Six Degrees Of Separation - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Six Degrees Of Separation metal-soul / Ludkovice

„VINYL "MOON 2002/NOCTUNAL BREED"“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Fury- Simple (2016) 1 324 ×
 • Thin Patience- The Hike & Other Laments (2013) 3 085 ×
 • The Hike II.- The Hike & Other Laments (2013) 2 544 ×
 • A Third-Of-Life Crisis- Ubl (2011) 5 938 ×
 • Of Unrealistic Ambitions- Of Us (2010) 3 291 ×
 • For Hannah- Of Us (2010) 2 992 ×
 • For Fridrich- Of Us (2010) 2 266 ×
 • Lucius- Chain-Driven Sunset (2007) 2 197 ×
 • Occam's Razor- Chain-Driven Sunset (2007) 1 731 ×
 • Masterpiece Of Pain- Triotus, Tricephalus And Tribadism (2005) 1 797 ×
 • Separated- Triotus, Tricephalus And Tribadism (2005) 1 740 ×
 • Raven Comes- Moon 2002: Nocturnal Breed (2002) 1 453 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Doctor - baskytara, zpěv
Vlasa - kytara, zpěv
Canni - kytara
Pickard - bicí

Bio a historie

1996 - 2001: Historie vzniku kapely sahá až do pozdních let minulého tisíciletí. V zimě roku 1996 vzniká na popelu kapely Abyss nové seskupení, jemuž je dáno do vínku jméno Six Degrees Of Separation. Po tříměsíčním úsilí v průběhu měsíce dubna vyniká první demosnímek nazvaný Dark Ages. O ztvárnění obalu se postaral přes inzerát zkontaktovaný Václav "Dr.X" Sklenička. Mnoho odehraných koncertů, mnoho skvělých ohlasů a recenzí všechno marno … Radek Zábojník a Martin Novák odcházejí sloužit vlasti a kapela spí zimní spánek. Po roční odmlce se opět schází ke společné práci, kterou zúročujeme nahráním sedmipísňového demosnímku When Autumn Comes … . Do kapely přichází posila, nutná náhrada za Františka Domince, který se toulá po světě a tou se stává Vlasťa Urbanec - kytarista působící v toho času stagnující kapele Atomic Tom & Nuclear Jerry. Nutno podotknouti, že po návratu Františka, Vlasťa zůstal a v té době kapela vystupuje se třemi kytarami.

2001 - 2003: Víc než pozitivní ohlasy z domova i ze zahraničí na oba demosnímky přímo volali po plnohodnotném albu. Stalo se. V den, letního slunovratu roku 2002, tj. 21.6. byl oficiálně vydán debut s názvem Moon 2002: Nocturnal Breed, jenž má v sobě sílu a tajemnost předcházejících snímku spojenou s instrumentální vyzrálostí všech členů. Dokonalou harmonii melodie s údernou silou podtrhuje častý duet Radka Zábojníka s Magdalénou Malaníkovou. A když k tomu připočteme skvělý obal s dílny Václav Dr.X Skleničky, můžeme toto dílo směle přiřadit ke špičce české produkce, což potvrzují desítky výtečných recenzí nejen z domova, ale i z dalekého zahraničí. Těsně po nahrání desky ukončuje svou činnost v kapele zakládající člen kytarista František Dominec, devět měsíců poté sestavu opouští i klávesista Miroslav Minařík. Kapela koncertuje, účastní se velkých festivalů, vyjíždí poprvé do zahraničí, vystupuje v Rakousku a Švýcarsku. U volněný klávesový post zůstává prázdný a Six Degrees se poprvé prezentují čistě kytarovým soundem.

2003 - 2005: Na počátku roku 2003 postihuje kapelu další personální zemětřesení - odcházejí zakládající člen bubeník Martin Novák a zpěvačka Magdaléna Malaníková. Náhradu na bubenickou židli nachází zbytek kapely brzy v Pickardovi, který se velmi rychle etabloval a v rekordním čase v rámci svých možností nacvičil repertoár, díky čemuž se kapela vyvarovala dlouhodobé koncertní odmlce. Post zpěvačky zůstává stejně jako post klávesový neobsazen.
I v tomto těžkém období vznikají nové a nové skladby, kapela točí demosnímky, koncertuje a připravuje se na nahrávání následníka úspěšného debutu.
Ten se dočkává realizace v průběhu září a října 2004, kdy Six Degrees nahrávájí ve studiu Šopa Standy Valáška a na LŠÚ ve Veselí nad Moravou přivádějí na svět svoji druhou oficiální desku Triotus, Tricephalus and Tribadism. Ta vychází na počátku roku 2005 opět pod křídly vydavatelství Élysion, později pak ve spolupráci s produkčním studiem SP2 vzniká lehce psycho klip k písni Light Hates Me.

2005 - 2007: V závislosti na pozitivní ohlasy na Tri desku má kapela hodně možností ke koncertní prezentaci, a také toho využívá. Kromě množství menších akcí a regionálních festivalů také vystupuje například i na v rámci žánru prestižnějších akcích, jako například Brutal Assault, Metalmania nebo Basin In Fire Fest, a spolu s Galadriel pořádá a hraje na dvojici koncertů s Rotting Christ.
Průběžně vznikají nové skladby, které jsou zaznamenány na třech demosnímcích a ke konci roku 2006 se kapela zavírá do zkušebny, aby finalizovala přípravu nové nahrávky. V únoru 2007 pak kapela nastupuje do více než osvědčeného studia Šopa, kde pod producentským dohledem Stanislava Valáška a technickým dohledem nad nahráváním bicích v osobě Vlasti Kozubíka (Rudé Kostry, Paladran), nahrává Chain-Driven Sunset.

2007 - 2009: Od jara 2007 se kapela vrací i na pódia, kde se prezentuje už i novými zatím nevydanými skladbami, ale také konzistentnějším zvukem, jenž má na starosti pátý člen kapely Otto von Kreutzel, zvaný Zrnko. Rok 2008 je ve znamení nominací, koncertování a tvorby nového materiálu. Chain-Driven Sunset je nominován na ocenění "Břitva", udělované nezávislými publicisty, a v dané žánrové kategorii na cenu "Anděl", udělované Akademií populární hudby.

2010 - 2011: Album Of Us vychází z kraje roku 2010 a kapela se začíná chystat na další výzvu - natáčení koncertního DVD, což se stane v únoru na FHS. Následuje podpora alba Of Us ve společnosti Cruadalach a Abstract na malém turné po českých i slovenských klubech. I během letní festivalové sezóny (AFOD, MoR) části kapely pracují na DVD a dále kapela pracuje na nových skladbách plánovaných k vydání spolu s DVD záznamem. Ty jsou nahrány během ledna 2011 ve studiu Šopa opět pod dohledem Stani Valáška. Komplet pojmenovaný Ubl spatří světa příhodně opět na FHS, přesně rok poté, co právě tu proběhlo natáčení obrazového záznamu.

2012 - 2013: Ubl získáva cenu "Břitva" za nejlepší video roku 2011, nicméně kapela lehce unavená ze zápřahu předchozího roku si dává pauzu aby zrevidovala svoje dosavadní počínání a rozhodla se jak dál. Zatímco se Vlas přidává zprvu jako hostující kytarista ke znovuobnoveným Hypnos (a pro pár koncertů zlanaří i Canniho) kapela znovu začíná zkoušet a připravovat materiál na novou desku. Ta je nakonec nahrána ve studiu Šopa pod vedením Staňi Valáška v červnu 2013 a vydaná u MetalGate pod názvem The Hike & Other Laments.