Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Spz 06-05 punk-rock / Stříbro

„Mrtvá planeta je kompletní a k poslechu“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Intro - Mrtvá planeta 1 303 ×
 • Obyčejná hra - Mrtvá planeta 2 152 ×
 • Právo na život - Mrtvá planeta 1 537 ×
 • Mrtvá planeta - Mrtvá planeta 1 564 ×
 • Palestina - Mrtvá Planeta 2 471 ×
 • Proti světu - Mrtvá planeta 1 935 ×
 • Cela č.2010 - Mrtvá Planeta 2 327 ×
 • Rutina - Mrtvá planeta 1 615 ×
 • Zbytečný hrdina - Mrtvá Planeta 1 643 ×
 • Půlnoční divadlo - Mrtvá Planeta 1 671 ×
 • Hlavou v oblacích - Mrtvá planeta 1 461 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

 

Bio a historie

Jak to začalo? No asi stejně nebo podobně jako u všech začínajících kapel, se náš nápad založit kapelu zrodil v hospodě. Konkrétně v Shandy u Kuriho, kde popíjel Dykins s Fugasem a posilnění lahodným plzeňským mokem se jim v hlavě zrodil velkolepý plán, jak dobýt svět, a to v podobě využítí svýho hudebního a tvůrčího talentu.:)
Fugas už hrál několik let ve stříbrský punkový kapele "Pivo Zdarma" na harmoniku, ale to mu bylo málo, a tak se chopil škopků a bušil do nich seč mu síly stačily. Zatímco Dykins si brnkal na kytááru doma v soukromý, aby ho nikdo moc nerušil a nebrzdil  v hvězdným rozletu:).Takže to byl vyřešenej problém s kytarou a bicíma, jenže co by to bylo za pořádnej punkovej nářez bez druhý kytary, basy a taky pořádnýho békání. Tak se zavítalo do Další stříbrský kapely"Spotlight," odkaď se do kapely připojili další showmeni- kytarista Zboží a basák Dygis, brácha Dykinse. Toť už sme měli skoro plný obsazení kromě zpěvu,ale i tento problém se záhy vyřešil, a na dalším alkoholovým dýchánku sme zlanařili Šneka. Pak už nezbejvalo nic jinýho, než vymyslet název a mohlo se zkoušet jako o závod. Název vzniknul tak, že se se spojily začáteční písmena Spotlight a  Pivo Zdarma , a přidal se datum vzniku červen 2005. Tak sme to měli SPZ 06-05.
         První zkouška se odehrála tedy někdy v červnu ve zkušebně, kde hráli kluci z Piva Zdarma, a tahle zkušebna se pak na dlouhou dobu stala naším působištěm. Náš první  song byl Tv-Shoping, který složil Fugas, a hned po něm Policejní stát od Šneka, kterej jsme hráli ještě donedávna. V současné době jsme ho stejně jako Tv-Shoping taky vyřadili.:) Časem, jak u už to tak bejvá, sme se zadlužili, aby sme nakoupili pořádný vybavení. Po roce zkoušení a vytvoření asi deseti songů sme se vydali na první koncík, kterej proběhnul na pravý vesnický veselce ve Svojšíně.:) Ten už s náma neodzpíval Šnek, kterej nás mezi tím opustil, a zpěvu se chytli Zboží, Dygis a Fugas. Dykinsovi pro velkej úspěch byl mikrofon raději sebrán.
          Začátky byly opravdu tvrdý, ale všichni sme se snažili, tvořili nový songy a koncíky taky začly přibejvat, a tak sme začli postupně vyjíždět i za hranice Stříbra. Jeden ze zlomových okamžiků přišel v říjnu 2007, kdy se na 5 dní zavíráme do plzeňskýho studia Ex-Avik, a pod odborným dohledem mistra Pájy "kance" Broma nahráváme první cédo Silvertown, který obsahuje 12 pecek, zmástroval ho Přéma Haas a vychází v lednu 2008 u vydavtelství Cecek records. Po vydání céda sme zaznamenali další nárůst koncertů a snažili sme se hrát kde se dalo. Bohužel v litopadu 2008 od nás odchází Zboží, kterej se začal věnovat naplno svý druhý kapele, a zároveň sme museli hledat krom kytaristy i novou zkušebnu, z který sme museli odejít z důvodu rekonstrukce baráku. Nic méně ani to nás neodradilo, zkušebnu sme sehnali novou a vzniklou mezeru na postu kytarový jedničky vyplnil kytarovej mág a virtuoz Ciky. Tak jsme dál pokračovali objížděli koncíky ve složení Fugas, Ciky, Dygis a Dykins. Tohle však nemělo příliš dlouhého trvání, protože v září 2009 od nás odchází Fugas, kdy nestíhá kombinovat hudbu ze zaměstnáním a tak na jeho místo bubeníka  přichází hudbou otřískanej a zkušenej Sit. Zároveň jsme v září 2009 odehráli poslední koncík a zavíráme se na nějaký čas do zkušebny aby jsme zapracovali na nových peckách. Toto zavření a odmlčení nám vydrží až do dubna 2010, kdy se vracíme zpátky do kolotoče koncíků:D:D: V druhý polovině roku 2010 po vzájemné domluvě opouští naší kapelu Ciky a jeho post v kapele zaujímá vládce Vlaďas:). V říjnu 2010 už v nové sestavě nahráváme ve studiu Bombjack naše druhý cd s názvem Mrtvá planeta a do světa zároveň pouštíme náš první oficiální videoklip k songu Palestina, na kterým jsme spolupracovali s F8 art company.  Zároveň bysme chtěli poděkovat všem našim kamošům,Fugasovo mamce za zkušebnu,Cibovi za textíky na cd Silvertown,Cíbu jsem tady musel uvéct zvlášt jmenovitě jinak by mi to neodpustil,ale zase nenapsal všechny textíky aby si moc nemyslel tak tim tedy zdravíme majstršticha Cíbixe:) a dál bysme chtěli poděkovat všem,který nás od samýho začátku podporovali a stáli při nás stojí a pevně věříme, že dál stát budou:), fanouškům a samozřejmě Šnekovi, Zbožímu, Fugasovi, Cikymu atd.......až přibudou zase náký zajímavý zážitky a informace tak se to tady určitě objeví.....:).Zatim čest....