SKYLLA CZ - O kapele | Bandzone.cz

SKYLLA CZ metal / Kolín

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Sýrie
  Tora Tora
 • Voli volí voly
  Tora Tora
 • 1866
  Tora Tora
 • Exorcism
  Tora Tora
 • Tora Tora
  Tora Tora
 • My Way
  Tora Tora
 • Harpagon
  Tora Tora
Účastníme se soutěže

SPARK FRESH BLOOD

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Sestava:

Petr Priessnitz - basová kytara, zpěv  

Dan Vecka - el.kytara   

Adam Singovský - el.kytara

Jaroslav Rojar - bicí nástroje

Kontakt:

Petr Priessnitz: 607532226     skyllametal@post.cz

https://www.facebook.com/skylla.priessnitz/

Bio a historie

Historie:

Původně speedmetalová SKYLLA vznikla na podzim roku 1989 příchodem Petra Priessnitze z vojny do party mladých rockerů v Týnci nad Labem, říkající si ATTO. Kapela, jejíž repertoár tvořily z počátku napůl skladby původní a převzaté, se přejmenovala a toto byli její zakládající členové: 

Petr Priessnitz-basa,zpěv /Rostislav Matějka-kytara/ Ota Hruška-kytara / Jindřich Lev-bicí /

Z této sestavy dnes nikdo kromě Petra ve SKYLLE nepůsobí.

V roce 1990 nahradil Otu Hrušku kytarista Miroslav Tulinger (ex.Hever-Kolín) a do kapely přišel zpěvák Roman Černý (ex.Tlustá Berta,Klaxon), kterého později vystřídal Sváťa Chalupa (dnes skupina P.Pospíšila)  V této sestavě bylo natočeno demo "Rytíři chudoby". Titulní skladbu demo mohli posluchači slyšet v rádiu. Poté ještě post zpěváka na krátkou dobu obsadil Luboš Šudoma. 

Po dobu dalšího roku se Skylla ve stejném obsazení věnovala převážně zábávám. Zároveň dochází k následujícím personálním změnám: odchází bubeník Jindra Lev a na jeho post přichází bubeník z kapely Guernica Vašek Husa. Po té skupinu opouštějí Rosťa Matějka a Sváťa Chalupa a tím definitivně skončila ve SKYLLE éra sólových zpěváků.

SKYLLA působí pouze ve tříčlenném obsazení a nahrává druhé, již trashové demo "IRON WAR"

Koncem roku 1992 přichází druhý kytarista Vladan Vojáček a  SKYLLA natáčí v pořadí již třetí demokazetu "BABY S CONFESSION" ve studiu Pavla "kuřete" Hejče (ex.Vitacit)

O třídu lepší demo "NEVER SAY NOU!" ve stylu thrash/death vydává skupina v roce 1993.( recenze např. Metal zine Breath 1-2/94 (30) str.10)

Následují CD sampler "WE WANT YOU,AND YOU" (1994) kde SKYLLU jako hlavní kapelu zastoupenou skladbami "INFECTION" a "HEAVEN,HELL AND PARADISE"doprovází Mantodea, Modrá zem, Lobotomia a Elidor. Sampler byl natočen ve studiu Zdeňka Šikýře v Praze-Hostivaři. (recenze např. Bang! Jan Petričko: Rock Report, Petr Bílek) Vydala agentura P+R (náš kamarád  Olda Říha ze skupiny "Katapult").

V roce 1995 odchází z kapely ze zdravotních důvodů Mirek Tulinger. (Později se však vrací zpět jako hráč na klácesvé nástroje). Mirka v tu dobu nahrazuje  Dan Vecka (ex.Polymetal) a SKYLLA nahrává písně "JUSTICE FOR US" a "LSD", taktéž v osvědčeném studiu Zdenka Šikýře. Pouze posledně uvedená skladba se však objevuje až na 2CD Kolín Rock 2000. (Rock/Pop, ročník XI,Petr Korál)

Počátkem roku 1996 se kapela rozloučila s bubeníkem Vaškem Husou, kterého nahrazuje Jirka Loučka (ex.SDA,Brix). K radosti všech zůčastněných se vrací zkušený harcovník Mirek Tulinger, nyní však na klávesy! Kytaristu Dana Vecku střídá Luděk "dědek" Hauzar.

V tomto složení hraje SKYLLA až do roku 1998, kdy probíhají poslední úpravy obsazení. Odchází kytarista Luděk Hauzar a později i Vladan Vojáček. Do kapely přichází nový kytarista Pavel Pokorný a bubeníka Jirku Loučku nahrazuje svým camebackem odpočatý a připravený Vašek Husa. Tato sestava naposledy zahrála v roce 2000.

Kapela si dala 8 let pauzu ....... zvoní telefon "čau Venco tady je Petr Priessnitz jdem do toho"! Dál oslovuje Martina Tlustého (SIBET) a Luďka Hauzara. SKYLLA zkouší prvních 10 starých "vlastních" pecek a připravuje nový  materiál. Postupně se v kapele vystřídal ještě Olda Rokyta s nímž také kapela v roce 2010 natočila CD Waterloo. Na CD se podílela také zpěvačka Dargi. Album obsahovalo starší věci, které nebyly nahrány ve studiu jako Barbara, Bitva u Waterloo atd. a vyšlo v nákladu 500 ks,  mělo celkem  úspěch.

Potom nastal stav stagnace způsobené zdravotními problémy dlouholetého bubeníka SKYLLY Vaška Husy, který si po bouračce na motorce musel odpočinout a zaskakovali za něj např. Zbyněk Husa (ROOT) nebo  Jula Botoš (Roxor). Tehdy  kapela hrála ve třech a druhá kytara prostě chyběla.

Rok 2018 byl pro Skyllu zlomový. Nová sestava, nová energie, chuť do práce kapely.

Sestava : Petr Priessnitz basa zpěv , Adam Singovský kytara,  Michal Kružík bicí

Pepa Šenkár kytara.

Poté proběhlo pár úspěšných koncertů a došlo konečně na natáčení nového CD s názvem "Tora Tora" a to v konečné sestavě:

Petr Priessnitz - hlavní zpěv, basa

Dan Vecka - kytary

Adam "Ace" Singovský - kytara, zpěv

Petr Hataš - bicí nástroje.

Nakonec došlo ještě ke změně názvu kapely ze SKYLLA na "SKYLLA CZ" a s tím začíná i nová éra skupiny.