cenu Anděl 2018 v kategorii Sólový interpret.

 

V roce 2018 natočil Thom videoklipy All I Know a Sleeping Next to You v londýnském YouTube Space studiu, kam zavítal díky výhře v projektu Czech Fresh. Oba měly celosvětovou premiéru v britských médiích, např. v legendárním anglickém magazínu Clash. Kromě toho hrál aktivně nejen doma, ale i v zahraničí: na legendárním festivalu Sziget v Maďarsku, na showcase festivalech The Alternative Great Escape v UKWaves Vienna ve Vídni, MaMA v Paříži nebo BUSH v Budapešti, dále pak ve Švýcarsku, Lucembursku, Nizozemsku, Finsku či Polsku. Na konci roku 2018 ještě vyrazil s kapelou na první turné po Anglii a Skotsku

V říjnu roku 2019 vydal cover verzi písně Anděl od Karla Kryla.

V roce 2020 vydal dva singly. Píseň Caroline (producent Dušan Neuwerth) a Dream Your Life Away, na které spolupracoval s britským producentem Eddiem Stevensem. 

V roce 2021 vydává první český singl Nezapomenout a pár měsíců poté singl Buď se mnou.