Souboj S Pamětí - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Souboj S Pamětí rock / Praha

„LONG LIVE ROCK´N´ROLL, LONG LIVE YOU!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Jsme fil-disharmonický orcheStar démonických sklerotických dědků a jezinky, hrající věci jak své tak i převzaté - je nám jedno, v jakém žánru bylo původní znění písničky - my jí prostě dáme rockovej kabát a je to prostě nářez :-)

tady můžete zkouknout fotky našeho hudebního páchání :-) : http://soubojspameti.rajce.idnes.cz/

a taky jsme na fejsbůku : SSP facebook

 

Spřízněné weby:


www.rockkodiaka.cz
    Festivalová akce na podporu vozíčkářů

www.hallvad.cz           Zakázková výroba dřevěných bicích nástrojů

www.haik.cz                Zakázková výroba kytar a baskytar

http://3bees.cz/          3bees - nahrávací studio

 

VZNIK KAPELY

Jak jsme vlastně vznikli ? Stačilo by napsat, že jsme se prostě tak nějak sešli v pravý čas a správném místě, ale tak jednoduché to zase nebylo, a byla by myslím škoda,  se o to nepodělit s fanoušky a příznivci.

   Základní kámen byl položen v lednu roku 2009. Do té doby se každý z nás kolem muziky nějak motal, a navzájem jsme se většinou znali, ale nikoho nás nenapadlo, že by jsme mohli společně začít hrát a vystupovat. Tom s Jardou hráli v kapele Pilot Jirka,  Honza zpíval s country kutálkou po hospodách, druhý Honza bušil maximálně kladivem do hřebíků, či rukama do neposlušných ratolestí, a Milan byl zastáncem „ lesního jazzu“  neboli kotlíkáren. První záchvěv padl na podzim roku 2008, kdy se  připravoval festival Rock kodiaka,  a protože členy realizačního týmu vedle dalších byli ( a dodnes jsou) Tom, Honza a Milan ,napadlo nás udělat pořadatelský band a na festivalu vystoupit. Zůstalo jen u nápadu, nicméně bylo zaseto………   Ke konci roku se řešilo obsazení v kapele Pilot Jirka a kluci sháněli zpěváka a kytaristu. Za mikrofonem to zkusil Honza „ Axl“ a Tom začal ukecávat Milana, jestli by nechtěl okusit trochu rockové muziky.  Nakonec to dopadlo tak, že sestava „Pilotů“ zůstala v původním složení, ale Tomáš to nevzdal. Když měl „ v rukávu“ zpěváka a kytaristu, chtěl zkusit i něco jiného. Jarda s basou byl také k mání, takže zbývalo sehnat bubeníka. A ten se nakonec ozval sám. Honzu po 20leté pauze svrběly ruce a chtěl si zase za „škopky“ sednout.

   Poslední víkend v lednu jsme se tedy sešli ve zkušebně našich kolegů Cultivarů ve Sluhách , naladili nástroje a začali se domluvat kterou že to teda zkusíme. První byla asi „ Smoke on the Water“ od Deep Purple, pak se zkoušelo cosi od Judas Priest,  Guns ń Roses,  Ivana Hlase………………..  no a ono nám to docela sedlo !  Takže jsme se dohodli , že se sejdeme i příště a následně jsme začli pracovat nejprve na převzatých písničkách , a postupem času i na vlastních a tak jsme prostě tady………………….

 

NÁZEV KAPELY

Psal se březen roku nuladevátého a my byli ve fázi pilného cvičení, zkoušení a přípravy na první veřejné vystoupení.  A samozřejmně přišla i na řadu otázka, jakže se to vlastně budeme jmenovat ? Padl návrh, že pověsíme do zkušebny velký papír,  a koho něco napadne, tak to napíše a pak se to vybere. Asi jsme byli líní psát, nebo se nenašel dostatečně velký papír, nebo……….tento nápad jsme nakonec neuskutečnili, ale mozkovny nám šrotovaly o sto šest.  Požádali jsme o pomoc i kamarády, kteří nám poskytli spoustu podnětů a nápadů, ovšem některé byly dost bizardní ( nechci rovnou napsat, že stály za……… ) . Namátkou: Jeden kamarád přišel s názvem HIV šprcka pozitivní ( převzatý název nějaké již neexistujíci kapely jeho bratrance), jiný zase, že by jsme mohli být KSS  ( tím nemyslel zkráceninu našich slavnější kolegů, ale byla to zkratka – Klub Skotačivých Starců…..).  Jiné návrhy byly přijatelnější, ale pořád nám to nějak nesedělo  a tak nakonec o názvu, jak už to bývá, rozhodl osud či náhoda. Sešli jsme se jednu neděli ve zkušebne a co čert nechtěl, každý z nás na něco zapomněl. Ten noty, ten trsátko……….. a tak zkušebnou zazněl památný povzdech : „Ty vole, to je souboj s pamětí!“  hned na to padla reakce: „ Hele,  to by byl dobrej název songu! „ A vzápětí reakce druhá: „ Hm, a nebo název kapely……….. !“  Tím bylo rozhodnuto, a tak se od té chvíle prezentujeme jako Souboj s pamětí. Nutno podokknout, že ač to v některých vyvolává úsměv, bavíme se i my, zvláště když se nás někdo zeptá, jakže se to vlastně jmenujeme, že to zapomněl……….  A samozřejmně, že se i v nehudebním životě setkáváme s lidmi, kteří by si v kapele zasloužili členství, je nás spousta, kteří se svou pamětí bojují  často a intenzivně, to by pak ale kapela nebyla o pěti členech, počtem by mohla konkurovat Alexandrovcům nebo České Filharmonii.  

-           

 

 

 

Bio a historie

Aktuální složení:

Král Jelimán - vůdce

Břéťa "Anča" Koloušek - asistent všehomíra

Semjon Semjonovič Semenov - sběratel

Jürgen Kakau - vilný ošetřovatel

Egon Teplý - pokoncertní servis

Filigrán Podmanivý - koncertní koloušek

Kočimír Jebavý - vnímavý psycholog

Milouš Hebký - vizážista, brouček

Dušan Brouček - flétna, taneček

Vlastík Jarý - flétna, taneček

Milen Kožíšek - opečovávání nástrojů

Jarmil Vydržel - nežné masáže

Kamil Oňda - otírání ručníčky

Helmut Pietch - bed manager

Jíťulinka Krejčová - zpěv, mazlik, berunda

Tomíno Vítek - zpěv, kočičák, milísek

Honzík Vágner -bicí, zpívánky, harfička

Jaroušek Heinitz - basa, zpěv, ukulele

Milánek Vobecký - kytara, zpěv, cancák

Tomča Heinitz - kytara, řvounek, klarinet

Jeníček Inger - ukončená činnost - schizofrenie, PLP