Stopangin - O kapele | Bandzone.cz

Stopangin rock-big-beat / Česká Třebová

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Kosmická tragedie
  Auditor
 • Etanol
  Auditor
 • Sníh
  Auditor
 • Auditor
  Auditor
 • Fotbalová
  Auditor
 • Hej hrej
  Auditor
 • Já vím
  Auditor
 • Láska a slova
  Auditor
 • Noční můra
  Auditor
Účastníme se soutěže

SPARK FRESH BLOOD

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Aktuální sestava :

Petr Stečínský   -   zpěv

Jan Rybka   -   kytara, zpěv

Josef Hájek   -   baskytara, zpěv

Miroslav Gestinger   -   kytara

Václav Vávra   -   bicí

_____________________________________________

Oficiální logo: 

https://drive.google.com/file/d/1V_XbbGkJbKyxFuvRnQpLWZuwH_-Z0tet/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/13W_rxk5MNyqh7hXIZR-_kUqAIpSlkdct/view?usp=sharing

--------------------------------------------------------------------------------

Prohlášení: Skupina Stopangin není členem OSA a své autorské zájmy si hájí sama.

_____________________________________________

Bio a historie

Historie skupiny Stopangin se začala psát počátkem roku 1997. První sestavu tvořili:

Jiří Švihálek - zpěv a kytara
Honza Rybka - kytara
Libor Šimek - baskytara
Petr Dostál – bicí

Kapela zpočátku zkoušela převzaté skladby různých českých rockových kapel, ale postupem času začala převládat touha tvořit vlastní věci.

V roce 1998 kapela absolvuje svůj první veřejný koncert, tehdy ještě vlastně klasickou vesnickou zábavu. Zpěváka a kytaristu Jirku Švihálka nahrazuje dodnes působící Martin Kouba.

Rok 1999 byl ve znamení dalších personálních změn. Na post druhé kytary přichází Petr Šolar a druhou změnou byl odchod bubeníka Petra Dostála, jehož nahradil Jiří Mareš.

V roce 2000 stojí za zmínku koncert v RC Kotelna v Litomyšli, jako předskokan skupiny Čistá láska. Také v tomto roce odchází z kapely kytarista Petr Šolar.

Kapela se pomalu dostává na regionální podia a taktéž ve známost veřejnosti. Koncem roku 2001 odchází bubeník Jiří Mareš a příležitost tak dostává Petr Kouba kterého po pouhém půlroce vystřídá, asi nejdéle působící bubeník ve Stopanginu a to Martin Blažek.

Rok 2003 byl v historii kapely významným mezníkem. V tomto roce bylo vydáno vlastním nákladem první demo CD a natočeny dva oficiální videoklipy. Spuštěny byly také první internetové stránky s naší prezentací.

V následujících letech tak kapela koncertuje v, dá se říci legendárním složení:

Martin Kouba – zpěv

Honza Rybka – kytara

Libor Šimek – baskytara

Martin Blažek – bicí

Posléze kapela přibírá do party na post druhého kytaristy Radka Hajského a po mnohaletém úsilí vydává v roce 2010 své druhé CD s názvem Tenkrát podruhé.

Ale jak to tak bývá další personální změny na sebe nenechaly čekat. Jako první odchází bubeník Martin Blažek a po dlouhém hledání přichází na post bicích Rosťa Skoumal, kterého po odehrání jedné sezony koncem roku 2011 střídá Václav Vávra, který v kapele působí dodnes.

Aby toho nebylo málo, rozhodne se ukončit spolupráci i Radek Hajský a nakonec i Libor Šimek. V roce 2012 tedy do kapely nastupuje kytarista Míra Gestinger, který je v neposlední řadě i výborným skladatelem a textařem a jako poslední baskytarista Pavel Sedláček. V této sestavě, tak jak ji známe nyní kapela vydává v roce 2013 své třetí a zatím poslední CD s názvem Práce počká. V těchto letech kapela pravidelně koncertuje po regionálních pódiích, na festivalech či městských slavnostech a pomalu nabírá síly a inspiraci na svoji další desku.

Počátkem roku 2016 se kapela stěhuje do nové zkušebny ve Svitavách a současně s tímto kapelu opouští dlouholetý frontman Martin Kouba. Střídá ho Miloš Klazar a začíná s kapelou zkoušet koncertní playlist...

V tété sestavě kapela nahrává v roce 2017 zatím poslední CD s názvem Auditor (AWsound Petr Hýbl)

V roce 2019 na pozici zpěvu nahrazuje Miloše Klazara Michal Andrt (Čistá Láska) ale kvůli pracovnímu vytížení brzy odchází a na jeho místo nastupuje Petr Stečínský. Stejná změna nastává na pozici baskytary na kterou nastupuje Josef Hájek (exNáhoda Litomyšl)

V čase covidu se tak opět sehráváme a rokem 2021 začínáme koncertovat.