Snivci - O kapele | Bandzone.cz

Snivci alternative-experimental / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • "Dech" / Milli Janatková a Jaroslav Kořán
    Nezařazeno
  • "Měsíc" / Milli Janatková a Jaroslav Kořán
    Nezařazeno
  • "Jez" / Milli Janatková a Jaroslav Kořán
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Milli Janatková a Jaroslav Kořán se společně věnují především volné improvizaci, vlastním skladbám na improvizaci založených, a propojování hudebního a výtvarně- vizuálního světa. Milli se zabývá převážně zpěvem a jiným použitím hlasu a hře na perkuse a kytaru, Jarda je bubeník s experimentálním přístupem ke hře na perkuse ( známý svým originálním melodicky- perkusivním nástrojem "Orloj snivců", který letos slaví neuvěřitelných 20 let!!) Oba interprety tak spojuje nejen zaměření na rytmus, snivost i hravost, ale vedle hudby se také věnují výtvarné tvorbě, především volné grafice, a v případě Jardy Kořána (původně profesí fotografa) také video projekcím, které jsou součástí jejich strukturovaně- improvizovaných koncertů. Jarda Kořán se také dlouhodobě věnuje ambientní a minimalistické hudbě s použitím nejen přírodních zvuků a v kontrastu k tomu na počítači zpracovávaných zvukových mixů, které bývají podkladem pro jejich skladby v propojení s volnou vokální Milli-improvizací, inspirované jak přírodními jevy, tak vlastním dechem nebo perkusními nástroji. Právě potřeba pobytu ve volné přírodě v kontrastu s působením ve velkoměstě je dalším společným tématem obou tvůrců.

Orloj snivců je originálním Kořánovic nástrojem, který je také součástí jejich koncertů a dalším z propojovacích prvků jejich společné tvůrčí činnosti.

Projekt SNIVCI tak navazuje na dlouholetou hudební praxi Jaroslava Kořána, jeho mnohačlenný improvizovaný  Zapomenutý orchestr země snivců a další projekty, a Milli zase umožňuje propojit svou zálibu a zkušenosti s jazzovou hudbou a improvizací ve stylově "nezaškatulkovatelném" propojení hlasu a rytmických nástrojů. SNIVCI tak hledají stále nové cesty ve vlastním projevení odrazu světa v hudební a výtvarné tvorbě.

Snivci jsou také Agnes Kutas (HU), Feng-yűn Song, Michael Delia (US), Petr Tichý a další, kteří se pravidelně setkávají při různých koncertních příležitostech...

Jaroslav Kořán:

http://www.hep.cz/content/view/88/80/lang,cz/

http://www.softbooks.cz/snivci/cv.cv.htm

http://www.softbooks.cz/snivci/jk.solo/Site/4F7DDE85-4AEA-4F7E-B377-301BAA8A9956.html

Zvukový program Českého rozhlasu R(a)dio(custica) Jardy Kořána:

Noci v NYC: http://www.rozhlas.cz/radiocustica/projekt/_zprava/884832

Milli Janatková:

http://www.millijanatkova.com/

http://bandzone.cz/millijanatkova

Feng-yűn Song:

http://www.fengyunsong.cz/

Agnes Kutas:

http://www.agneskutas.xf.cz/

Michael Delia:

http://www.rozhlas.cz/radiocustica/osoby/_zprava/485763

Petr Tichý:

http://www.myspace.com/petrtichy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bio a historie