The Chancers - O kapele | Bandzone.cz

The Chancers ska-rock'n'roll / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Age of Rudeness - NEW SONG FROM AGE OF RUDENESS LP
  Nezařazeno
 • Skanking Praha 2011 - NEW SONG FROM AGE OF RUDENESS LP
  Nezařazeno
 • Pozvánka od Simona na křest Age of Rudeness
  Nezařazeno
 • Hooligan In Love - NEW SINGLE FROM AGE OF RUDENESS LP
  Nezařazeno
 • Deceives The Eye - Madness Tribute
  Nezařazeno
 • East Of Kingston - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Silver Fox - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Blam Blam Fever - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Drug Wars - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Babylon Makes The Rules - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Recombine - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Weather Interlude - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Rudeboy Paradise - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Teaser - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Mod Interlude - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • 007 Ska Party - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Honky With An Attitude - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Teach The Rich - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Two-Tone Taste Buds - Friendly Fire
  Nezařazeno
 • Jungle Cat - Friendly Fire
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Hlučná mezinárodní 2tone ska kapela se základnou v Praze a  charismatickým frontmanam Simonem Ruffskankem v čele. Tři alba, tuna mezinárodních kompilací, nadupané koncerty po celé Evropě a množství barmanů ponechaných v zoufalství nad vypitými lahvemi. 
 
The Chancers New Album "A Calling Out" Out Now!
 
The Chancers New Album "A Calling Out" Out Now!
Mailorder and mp3 download at www.indies.eu
 

 

www.chancers.cz
www.myspace.com/realchancers

Bio a historie

The Chancers jsou jedna z nejdéle působících domácích kapel, které vycházejí z žánru ska. Dodneška mají na kontě tři alba a účastnili se mnoha mezinárodních kompilacích a koncertují po celé Evropě.

Na scéně se tato mezinárodní skupina se sídlem v Praze pohybuje od roku 1998, kdy The Chancers zahráli svůj první koncert, který měl být zároveň posledním. Společně ale vystupovali dál a jejich směsice žánrů se základem v britském hnutí 2tone si rychle získávala pozornost domácího i zahraničního klubového publika. Charismatický britský frontman Simon Ruffskank, který skončil v Praze náhodou kvůli hrozbě útoků IRA v Londýně, se rychle stal známou figurkou i mimo Prahu.

Jak šel čas, kapela si postupně vybudovala hudební zázemí nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Chorvatsku, Rakousku, Maďarsku a Velké Británii. Prostě hrála kdekoliv, kde našla pódium a publikum otevřené k jejich interpretaci zvuku ska.

Z bohaté koncertní historie vybíráme předskakování na prvním pražském koncertu anglické 2 Tone legendy The Selecter (se kterými si později zahráli i ve Vídni), společný koncert s Bad Manners v Lipsku, dvakrát se zúčastnili turné Easter ska jam, kde hráli jako support Rude & Visser aka Mr. Review a v roce 2007 se švédskými USCB Allstars, společné turné s baskickými hvězdami Skunk, několik koncertů s holandským Markem Foggem, čtyři turné s britskými The Big a pozvání k vystoupení na největším východoevropském hudebním festivalu Sziget v Maďarsku, kde Chancers v hlavním čase na druhém hlavním pódiu (Wanted stage) roztancovali několikatisícový dav. Jejich první album Rudeboy Polka (vydané na vlastním labelu) se přes poněkud dřevní a demáčový zvuk dočkalo pozitivních recenzí prakticky ve všech domácích hudebních časopisech, o řadě evropských i amerických ska fanzinů nemluvě.

O rok později vydali u příležitosti evropského turné pětipísňový singl Teach The Rich, na němž se objevily remixy od Nana Zorin a DJ Wiche, který byl zvolen dýdžejem roku 2001 (dle ankety Anděl). EP bylo také zvoleno singlem měsíce v časopisech Show! a Rock & Pop. Tím The Chancers nejlépe vyjádřili svojí hudební filozofii – nebát se vystupovat i mimo rigidní pravidla žánru ska a s offbeatovým zvukem více experimentovat.

Po personálních obměnách zahájili The Chancers září 2003 vydáním očekávaného druhého alba Friendly Fire, které nahráli ve špičkových studiích Sono a to pěkně postaru: analogově a naživo. Deska vyšla na nezávislém pražském labelu U:Bahn. „Snažili jsme se vyhnout obvyklým klišé a konvencím ska a vyprodukovat něco nového. Na téhle nahrávce se tak - stejně jako v samotné kapele - mísí všechny možné vlivy. Řekl bych, že je to směs ska, soulu rock'n'rollu a tak trochu i jazzu," říká kytarista a vrchní skladatel kapely Marco McKee, zatímco frontman Ruffskank dodává: "Ale je to rozhodně podle všech tradic britského 2 tone ska, které bylo vždycky o míchání stylů."

Album se dočkalo ještě lepších recenzí než Rudeboy Polka. Skladby z něj se objevily hned na několika mezinárodních kompilacích. Po dvouletém turné v Čechách i zahraničí, během nějž The Chancers odehráli i televizní koncert v rámci hudebního pořadu Ladí Neladí a prošli dalšími personáními proměnami, začala kapela s pracemi na novém materiálu. Jako první předzvěst vydala u příležitosti prvního turné po Británii vlastním nákladem v limitované číslované edici singl Away From The Flock. Singlu, který produkoval s elektronikou spjatý Ecson Waldes, si dobře vedl v hitparádách rádií Wave a Radia 1.

V roce 2006 kapelu oslovil známý německý label Pork Pie a nabídl jí účast na chystané mezinárodní fotbalové ska kompilaci u příležitosti Mistrovství. The Chancers na nabídku kývli a svůj starší song z desky Friendly Fire novým textem, v němž se z „Rudeboy“ Paradise stal Football Paradise. Tuhle píseň kapela věnovala všem fotbalovým fanouškům, kteří se staví proti rasismu. Zejména pak fanouškům týmů Bohemians 1905 a německých St. Pauli, na jejichž stadionu (respektive v přilehlém klubu provozovaném fanoušky) také kompilaci podpořili koncertem.

Na začátku roku 2007 u nezávislého labelu Indies Scope konečně vychází třetí řadové album The Chancers nazvané A Calling Out. Nad jeho produkcí kapela strávila víc času než kdy dřív. Deska vznikala opět ve studiích Sono, ale oproti předchozí nahrávce si kapela nechala na všechno víc času. „Friendly Fire byla dost přímá, naživo nahraná deska, na A Calling Out jsme se snažili víc si vyhrát se zvukem a celkovou produkcí. Tak jako v minulosti pro nás základem nebylo dodržet nějaká pravidla žánru ale hlavně dát dohromady silné písničky, které naopak navzdory žánru zhusta vůbec nejsou veselé,“ říkají The Chancers k nové desce, na které je jejich stylový rozptyl patrnější než kdy dřív. Nové album, které pokřtil skotský dudák ze Žižkova,  podpořili zmíněným turné Easter Ska Jam po Německu a Holandsku a sérií domácích koncertů. Kritiky jsou zatím opět velmi příznivé, server iDnes desku označil  za to nejpestřejší, co v českém ska vzniklo.


Diskografie:
1999 Tuffer Than Tomorrow EP (Slavska)
2001 Rudeboy Polka LP (Slavska) download for free www.chancers.cz
2002 Teach The Rich EP (Slavska)
2003 Friendly Fire LP (U:Bahn)
2005 Away From The Flock EP (Silver Fox)
2007 A Calling Out

Kompilace:
2002 International Reggaemartxaska (Skunk Diskak)
2004 Skannibal Party 4 (Mad Butcher)
2004 Final Sk8 At All Hazards vol. 2 (Final)
2006 Ska Ska Skandal vol. 5 (Pork Pie)
2006 Playlist, vol. 1 (Filter)

The Chancers jsou:
Simon Ruffskank – zpěv
Marco McKee - kytara/zpěv, sax
Pavel Homer – klávesy
Martin Čech – basa
Honza Vágner- bicí
Honza Vedral – tenor sax
Honza Novák- trombon

Naživo
Pravidelné koncerty v Praze a všude po České republice, dalé pak Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a dál na východ. Turné po Francii, Belgii, Švýcarsku, Rakousku, Německu, Dánsku a Velké Británii.

Hráli jsme s...
Mr. Symarip (JAM), The Selecter (UK), Bad Manners, The Big, The Hotknives (UK), Mark Foggo, Rude & Visser aka Mr. Review, Rude Rich and the Highnotes (H), Los Pasajeros (Venezuela), Panteon Rococo (Mexiko), The Exploited (UK), Skunk (Baskicko), Valkyrians (Finsko), USCB Allstars (Švédsko) a spoustou dalších...