Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Svatý Pluk rock-pop / Uherské Hradiště

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Rockový sbor Svatý Pluk byl založen v roce 1995 z podnětu studentů Gymnázia v Uherském Hradišti jako recese na tamější dlouho trvající sbor Svatopluk, který zpívá skladby klasického charakteru. Sbormistrem se stal Jan Gajdošík, učitel hudební nauky a korepetitor na Základní umělecké škole a Gymnáziu v Uherském Hradišti.
V současné době tvoří sbor asi 40 nadšenců, včetně samotného „Otce Pluka“ Jana Gajdošíka. Jejich repertoár čítá přes 170 hitů z let šedesátých a sedmdesátých. Základnou sboru je Gymnázium v Uherském Hradišti, kde sbor vznikl a dodnes pravidelně dvakrát týdně zkouší.
Svatý Pluk v roce 1999 natočil a vydal své první CD Jsme na půl děti, na kterém jsou nahrané písničky z muzikálů v anglickém i českém znění (Jesus Christ Superstar, Vlasy, Fantom opery, Babylon), písně z let šedesátých a sedmdesátých. Kmotry tohoto CD byli zpěváci David Uličník, Jeanette Švoňavská, Jiří Koběrský (bývalý člen skupiny V. I. P.), RNDr. Jana Petrželková (zástupkyně ředitele Gymnázia v Uherském Hradišti), Ing. Ladislav Šupka (tehdejší starosta Uherského Hradiště).
V roce 2001 sbor kompletně nastudoval desku hudebníka a skladatele Vladimíra Mišíka Kuře v hodinkách, což pak předvedl svým posluchačům v Uherském Hradišti společně se samotným autorem. Sbor pořádal řadu dalších koncertů s předními hudebníky naší umělecké scény, jako jsou např. Jana Koubková, Jiří Štágr, Radka Fischarová aj.
V roce 2002 Svatý Pluk pokřtil své druhé CD s názvem Come Together, kde jsou nahrané písničky od kapel Rolling Stones, The Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd aj. Pokřtít toto CD přišla folkrocková trojice – Vlasta Rédl, Slávek Janoušek a Pepa Šobáň, dále pak Markéta Sedláčková (členka Městského divadla Brno), Zdeněk Jurásek (ředitel zlínského rádia Kiss Publikum), zpěváci Jan Gajdoš a David Uličník.
V červnu 2003 představil sbor svým posluchačům třetí CD Rockové koledy na koncertě nazvaném Australské vánoce, kde tuto desku pokřtili Hana a Petr Ulrychovi, Jaroslav Hutka s Radimem Hladíkem a skupina Laputa. „Rockové“ úpravy koled jsou specialitou sboru, které každoročně předvádí na tzv. rockovém koledování v Uherském Hradišti těsně před vánocemi. Ve stejném roce sbor zazpíval také v Malostranské besedě v Praze. Tento koncert živě přenášel Český rozhlas 1 – Radiožurnál v pořadu NAŽIVO.
V roce 2004 se Svatému Pluku podařilo vystoupit jako jednomu z „předskokanů“ kapely Kabát na jejich turné po ČR a SR. Sbor se tak ukázal na koncertech ve Zlíně, Hradci Králové, Bratislavě, Ostravě a na Výstavišti v Brně. Přes prázdniny zpíval na společných koncertech s Ondřejem Havelkou & Melody Makers v Bánské Bystrici, s bratry Ebeny a Vladimírem Mišíkem na Vostrově u Mnichova Hradiště, a také se objevil na farmě Bolka Polívky v Olšanech.
Dne 15. 4. 2005 sbor oslavil 10 let své existence téměř čtyř-hodinovým narozeninovým koncertem, na kterém pokřtil své první DVD 10. let Svatého Pluka. Jako kmotři a gratulanti současně se zde představili Kamil Střihavka a 4TET s Jiřím Kornem. DVD pokřtil také hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš. V prosinci 2005 vystoupil Svatý Pluk na koncertě s názvem Hvězdy zpívají Queen v pražské Lucerně, kde spolu s kapelou Queen Revival doprovodil Petera Paula, Kamila Střihavku, Tomáše Savku, Vladimíra Hrona, Vlastimila Horvátha, Klaudii Demerovou a Moniku Agrebi.
V únoru 2006 se Svatý Pluk úspěšně představil jako jediný „předskokan“ světové hard rockové kapely Deep Purple na jejich koncertech v Brně a Liberci.
Své úpravy písní sbor předvedl v Rakousku, Německu a Anglii na festivalech či výměnných pobytech. U nás se prezentuje na festivalech, samostatných koncertech, výchovných a benefičních vystoupeních v Praze, Berouně, Kolíně, Brně, Liberci, Uherském Hradišti, Zlíně atd.

Bio a historie

Fanoušci: 24

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
6
Návštěv celkem
10 220
Poslechnuto skladeb
1 529
Profil registrován
21.7.2008