Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

SPB rock-alternative / Sázava

„Náš první videoklip k písni Prabába“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

HISTORIE SPB

 

1998: začátek…

Do Sázavy přišel kytarista Petr Vlasák a s místním basákem Vláďou Jechem vytvořil základ kapely. Společně s bubeníkem Martinem Drahotou, druhým kytaristou Milanem Vojtíškem, klávesákem Radkem Honsem a zpěvákem Tomášem Režným se začínají sehrávat na starých dobrých Olympicích a Katapultech.

 

2000

Odchází druhá kytara, za bubny si sedá Michal Polívka, na klávesy začíná hrát Vláďa Dvořák.

 

2001: změny

První demosnímek natočený na Seči, poté odchází zpěvák i bubeník. Chvíli nikdo nevěděl co bude dál, ale osud byl vlídný a přivál bubeníka Petra Capiho Capouška a tehdy patnáctiletou Anetu Langerovou. Vláďa Dvořák na sebe vzal roli kapelníka a kapela začíná stavět repertoár na vlastních věcech.

 

2004

Tři roky byla kapela beze změn a bylo to znát, natočilo se nejlepší CD, a pak to přišlo- Superstar… My můžeme být pyšní, že jsme ve svých řadách měli pozdější „Slavici“, a že jsme byli součástí její cesty vzhůru. Anetko, drž se!

 

2005

Nikoho nenapadlo přestat hrát, kapela hledala a byla doplněna o další nadějné zpěváky- Petru Čvančarovou, Janu Steklou a Martina Žemličku. Podělili se o celý repertoár a začalo se znovu koncertovat.

 

2006

Petr Žárka přivádí Markétu. Musel to být osud, našel jí úplnou náhodou v posázavském zpravodaji, kde zpívala se svou týneckou kapelou VoCoTiDe?! Začaly první pěvecké zkoušky s Vláďou u klavíru, byl spokojený, a tak jí představil celé kapele.V dubnu se už koncertovalo v nové sestavě a kapela se opět rozjížděla.

 

2007

Odchází Petra Čvančarová, Markéta bere do ruky elektrickou kytaru, přebírá hlavní zpěv. Dělá se na nových textech a muzice. Hraje se, kde se dá a všechno šlape jak má J

 

2008

Leden- Vláďa Dvořák ( klávesák a kapelník ) odchází. Dva měsíce jsme si dali pauzu, Petr Vlasák se ujal vedení a přemluvili jsme Péťu Žárku, který se bránil jak mohl, aby přinesl klávesy a začal s námi hrát. Petr se začal velmi pilně učit celý náš repertoár. Muzika ho nadchla natolik, že týden co týden uměl spoustu nových věcí. Po pár koncertech jsme se opět sehrali.

 

2009: Co bude dál?

To ví bigbeaťáckej pán Bůh J Doufáme, že už se naše sestava, Petr Vlasák- sólová kytara, Markéta Součková- zpěv, kytara, Petr Žárka- klávesy, Vláďa Jech- basová kytara, Petr Capi Capoušek- bicí, Martin Žemlička- zpěv, už nezmění. Snažíme se tvořit a sehrávat se dál, připravujeme nové písničky, fotky, akce, koncerty… Jistě se máte na co těšit a my se budeme těšit na Vaši hojnou účast na našich koncertech.

 

 2010:

Na přelomu roku 2009/2010 se nám povedlo dotočit naše plánované CD - VOPÁČKO kde je souhrn písniček za celou historii kapely. Dále máme rozdělané nějaké nové písničky a doufáme,že vám je brzy na našich koncertech představíme.

2012:

Osud kapely na sebe nenechal dlouho čekat a v letošním roce kapela mění svou tvář příchodem nové zpěvačky.Odhalení proběhne na Vánočním koncertě 25.12. 2012 Sázavská taverna na Ostrově.

2013/2014

V těchto letech naše kapela díky Vám získala 2 místo na rádiu Beat v soutěži naděje beatu, máme aktuálně dotočené naše CD Vopáčko a dokonce vzniknul náš první videoklip k písni Prabába. Viz. videa...

Těšíme se brzy na nějaké akci.

 SPB