Suffer - O kapele | Bandzone.cz

Suffer punk-rock / Třeboň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • 01 Intro (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 02 Call of memory (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 03 Same old times (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 04 B-song (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 05 Sleepers (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 06 Scary alley (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 07 The last drive (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 08 Daily dogs war (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 09 One day (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 10 Devil queen (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 11 Finally (LP 2012)
  Nezařazeno
 • 12 Outro (LP 2012)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

HISTORIE KONCERTŮ KAPELY SUFFER:

2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | all

Bio a historie

Název kapely: SUFFER
Styl: full melodic punkrock
Rok vzniku: 1997
Působiště: Třeboň
Složení: Wyryl - voc/gui, Fiti - gui, Vikk - bass, Opitz - drums
Web: www.suffer.cz
Kontakt: tel: +420 604 777 584, email: info@suffer.cz

Diskografie:

+ BEE-SONGS FROM THE A-CIDE (2012)
+ SUFFER STRIKES BACK (2007)
+ THIRTEEN (2004)
+ 4 HAPPY GUYS & BEAUTIFUL GIRLS (2002)
+ WHEN THE WHALES DIE (2000)
+ SHUT UP AND SUFFER (1998)


Kompilace: bylo vydáno několik kompilací s naší účastí v ČR, SR, Německu, Polsku. CD přílohy v časopisech REPORT (www.ireport.cz), ULTRAM:X (www.ultramix.cz), FILTER (www.filter.cz)

HI-STORY:

SUFFER vznikají v roce 1997, přerodem z kapely Wrong Joke, ve které působili všichni tři zakládající (a stávající) členové SUFFER – Míra (guitar, vox), Roman (guitar, back vox) a Honza (drums). Od začátku měli kluci jasno – chtějí hrát hudbu, kterou sami poslouchají a mají rádi. Již od té doby je v jejich tvorbě znát vliv US melo hc/punkových kapel 90.let převážně (ale nejen) z hudebních stájí Fat Wreck a Revelation.

Svůj debutový počin - 8 písňové CD-R „Shut Up And Suffer“ (Samuel Recs. 001) vydávají SUFFER v roce 1998. Kapela i nahrávka se těší příznivým kritikám a tak koncem roku 1999 přichází na řadu nahrání dalšího alba. Tím je dnes již legendární CD „When The Whales Die“ (Samuel Recs. 004), které vychází na jaře roku 2000. Následným neúnavným koncertováním se dostávají SUFFER do povědomí širšího publika, upevňují si svou pozici na CZ hc/punkrockové scéně a pracují na novém materiálu. Během následujících měsíců nahrávají 5 skladeb, které však nikdy nespatří světlo světa jako celek, 3 jsou použity na různé kompilace, 2 upadají v zapomnění.

V zimě 2000 přichází do kapely Vikk a obsazuje doposud začarovaný post baskytaristy. Kruh se uzavírá a SUFFER se na podzim roku 2001 odebírají do studia aby nahráli materiál na novou desku. Během týdne vzniká ve studiu Exponent (renomované studio ve slovenském městečku Hlohovec) 13 skladeb a jeden cover song. Materiál vychází o pár měsíců později pod názvem „4 Happy Guys And Beautiful Girls“ (Samuel Recs. 006). Nová deska s novým nábojem a zvukem jasněji naznačuje, kam se bude kapela hudebně ubírat. SUFFER opět brázdí ČR křížem krážem, vydávají se na koncerty do sousedních států, v mezičase nahrávají další 3 skladby – dvě exkluzivně pro kompilaci „SK8 At All Hazzards! Vol. I.“ z produkce CZ sk8-punk firmy FINAL a jeden cover song od CZ hardcore legendy Kritická Situace pro plánovanou tribute kompilaci, která však dodnes (r. 2007) nevyšla.

SUFFER nadále pilně koncertují a na jaře roku 2003 se vydávají na své první mini-tour po Německu a Polsku. Po návratu domů se opět věnují přípravě skladeb na nové album, které nahrávají na jaře 2004 opět ve studiu Exponent. CD s názvem „Thirteen“ (Samuel Recs. 013) vychází v létě opět pod vlajkou Samuel Records. Stylově se skladby ubírají stejným směrem jako doposud, jen jsou více melodické a uhlazenější, za což si SUFFER vysluhují od jedněch pochvaly, druzí jim vyčítají odklon od HC kořenů. Během léta stačí SUFFER ještě natočit ve velmi skromných podmínkách svůj první klip k písni Secret Girl a objevit se na několika letních festivalech.

Další roky jsou pro SUFFER ve znamení koncertování a věnování se svým osobním životům. Potkávají se na podiích s kapelami zvučných jmen (viz. níže), poznávají nové přátele… Frontman Míra pracuje na zřízení nahrávacího studia, rodí se plán, že by další deska mohla vzniknout právě tam. Práce na nových skladbách jsou v plném proudu a SUFFER se opět zavírají do studia, tentokrát již ne do slovenského Exponentu, nýbrž do „téměř vlastního“ Studia Kamarád. Zde vzniká nový materiál, již plně v režii a produkci SUFFER pod taktovkou frontmana Míry a dlouholetého kamaráda Lukáše „Pohona" Doležala. V mezičase si SUFFER „odskakují“ na další mini-tour po Německu. Po návratu domů s dobitými baterkami opět intenzivně věnují práci na novém materiálu. Výsledkem téměř roční práce je aktuální EP „Strikes Back!“, kterým o sobě dávají SUFFER po dlouhých třech letech opět vědět. Album vzniklo od začátku do konce v rukách kapely, poprvé bez účasti Samuel Records a vychází v červnu 2007. Velkolepým koncertem ve své rodné Třeboni oslavují 10 let své existence a směle vykračují vstříc nové dekádě…

Rok 2008 představoval změnu na postu basáka. Náhradou za našeho dlouholetého kamaráda Vikka, odjeduvšího do cizích krajů, se definitivně stává zpěvák a kytarista mladé, nadějné třeboňské kapely INSIDE PAIN - mladíček Míra "MIDIN" Kajan.

V první čtvrti roku 2009 se zpět do vlasti vrací starý dobrý Vikkouš a tak nastává kuriozní situace, kdy kapela má basáky dva. Tito se pak podle svých časových možností doplňují a střídají. A tak nikdy nevíte, který z nich bude na pódiu právě na Vašem koncertě. Může se stát, že možná přijde i kouzelník, nebo dva basáci najednou...

Rok 2010 je rokem, kdy kapela usilovně pracuje na novém albu. První vlaštovkou je skladba Daily Dog´s War, která vychází na kompilaci "Let´s Fight Together" spolu s dalšími 12 dosud nevydanými songy českých kapel, nahraných v domácím STUDIU KAMARÁD.

Rok 2012 je rokem 15. výročí MELODIC PUNKROCKU z Kaprova

"Po dlouhý době se ozýváme z tábora třeboňských kavalírů! Období zdánlivé letargie je u konce, je čas na další, ale bohužel i poslední výstřel!  Letos, v roce 2012 slavíme své 15. narozeniny a proto jsme se rozhodli toto kulaté výročí oslavit opravdu grandiózně!"

Nové LPčko "BEE-SONGS FROM THE A-CIDE" právě vychází!

cover

Po několikaletym procesu, hektolitrech potu a krve, pobytech na psychiatrických léčebnách, cestách kolem světa a tunách spolykaných antidepresiv hrdě a s upřímnou radostí oznamujeme, že náš nový a zároveň poslední hudební počin již brzy spatří světlo světa. Naše nová deska "BEE-SONGS FROM THE A-CIDE", kterou jsme (s)plodili během posledních několika let zavřený ve studiu Rec'n'Roll (studio našeho zpěváka A kytaristy Wyryla a jednoho z našich nejlepších kamarádů Lukáše Pohona) spatří světlo světa 10.11.2012!!! Vychází (jako historicky první deska SUFFER) jen a pouze na vinylu v podobě gatefold (takový to rozevírací) LP a v naprosto limitovaný edici 200ks! Takže neváhejte, ať to neprošvihnete! Objednávejte přes e-shop. No a pokud nepatříte k vinylfreaks, nebo prostě jen chcete mít novou desku SUFFER i v digitální podobě a poslouchat jí při joggingu a vaření, nezoufejte, následně (s lehkým časovým posunem) po vydání LP se objeví v plný palbě v sekci downloads, zdarma a legálně ke stažení. Těšit se můžete na 10 (víceméně) zbrusu novejch songů ve starý dobrý SUFFER náladě...

Na společném pódiu s kapelami zvučných jmen:

BAD RELIGION (USA), NO USE FOR A NAME (USA), GOOD RIDDANCE (USA), AGAINST ME! (USA), STRETCH ARM STRONG (USA), AVAIL (USA), ENSIGN (USA), CHASER (USA), LET IT BURN (USA), BAMBIX (Hol.), THE IDORU (Maď.), VENEREA (Švéd.), UNION 13 (USA), NO COMPLY (Angl.), OF NO AVAIL (Hol.), GREEN FROG FEET (Něm.), REDLIGHTSFLASH (Rak.), BALZAC (Jap.), THE BABOONZ (Něm.), ROBERT AND THE ROBOTERS (Něm.), ANTISMART (Rak.), G.A.S. DRUMMERS (Špan.), TIGHT FINKS (Švýc.), UPSIDE DOWN (PL), IN THE SHIT (Angl.), atd...