Soutěž kapel - Spark Fresh Blood 2015 | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Harmonogram 2015

1. 5. Vyhlášení soutěže
1. 6. Ukončení přijímání přihlášek
1. 7. Vyhlášení semifinalistů a zahájení fanouškovského hlasování prostřednictvím aplikace Klubby
1. 8. Vyhlášení 8 finalistů vybraných porotou
1. 9. Vyhlášení 4 dalších finalistů vybraných na základě fanouškovského hlasování v aplikaci Klubby
1. 8. - 1. 10.  Představení 12 finalistů v magazínu Spark
30. 10. Jednotlivé koncerty
1. 1. 2016 Vyhlášení vítězů

Spark Fresh Blood

je celoroční soutěž, kterou pořádá magazín Spark, Budweiser Budvar a Bandzone.cz, o nejlepší a nejnadějnější mladou kapelu. Pokud je Vaše kapela skutečně tak dobrá, jak si myslíte, tak se jí ve Sparku dostane zasloužené pozornosti, zahraje si spolu s dalšími skvělými kapelami na koncertech v rámci soutěže letos na podzim a když bude nejlepší ze všech, tak i na závěrečném večírku, kde se představí pouze tři nejlepší. Vítězné kapely si také zahrají na největších rockových festivalech v roce 2016.

Kapely vyberou jednak redaktoři magazínu Spark a také odborná porota, složená z muzikantů a osobností rockového světa. Chybět pochopitelně nebude ani fanouškovské hlasování.

Více informací »

  • 1. místo


    „Melodický metal s neoklasickým nádechem a virtuózními kytarami,“ ze slovenského Sence začíná dobývat metalový svět. SIGNUM REGIS ovládli nejen Spark Fresh Blood 2015, ale aktuálně například i listopadové číslo německého magazínu Powermetal. A o tom, že k muzice přistupují správným způsobem, svědčí například i to, že na svou stranu dokázali získat rovněž ty redaktory - porotce Spark Fresh Blood, kteří nad melodiemi v metalu obvykle ohrnují nos, což se v konečném hodnocení ukázalo jako klíčové.


  • 2. místo


    Asi největší překvapení Spark Fresh Blood 2015. Chebští ERELEY se mezi finálovou dvanáctku dostali jen díky odstoupení slovenských DIVERGENCE, s touto „divokou kartou“ si však dokázali poradit náramně. Třebaže na přípravu na koncert v rámci Spark Fresh Blood 2015 neměli příliš času a třebaže šlo o jejich historicky teprve druhé vystoupení, předvedli velice solidní výkon. A když jsme se pak opakovaně zaposlouchali do jejich debutu „Katharsis“, bylo jasné, že tohle nejsou jen tak nějací náhradníci.


  • 3. místo


    Šikovný brněnský kytarista Derias měl v užší třicítce Spark Fresh Blood 2015 rovnou dvojité zastoupení a bylo jasné, že jeho hlavní kapela, gotičtí MISTY WAYS> budou patřit k jedněm z hlavních favoritů. Však mají v redakci Sparku hned několik zapálených obdivovatelů, které si získali svým debutem „Train of Lust“. Teď jen, abychom na další album nečekali tak dlouho...


Pořadí na dalších místech:
4) EPONINE, rock-screamo / Brno - http://bandzone.cz/eponine
5 – 7) PORTA INFERI, metal-power / Nový Jičín - http://bandzone.cz/portainferi
5 – 7) SIGHTS, metalcore / Liberec – Praha - http://bandzone.cz/sights
5 – 7) YOUR LAST BREATH, post hardcore / Kostelec nad Orlicí - http://bandzone.cz/yourlastbreath
8) THE PANT, hard rock-metal / Břidličná - http://bandzone.cz/thepant
9) EMBRACE THE DARKNESS, melodic-death, Kuřim - http://bandzone.cz/embracethedarkness
10) TEZAURA, gothic-metal / Brno - http://bandzone.cz/bandtezaura
11) ASENTH, metal-alternative / Bratislava - http://bandzone.cz/asenth?at=news
12) NEUTRAL, power-speed / Uherské Hradiště - http://bandzone.cz/neutral

Děkujeme všem zúčastněným za samotnou účast i za předvedené výkony v rámci finálových koncertů, gratulujeme vítězům a držíme palce do dalšího působení na hudební scéně, se kterou to – jak ukázal i Spark Fresh Blood – není ani zdaleka tak marné, jak někteří zlí jazykové tvrdí! A v neposlední řadě i díky všem fanouškům, kteří jakýmkoliv způsobem rovněž projevili účast.

Soutěž na stránkách spark-rockmagazine.cz