The Drops - O kapele | Bandzone.cz

The Drops rock-hard rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Král Panenek
  Nezařazeno
 • Karlovy Vývary
  Karlovy Vývary - singl
 • Zvrácená
  Zvrácená - singl
 • Vzhůru
  SP Vzhůru
 • Vítr do plachet
  SP Vzhůru
 • Jedeme dál
  SP Jedeme dál
 • Běžící štěstí
  SP Jedeme dál
 • Nebezpečná
  SP Nebezpečná
 • Tisíckrát
  SP Nebezpečná
 • Jen já sám
  SP Nebezpečná
 • Neznámá
  Vánoční koncert Kdyně
 • Z Pražských Ulic
  Vánoční koncert Kdyně
 • Cesta do pekel
  Vánoční koncert Kdyně

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv, Jódlování, Mrdanga, Bodhran, Xylofon
Nástrojové obsazení: Zpěv, Doprovodný zpěv, Syntezátor / Sampler, Piano, klavír, Xylofon

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Honza Doskočil - zpěv, baskytara

Honza Grünwald - sólová kytara, zpěv

Filip Vavřička(C!!!) - klávesy, zpěv

Tomáš Burian - bicí


Bio a historie

Kapela The Drops se dala dohromady původně jako cover band v roce 2012 na rockovém táboře. Všem členům kapely bylo v době založení 12-14 let. Zpočátku jsme hráli ve složení bicí, klávesy, dvě kytary a dívčí hlavní zpěv, ale protože jsme měli se zpěvačkou žánrový rozpor a chyběla nám basa, nastoupil k nám Honza Doskočil, zpěvák a baskytarista, a původní zpěvačku Marii Romanovskou nahradil.

V roce 2013 jsme tedy začali koncertovat ve složení Filip Vavřička (klávesy), Honza Doskočil (zpěv, baskytara), Honza Grünwald (sólová kytara), Pavel Válek (rytmická kytara) a Tomáš Burian (bicí). Mezi naše úspěchy v roce 2013 patří trojí hraní na akcích v zahraničí, jednou v Liverpoolu v Cavern clubu, podruhé v Montreux na Freddie Mercury’s memorial day a poté Queen party 2013 v Drážďanech, kde jsme zahráli před zraky 1500 lidí. Za účast na těchto akcích děkujeme organizaci Rockcamp a Peterovi Freestonovi, který je náš dobrý kamarád. V prosinci téhož roku jsme taky odehráli dva vlastní vánoční koncerty v Praze a ve Kdyni, na které přišlo dohromady okolo 300 lidí.

Důležitý milník roku 2013 bylo rozhodnutí o přechodu z coverů na vlastní tvorbu. 

Začátkem roku 2014 jsme vydali náš první dvojsingl SP Jedeme dál, jehož úvodní písnička velmi zaujala i Petra Jandu, se kterým máme dobré vztahy doteď, a slíbil nám pomoc s produkcí našich dalších nahrávek. V návaznosti na to si nás Petr Janda pozval jako předkapelu Olympicu ve Stříbrné Skalici.

Na podzim tohoto roku jsme vydali ještě druhé krátké CD o třech písničkách, které jsme pojmenovali SP Nebezpečná. V tomto roce jsme taky získali diváckou cenu na soutěži Wake up and Live v Říčanech.

V červnu 2015 jsme se umístili na třetím místě v soutěži Naděje Beatu rádia Beat. Na podzim jsme nahráli třetí z krátkých alb, tentokrát znovu dvojsingl pojmenovaný analogicky s předchozími nahrávkami podle titulní písně – SP Vzhůru.

Za dobu naší činnosti jsme objeli prakticky všechny pražské zásadní kluby, například Rock café. V lednu a únoru 2016 jsme se 10 týdnů drželi v hitparádě rádia Rockzone se skladbou Vítr do plachet.

Vlastní tvorbu dává dohromady obvykle dvojice Honza Grünwald & Filip Vavřička, s tím, že Filip se věnuje hlavně hudební a Honza textové stránce skladeb, kterých pomalu, ale jistě přibývá. Naše stylové směřování se ubírá pomalu ale jistě směrem hard rock, i když jsme za naši existenci udělali několik odchylek. Studiové nahrávky kapely vznikaly, a snad i dále budou vznikat, v profesionálním nahrávacím studiu Propast s Petrem Kovandou za mixem, o mastering se stará společnost ADK Praha.

Máme za sebou profesionální natáčení videoklipu na píseň Vzhůru, klip režíroval renoovaný režisér Vítek Pokorný. 

V roce 2018 u nás ukončil působení po přátelské dohodě Pavel Válek.