Synové výčepu - O kapele | Bandzone.cz

Synové výčepu punk-rock / Litoměřice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Na Milavách
  Nezařazeno
 • Pijeme pijeme pijeme !!!
  Nezařazeno
 • V Duchcově ve Skláři
  Nezařazeno
 • Synové jsou tady
  Nezařazeno
 • Sahulova směska
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Rap

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Vysoce kvalitní hudební těleso osiřelé o Sahulu a Fanánka.

 • Rostislav Cerman - kytara, zpěv
 • Pavel "Žmulín" Musil - baskytara, trombón, zpěv
 • Radim "Tůča" Tuček - bicí
 • Jan "Štoky" Štok - kytara, zpěv

Bio a historie

Hudební skupina založena v roce 1991 po jednom z odchodů, respektive prvním, Františka Sahuly ze souboru Tři sestry. Natáčí se demo a ve spolupráci s vydavatelstvím EMI vzniká kontroverzní, ale velmi úspěšná deska V továrně je dobře (1992). Zároveň s ní vzniká videoklip Lambáda na kterém se podílí i Česká televize. To že souběžně vzniká legendární videoklip Průša kapely Hagen Baden, kde Franta Sahula hraje roli úchyla a zároveň se autorsky podílí na CD, jistě většina z Vás ví.

V roce 1994 Franta Sahula se Syny výčepu přechází ke konkurenční Sony Music Bonton a natáčejí album Blues pro Hitchcocka. Kapela je bohužel už ve stínu komerčně úspěšnějších Tří sester, neb Sahula začal hrát jako stálý člen Sester a natáčí s nimi i řadová CD. Přesto vznikají společné projekty Sestry a Synové - kupříkladu první kovárenské vánoce v Bunkru, klubu, který už bohužel zanikl. Kapely jedou také několik turné spolu. Přesto vznikají další alba a to Kyvadlo a jáma (1995) a živý koncert v Bunkru Žyvě (1996), a to u vydavatelství BM music a ve spolupráci s legendárním producentem, který spolupracoval i s Hagen Badenem, Václavem Veselým. Následuje Sahulův definitivní odchod ze Tří sester a konec působení v souboru jako stálý člen a nosná kytara. Posléze vzniká u BMG Arioly poslední řadové album Hurrrá na Měsíc (1998). Kapela v té době už úplně má novou sestavu, jádro souboru pochází ne z Prahy, ale z Litoměřic, což se jeví jako dobrá volba. Hudebníci jsou totiž zdatní, neb předtím hráli crossover. V této sestavě bude skupina hrát koncerty a natáčet nové album na přelomu 2006-7.

Pro velký zájem fanoušků o souhrnnou tvorbu Františka Sahuly a potažmo i spoluautorů ze Synů výčepu, potažmo především kytaristy Rostislava Cermana, vzniká v roce 2002 výběr ze Sahulovy tvorby Bestie Off. Sahula opět hostuje se Třemi sestrami a spolupráce je přerušena až v roce 2004. Od března 2006 Sahula skládá nové skladby a texty a připravuje nové album, neb bez muziky se prostě žít nedá. Původně hodlá točit ryze studiový sólový projekt. V říjnu padá na schůzce v restauraci u Petříků v Litoměřicích konečné rozhodnutí, že nové CD se natočí v sestavě se Syny výčepu a skupina se vrátí na koncertní a festivalová pódia a to v produkci Evžena Mirošovského a jeho hudební agentury BG Art. V únoru a březnu roku 2007 skutečně skupina nahrává avizovanou desku. Její produkce se nakonec ujímá vydavatelství Dana Januje Segway, což ve skutečnosti není vydavatelství, ale firma na dovoz podivuhodných vozítek. Album nicméně skutečně spatří světlo světa a jmenuje se Chlapecká 4. Obsahuje 16 nových písní.Poslední koncert Synů výčepu se uskutečňuje 6.11.2007 v klubu Futurum v Praze (jako host zde vystoupí skupina MZH), krátce po něm je František Sahula uvržen do vězení. V dubnu 2008 je podmínečně propuštěn a zbývá mu necelý měsíc života.....

Po Frantově tragické smrti nastupuje na jeho místo leader skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Repertoár skupiny tvořily písně z dílny Synů výčepu a Fanánkových sólových projektů (Hagen Baden a Jevany). Spolupráce L. F. Hagena a Synů výčepu vrcholí vydáním desky Miluáju chána (2011), na které jsou i poslední Frantovy texty. Po čase odchází kytarista Márty, frekvence koncertů se sníží a kapela se na chvíli odmlčuje. V lednu 2014 se k Synům výčepu přidává Honza Štok (kytara Krleš, Steelfaith) a kapela začíná opět častěji koncertovat.

V létě 2014 Fanánek ukončuje spolupráci se Syny výčepu a předává pěvecké žezlo Rosťovi Cermanovi. Kapela vyráží na BOŽKOV TOUR 2015 (společně s Inseminační stanicí a Werglovým pjosem) a chystá se k nahrávání další desky.