The OWNROADIES - O kapele | Bandzone.cz

The OWNROADIES punk-rock / České Budějovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Cheater
  Indecision Prison EP
 • Indecision Prison
  Indecision Prison EP
 • Underland
  Indecision Prison EP
 • Still Waiting
  Indecision Prison EP
 • Mother
  Demo 2014
 • Behind the Door
  Demo 2014
 • Do it! - Kompilace LET´S FIGHT TOGETHER
  Nezařazeno
 • God sucks
  Demo 2009
 • Stay away!
  Demo 2009
 • Limpdick
  Demo 2009

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Dominika Konečná: Zpěv

Martin Machek: Kytara

Pavel Machek: Basová kytara

Lubomír Flaška: Bicí, vokály

Bio a historie

The OWNROADIES: Buď sám sobě bedňákem!

Největší vlivy: The Distillers, L7

Kapelu založili v roce 2007 kytarista Martin Machek (Better Way), bubeník Lubomír Flaška (t.č. Dezinfekce), baskytarista Roman Chuchel (t.č. Troodon) a zpěvačka Martina Vranovská. Pro nedostatek Martinina času však za mikrofon záhy nastupuje sestra Tereza. 29.5.2008 přichází první vystoupení na domácí scéně v klubu Velbloud v Českých Budějovicích s místní HC smečkou Dead Set Against. Následně kapela nahrává ve Studiu Kamarád (později Rec’n’Roll) demo 2009 obsahující skladby Limpdick, God Sucks, Stay Away! V roce 2010 se kapela podílí na kompilaci studia Rec’n’Roll nazvané Let´s Fight Together songem Do It! Další podrobnosti je možno vyčíst z rozhovoru Flašky a Terezy se Štěpánem Smrčkou http://www.punk.cz/index.asp?menu=3&record=10184

Kvůli problémům způsobeným vysokými hladinami decibelů kapelu poprvé opouští basák Roman. Kapela se snaží sehnat náhradu adekvátní jak muzikantsky, tak lidsky. Koncertně zastává post basáka kytarista Karel Maxa z Dezinfekce. Po zhruba půlročním hledání basu nastálo obsadil Eda Pareis. Bohužel se už nedaří navázat na původní energii, Tereza podléhá volání Berlína a odchází se naplno věnovat DJingu jako Tigerhead https://www.facebook.com/thetigerheadofficial/. Kapela přechází do hybernace.

Na začátku roku 2013 se Romanovi konečně vrací sluch. To se stává impulzem pro rozhodnutí najít novou zpěvačku a pokračovat. To se nakonec podaří v budějckém Cuba baru, kde bubeník Flaška potkává v ranních hodinách nepřeslechnutelnou Dominiku Konečnou. Tím začíná nová éra. Po nazkoušení starých věcí kapela začíná znovu vystupovat a nahrává ve studiu Rec’n’Roll demo 2014 o dvou nových písničkách Mother a Behind The Door. Rozjetý vlak už tentokrát nezastaví ani definitvní rozhodnutí Romana, pověsit basu na hřebík. Na několik let po něm basu přebírá Pavel Chucho Hrdlička (Diskriminace, 1982) a v létě 2017 Pavel Machek (PročNe!). V tomto složení nahrávají The OWNROADIES ve studiu Sound Rapids Damiána Kučery na podzim 2017 aktuální EP Indecision Prison.