Sunday Jam - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Sunday Jam rock-pop / Velké Poříčí

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Vítr ochutnej!
  Nezařazeno
 • Amazonka
  Nezařazeno
 • Půlnoc
  Nezařazeno
 • Hero
  Nezařazeno
 • Wonderland
  Nezařazeno
 • Ciganka
  Nezařazeno
 • Nobody
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Saxofon
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Piano, klavír, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Sunday Jam
Historie kapely Sunday Jam sahá do roku 2010, kdy se na tradiční rockerské vánoční besídce dohodli bývalí spoluhráči z již neexistující kapely Middle Aged bubeník Leoš Novotný a baskytarista Michal Martinec, že je na čase vytvořit něco nového a vznikl tak základ dnešní sestavy S.J.
Během roku 2011 spolu s kytaristou Marcelem Bergrem jamují ve zkušebně bývalé legendy Století nudy a pomalu se poohlíží po nějaké zpěvačce, jelikož to byl prvotní záměr postavit tvorbu na ženském vokálu .Zkušebnou projde několik adeptek např.Jana Martincová, nebo Helča Nerudová a z časových důvodů střídá Marcela kytarista a dlouholetý přítel rocker tělem i duší Petr Kulda, který působil dříve např.v kapelách Skalpel, nebo Teplá buchta.
Po čase se daří vytvořit základy do několika skladeb a vznikající kapela se stěhuje do nahrávacího studia Pulton ve Velkém Poříčí, které vlastní baskytarista Michal Martinec a poskytuje tak ideální zázemí pro vznik dalších skladeb zatím ješte bezejmenné kapely.
Koncem roku 2012 vstupuje do sestavy zpěvačka Míša Řeháková, která působí sice jen krátce, ale přivádí dalšího člena hráče na saxofon Petra Záleského působícího současně i v šansonovém uskupení 6Náchodníků .Sound a aranže se dobarvují a kapela dál tvoří a jamuje.
Zcela zásadní zlom v kapele nastává v lednu 2013, kdy Petr K. přivádí do kapely mladou energickou a neskutečně talentovanou studentku konzervatoře Terku Hanušovou z Náchoda.
Kapela je kompletní a jelikož se schází ve studiu převážně po nedělích název Sunday Jam který navrhuje bubeník Leoš je jednohlasně přijat.
V roce 2014 kapela oslovuje kameramana Honzu Bartoně a natáčí první a pro S.J. naprosto zásadní videoklip na skladbu Nobody. Vřelé přijetí a úspěch klipu startuje živé vystoupení S.J.
První koncert kapela odehraje v náchodském Murphysu v rámci Prima sezóny a další vystoupení následují. Sunday Jam koncertují u nás i v zahraničí,natáčí několik dalších singlů např.: Wonderland,Hero nebo první skladbu v českém jazyce Ciganku a umíšťuje se ve finále soutěže Rockfest Dobříš.
Tvorba S.J. je ryze autorská a vzniká při nedělních jamech kapely, nicméně texty píší externí textaři například Patrik Konig ,Míra Mareš, Standa Hornych a nejnovější skladby opatřuje slovy Olda Jelínek. Na nahrávkách se objevují i někteří hosté a přátelé kapely mimojiné Standa Vít, Lucka Jirásková, Dimo Miščuk, Tomáš Lhotský, Jan Fredie Král a v posledním singlu Livie Kuchařová. Kapela se prezentuje na You Tube, kde má videoklipy Nobody, live klip Fuck You a studiový duet s Livií Roztrhaný deníček. Další skladby a informace naleznete na Bandzone profilu nebo FB.
Poslední změna v sestavě proběhla v roce 2016 kdy se kapela rozrostla o klavesistu Zbyňka Červeného dříve působícího např.v Jazz Generation.
Zvláštní fůze vznikající ze sestavy, kde se mísí šest různých pohledů na muziku od šansonu, jazzu až po funky a rock má za následek zajímavé a originální pojetí skladeb Sunday Jam.