Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Viv rock-grunge / Praha

„Ladíme nové songy, Stay tuned.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • 01 Hard As A Stone- Vivien's Dream (2016) 405 ×
 • 03 It's True- Vivien's Dream (2016) 345 ×
 • 04 Divine- Vivien's Dream (2016) 168 ×
 • Left Apart- Left Apart - Single (2015) 1 023 × Stáhnout MP3 zdarma
 • 01 Creature- Creature (2012) 2 495 ×
 • 05 Emily cries- Creature (2012) 1 304 ×
 • 09 Fear in your blue eyes- Creature (2012) 954 ×
 • Bubble land 39 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Hrajeme přímočarou riffovou hudbu. Žánrově se nechceme moc vyhraňovat, ale tvorba se točí kolem grunge, progressive a hard rocku...

Kapelu tvoří:

 • Bicí - Romik
 • Basa - Kubke
 • Zpěv/kytara - Pepe
 • Kytara - Lukas

Facebook profil: The Viv

Web: www.theviv.cz

Youtube channel: The Viv

Rozhovor v fajnrockmusic radiu (od 37:45)

Rozhovor v měsíčníku Lípa (str. 8-9)

Rozhovor v radiu Streetculture

Bio a historie

Co bylo před The Viv? Kubke a Pepe hráli pár let v Transemotions. David Scharf experimentoval ve více kapelách, ale asi nejvíce se věnoval Red Eye. Ačkoli The Viv jsou pražskou kapelou, všichni její členové mají kořeny na českolipsku, a proto při zakládání nové kapely Pepe a Kubke vzpomněli na řízný tlukot Davida a přizvali ho jako prvního kandidáta na post za bicími. Už po první zkoušce bylo jasno, že pro plánovaný zvuk kapely jsou Davidovi údery dostatečně "wostré".

Další období bylo věnováno pečlivému zkoušení, skládání a provizornímu nahrávání... a také hledání zpěváka a frontmana. Zde bohužel stále narážíme, a tak se provizorně stává zpěvákem Pepe s tím, že ho snad postupně místy doplní Kubke. Pepe to dotáhl tak daleko, že se The Viv začali chystat na svůj první koncert... a ten se vyvedl nad očekávání dobře.

V srpnu 2011 kapela začala ve studiu Wonderlost nahrávat svou první desku s názvem Creature. Nahrávání a postprodukce se protáhla až do března 2012, nicméně výsledku to zcela jistě prospělo.

Záhy po nahrání desky post za bicími opustil David Scharf, což znamenalo hledání náhrady za bicí a zdržení vydání. Za bicí však brzy nastoupil Ramonn, který se s kapelou přes léto sehrál a věnoval se již i nové tvorbě.

Debutová deska Creature byla nakonec vydána v září 2012 v nákladu 500 ks, řádně pokřtěna a doplněna marchandisem. Dále se kapela věnovala živému hraní, skládání a maximalizaci využití nového "motoru", tedy bicmena s velkým potenciálem.

V roce 2014 jsme o sobě dali vědět singlem s názvem Left Apart, na kterém jsme trochu zaexperimentovali s přizvaným hostem a aranží. Left Apart jsme vypustili do světa na začátku roku 2015 a pokřtili jsme ho na 5. narozeninách, které jsme oslavili dvojkoncertem v Praze a České Lípě.

V roce 2015 byl již v podstatě nachystán materiál na v pořadí druhou desku. V první polovině roku 2016 jsme desku nahráli, vyprodukovali a podpořili novým merchandisem a samozřejmě nezbytnou tour. Aby toho nebylo málo, konečně jsme se rozhoupali a zkusili, jak bude kapela znít s druhou kytarou. Zkusili jsme Lukáše Andrlíka (ex Infuzze) a zvuk posílené kapely se nám líbil natolik, že jsme již dále pokračovali ve čtyřech, a to jak na  singlu It's true, tak i ve zbytku desky Vivien's Dream. Jak je naším dobrým zvykem, desku jsme pokřtili v Praze i v České Lípě.

Rok 2017 jsme pojali více odpočinkově. Doladili jsme integraci Lukáše do kapely, přestěhovali zkušebnu, obnovili náš akustický set a odehráli např. perfektní Vánoční akustic mini tour, 3 dny, 3 města, 3 kluby. Rok 2018 vyhlížíme s vidinou pravidelného přísunu koncertů i nových písní.

Děkujem za vytrvalou podporu a přízeň, kterou nás zahrnujete, především během koncertů a po nich :)

The Viv