The A-Bomb - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The A-Bomb garage-rock'n'roll / Praha

„Naše hudba vašim uším!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Boogie! 768 ×
  • I want you love now 472 ×
  • Highwayman 363 ×
  • It's alright 2 774 ×
  • Tie me up 1 945 ×
  • Up to you 1 482 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

The A-BOMB vzniká v březnu 2010 na popud dvou členů skupiny The Puppits Elfyho a Jakuba. Ti bleskově nabírají talentované hráče Láďu a Davea, po krátké době zkoušení odehrávají svůj první koncert v pivnici Satanka.

Během pouhých tří měsíců stačí odehrát přes desítku koncertů jak v pražských tak i mimopražských klubech a malých festivalech za až překvapivého velmi dobrého přijetí posluchačů, v červnu 2010 hraje na festivalu se skupinami Totální nasazení a Znouzecnost.

Na konci června nahrává za poměrně svérázných podmínek své první demo obsahující čtyři skladby, celá nahrávka se vyznačuje zejména naprosto neotřelým zvukem a celkovou živelností, která dobře koresponduje s náladami, které v kapele tou dobou vládnou.

Singl Oh, Nathalie se stává několik měsíců po sobě vítězem hitparády Radia Soundwave.

Po roce hraní po celé české republice v létě 2011 nahrává ve studiu Minská  po d zvukovým vedením Dominika Pecky (Black Lips, Khoiba, Republic of Two,Škwor,...) debutovou eponymní desku, která vychází ve vlastním nákladu. Skupinu na podzim opouští bubeník David Žalský a na jeho místo nastupuje kytarista (!) Petr spřízněné skupiny Smysl Decibelu.

Skupina nezapře své vzory proto - punkových kapel 60. a 70. let jako jsou MC5 nebo The Stooges, ale dává hlavní důraz na vlastní tvorbu a nekompromisní pojetí jak zvukových, tak energetických možností členů skupiny a diváků.

Bio a historie

Olda Elfy Poděbradský - lead vocal, flute, keys, lollipop,...

 

Láďa Hlava Rudčenko - guitar, vocals

 

Jakub Markýz Žaba - bassguitar, vocals

 

Petr Monster Charvát - drums