The Seniors - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

The Seniors rock / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Summertime
    Nezařazeno
  • Love Like A Man
    Nezařazeno
  • Well (Baby Please Don´t Go)
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Ladislav "Ámos" Škaroupka

S kytarou se seznamoval od svých 13 let. V sedmdesátých letech má na svědomí kapely The Four Boys, Antiatom, Talex, Syntetik, Gradace, v letech osmdesátých Titanic a srdcová je od roku 1981 kapela Dogma Art, se kterou hraje dodnes. Krátce ještě v devadesátých letech koketoval s kapelou Dantes. Hrál se spoustou špičkových brněnských muzikantů a v roce 2017 se dal zpátky dohromady s přáteli let sedmdesátých a založili pro radost hrající The Seniors.

Mezi jeho oblíbence patří Ozzy Osbourne,
Zakk Wylde, Dream Theater, Devin Townsend...

Petr "Jirásek" Gratias

V roce 1968 ho uchvátil bigbít a kytara, se kterou spojil celý život. K aktivnímu hraní ho inspiroval starší kamarád, talentovaný výtvarník a hráč na kytaru a skupiny Olympic, Synkopy 61, George And Beatovens a Blue Effect. Navštěvoval LŠU, nejprve obor klavír. Profesorka hry na klavír byla starší prchlivá dáma a často tloukla "Jiráska" přes prsty, což mu další studium hry totálně zprotivilo. Dále pokračoval na LŠU v oboru kytara. Profesor byl sice laskavý, ale pro jiné hraní než klasické nebyl vybaven. Protože se na této instituci "nevyučoval" bigbít, tak školu (ke své škodě) opustil. Začínal ve skupinách Garden Beat (1968-970), Harrow Of Tomorrow, Hell On Wheels (1970-1974). Zájem o literaturu a poezii ho přivedl k psaní vlastních textů. Po vojně (1976) založil s Rudolfem "Harrym" Gregorem skupinu Antiatom, kam byl přizván i Laďa Škaroupka. Po odchodu z kapely uváděl tematické poslechové hudební pořady. Rovněž začal být literárně činný a podílel se spoluautorsky na knihách Černý racek (2009), o artrockové legendě Oldřichu Veselém a V erbu Progres (2014) o legendárních Progres. Následoval vlastní knižní projektDecibely nad Brnem (2015), který byl oceněn mezi 50 nejdůležitějšími knihami roku. Pracoval jako autor a moderátor vlastních tematických hudebních pořadů Rock Caffé, Rock Antikvariát a Kytaroví hrdinové na Rádiu Hey. Během této doby působil krátce ve skupinách Rainy Day, Jungle Boogie, Rainy Day 2, jako hráč na percussion v experimentální kapele Black Night Sun a alternativním sdružení Černosvit. V roce 2017 se dal zpátky dohromady s přáteli
let sedmdesátých a založili pro radost hrající The Seniors...                                                  Přezdívku "Jirásek" získal v kapele The Seniors proto, že jako spisovatel napsal 4 vícedílné beletristické romány, 3 knihy o hudbě, píše recenze.....

Mezi jeho zahraniční oblíbence patří od 13 let celoživotní láska The Beatles, ale i Pink Floyd, King Crimson, Atomic Rooster, Led Zeppelin a blues. Obdivuje Al DiMeolu, Jeffa Becka a Mahavishnu Orchestra

Ruda "Harry" Gregor

K bigbítu ho přivedl jeho starší bratranec, ale také vliv skupin Olympic, Synkopy 61, George And Beatovens a Atlantis. Společně s "Jiráskem" Gratiasem oba propadli legendárním The Beatles, které dodnes považuje za historický základ rockové hudby. Od španělky se snímačem přešel k elektrické kytaře. Začátky jeho hraní na kytaru datují léta 1968-1970, kdy působí ve školní kapele Garden Beat jako sólový kytarista. V začátcích navštěvoval LŠU obor kytara, ale protože se zde "nevyučoval" bigbít, tak školu opustil. V letech 1970-1974 hraje v kapelách The Harrow Of Tomorrow a Hell On Wheels. V roce 1972 jako anonymní kapela hrají tzv. bigbítové mše v Brně a Blansku. V letech 1968-1974 ve jmenovaných kapelách působil s "Jiráskem" Gratiasem. Během vojny (1974-1976) působil ve skupině Morava, v níž se přeškolil na baskytaru. Dále spolupracoval s Jiráskem a Amosem v kapele Antiatom. Když se kapela konečně zformovala a začala zkoušet, objevily se rozdílné názory na složení repertoáru. Antiatom se rozpadl a "Harry" Gregor a "Amos" Škaroupka se obklopili novými členy a pod názvem Gradace úspěšně působili v okolí Brna. Po jejím rozpadu se pokoušel nastoupit na dráhu profesionálního hraní v nočním baru na Slovensku v Liptovském Mikuláši. Tento krok však nenaplnil jeho očekávání a záhy se vrací do rodného Brna. Účinkoval ve skupině klávesového hráče Rostislava Hradeckého, bývalého člena brněnské rockandrollové legendy šedesátých let Rocky Eagles. Přestože byl hudbě maximálně oddán, neviděl v daném oboru do budoucna jakékoliv perspektivy. Na jaře 1982 pověsil baskytaru na hřebík a se svými přáteli se vrátil na pódia až v roce 2017 a to v The Seniors. Přezdívka "Harry" je s ním spojena od konce devítileté školy, kdy  tehdejší bigbítová kapela  The Harrow Of Tomorrow začala jezdit na vandry na Žďársko.                                                           

Mezi jeho zahraniční oblíbence patří The Beatles a později Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd, Uriah Heep, Ken Hensley, Ozzy Osbourne, Kiss, Gary Moore a Iron Maiden….

Karel "Charlie" Prodělal

Hráč na všechno, co má klávesy. Navštěvoval LŠU obor klarinet a klavír. Později přešel na tenorsaxofon a altsaxofon. V sedmdesátých letech hrál v kapele Syntetik s Amosem, kde začal hrát na varhany. Během vojny 1976-1978 hrál s kapelou víceméně taneční hudbu, ale pod vlivem doby hráli i jazz a zkoušel hrát i jazz rock. Po vojně zůstal nějaký čas v Praze, kde hrál s různými kapelami zapomenutých názvů. Po nástupu na studia zanechal hudební činnosti. Po roce 1990 již hrál pouze pro radost. Věnuje se podnikání. Hlad po hraní byl však přesvědčivější. Koupil si klávesový instrument Kurzweil a nejprve hrál sám pro sebe doma pro zábavu. "Harry" Gregor mu nabídl členství v nově se formující kapele a tak se stal jedním z instrumentálních pilířů skupiny The SeniorsI když nemá žádnou vizuální podobnost s králem němé grotesky Chaplinem, přesto dostal přiléhavou anglosaskou přezdívku "Charlie".    

Mezi jeho zahraniční oblíbence patří Deep Purple, Rainbow, Herbie Hancock, Iron Butterfly a Jethro Tull.

Zdeněk "Klekí petra" Buchta

Hráč na bicí nástroje. Psal se rok 1968, když se společně s kamarády v hospodě rozhodli, že založí bigbítovou kapelu. Bylo mu 17 let a ve městech byl bigbít na vzestupu. Pod názvem The Hell poprvé vystoupili v roce 1969. V jejich repertoár tvořil hlavně rock and roll, ale také písně legendárních The Beatles. Komunistickým úředníkům se nelíbil jejich anglický název The Hell (Peklo) a tak kapela dále hrála pod neutrálním jménem Metropol. Obdivoval bubeníky proslulých jmen - Ginger Baker, Jon Hiseman, John Bonham, Ian Paice, Billy Cobham, Tony Williams, Lenny White.

V roce 1972 z této kapely odešel a pokračoval s kapelou Special Blue Mood. S anglickým
názvem kličkovali asi dva roky a v roce 1974 se kapela rozpadla. Protože hrát bigbít, či rock bylo v dalším období nemyslitelné, vrátil se zpět ke kapele Metropol, která hrála po barech a
vinárnách v Brně a okolí. Tento stav trval do roku 1985, kdy začal jako profesionální řidič jezdit z kamionem TIR nejenom po tehdejším Československu, ale i po celé Evropě. Náročné povolání už nebylo možné skloubit s hudebními zájmy a tak nakonec zanechal hraní. Osloven "Harrym" Gregorem se po letech v roce 2017 vrátil k hraní a zasedl za bicí soupravu ve skupině The SeniorsPřezdívku "Klekí petra" získal v The Seniors kvůli šedivé vlasové hřívě, upomínajícího na bílého otce Apačů z filmu Vinnetou.                                                                                                 

Mezi jeho zahraniční oblíbence patří The Beatles, Cream, Jimi Hendrix Experience, Led Zeppelin,