Tak Co? - Úvod | Bandzone.cz

Tak Co? rock / Olomouc

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Chodí sem i doktor Foltýn
  Nezařazeno
 • Kobry
  Utajený výtah
 • Věci, které nevyslovíš lehce
  Utajený výtah
 • Kdybys mi viděla do hlavy
  Utajený výtah
 • Požehnání
  Utajený výtah
 • Podzim
  Nezařazeno
 • Maluj mě
  Utajený výtah
 • Bowiemu
  Nezařazeno

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

Premiéra klipu Podzim na Frontman.cz

(Upraveno: )

Zdeněk Neusar - Čt, 30.03.2023 - 09:00

Premiéra: TAK CO? mají klip Podzim, skladbu produkoval Honza Ponocný

Už druhou písničku v krátké době za sebou vydala olomoucká kapela TAK CO?. Pojmenovala ji Podzim a k její produkci přizvala zkušeného skladatele a hudebního producenta Honzu Ponorku Ponocného. Vizuální ztvárnění skladby ve formě lyric videa si vzal na starosti fotograf, grafik a kameraman Lukáš Uchytil. Před jeho objektivem v parku se mihla celá kapela včetně nového člena, bubeníka Jakuba Vitáska. V magazínu Frontman klip uvádíme v premiéře.

Singl Podzim, jehož autory jsou Marcel Harvánek (hudba) a David Hrbek (text), navazuje na skladbu Chodí sem i doktor Foltýn, jež animovaným klipem doprovodila mladá umělkyně Kateřina Havlíčková. Jedná se o vůbec první song, na kterém skupina spolupracovala s profesionálním muzikantem.

„Po společné domluvě jsme Honzovi Ponocnému zaslali řadu demo snímků, z nichž si jako první vybral právě Podzim,“ říká textař a baskytarista kapely David Hrbek. A producent Honza Ponorka Ponocný dodává: „Někdy se objeví skladby, které jsou zajímavé melodií, textem, anebo atmosférou a jsou tak dobré, že ať je zahrajete skoro v jakékoli aranži, zní dobře. Takové výjimečné songy můžete jako kapela, aranžér anebo producent pokazit, pokud song nerespektujete. Tak jsem se jen snažil ho respektovat a klukům to moc nepokazit, naopak vyždímat z té skvělé atmosféry, která už v písničce byla, to nejlepší.“

Podzim v důsledku působí jako lehký jarní vánek. „Úleva přichází teprv z rána, místa v mém srdci jsou prošoupaná. To proto, že jsem si myslel, že jsou nálože, které se nepronesou,“ vepsal do Podzimu mj. Hrbek. Také jeho zásluhou při poslechu skladby přichází taková radost.

Nezbývá než doufat, že se v podobném duchu ponesou i další songy. Před dokončením je aktuálně další píseň, která vzešla ze spolupráce mezi kapelou a Ponocným, zbývá k ní dotočit už jen zpěvy. „Skladba se jmenuje Zpívej a vznikla již před dvěma lety jako reakce na smrt písničkáře a zpěváka Davida Stypky, která nás silně zasáhla, i když jsme se s ním osobně příliš dobře neznali,“ uzavírá Hrbek.

Své debutové CD Utajený výtah TAK CO? vydali v březnu 2022. Uvedli ho během dvou vyprodaných koncertů, na nichž album pokřtili operní pěvkyně Dagmar Pecková, výtvarnice Vendula Chalánková, vizuální umělec Jiří David a režisér a spisovatel Patrik Hartl. V digitální podobě album vyšlo album o rok dříve, v roce 2021.

Aktuálně se kapela další singly chystá vydávat postupně. Stále však myslí i na následné vydání klasického, dlouhohrajícího alba.

https://www.frontman.cz/premiera-tak-co-maji-klip-podzim-skladbu-produkoval-honza-ponocny?fbclid=IwAR1W0DSxxSMQNezaIx06wAKIVGJgd3xEqaFxhR_CcArgucgcaVofMvHGuVo

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa

Poslední názory

Bez profilu

Karel Čapek:

Život a dílo skladatele Foltýna.

Zobrazit všechny názory