Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Stinka grunge-alternative / Praha

„kontakt: garmonika@post.cz“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Za hudebním projektem STINKA stojí persona muzikantky a spisovatelky Hany Lundiakové. Její devizou je nezvykle energická akordeonová hra a sytý alt až kontraalt, pronikající do morku kostí stejně jako její nesmlouvavé texty. Stinčí punkové šansony, ve kterých je výrazné echo enervujícího rocku, postrocku, blues, rapu i freakfolku dokážou nabudit atmosféru šamanského rituálu i pekelného orchestru. Stinka odkazuje k tomu prapůvodnímu v člověku, přitom ale glosuje nejsoučasnější tragikomedii soudobého světa. Libuje si v polyfonii, poetické pasáže dokáže střídat se sveřepými až noisovými refrény. Něhu i vztek pěchuje do jednoho mixu. V jejích písních lze slyšet ohlas skladatelů, jako jsou Zdenek Liška, Ennio Morricone, Phill Glass, John Cale, Nick Cave, ruku v ruce se sveřepostí Ramones či The Ex. Stinka se nově obklopila trojicí zkušených muzikantů, s nimiž chystá nové album Neviňátko. Po albech Krrrva! a Bído, čau… je na co se těšit.

Stinka live:

Hana Lundiaková – zpěv, akordeon, smyčky, elektrická kytara, klávesy

Martin Doležal – elektrická kytara

Odřej Červený – baskytara

Alba: KRRRVA! (2013) a Bído, čau… (2015). Obě desky produkoval jeden z nejvýraznějších tuzemských hudebních producentů Ondřej Ježek ve Studiu Jámor. Na kontě má Stinka také EP Muck, vydané na vinylu kanadským labelem v Torontu a sběratelskou kazetu 69, vydanou tamtéž. Na přelom 2017/2018 připravuje vydání své 3. desky Neviňátko. 

Bio a historie

zaručeně bio