Selectone - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Selectone ambient-experimental / Hradec Králové

„Transition EP out now...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Solaris 60 ×
 • Dead Swan (feat. Miriam Ingram) 40 ×
 • Positive Einstellung 32 × Stáhnout MP3 zdarma
 • The Wall of Darkness [dada-ACTA compilation] 69 × Stáhnout MP3 zdarma
 • katsa.theo - Sonho (remix by Selectone) 114 ×
 • Kora et le Mechanix - Tjuratam (Vostok remix by Selectone) 61 ×
 • Miriam Ingram - The Second Kill (remix by Selectone) 68 ×
 • Lavra 102 ×
 • Rela-tv-sm 65 ×
 • Subdreams 29 ×
 • Life Between The Wires 21 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

ress-01: Selectone - Unearthed

Selectone - Unearthed (Ressonus Records, 2006):

"...Takhle povedené album experimentální elektroniky u nás už dlouho nebylo. Abstraktní, temné a originální, Unearthed má daleko do nostalgie po devadesátkách a je přísně současné."

Karel Veselý, Reflex

"...Ačkoliv se v souvislosti se Selectone mluví nejčastěji o ambientu, žánrové zařazení je ošemetné. Devět skladeb Unearthed se rozpíná od downtempa (Load Imprint), glitche (Defense) až po noise (Rela-tv-sm) a darkwave (Treatment). Žánrová roztěkanost neruší, hraje si s pozorností posluchače. Desku vlastně tvoří devět nezávislých žánrových miniatur, spojených snad jen vzácnou schopností přijít s neobvyklým zvukem. Je dobře, že Selectone jako jeden z mála domácích producentů reflektuje vývoj v elektronické hudbě posledních let, ve kterém se na úkor rytmů začínají upřednostňovat zvláštní zvuky a atmosféra. Na Unearthed jsou nejpůsobivější právě ty skladby, ve kterých jsou beaty rozmazané či nejméně čitelné. Písně nedají posluchači nic zadarmo, o to je ale zážitek z poslechu hlubší. (...)"

Karel Veselý, HIS Voice

"...Deska plná minimalistických jevů, nápaditých samplů a ruchových smyček má vysoce nadhozenou laťku v těchto končinách. Toto dílko aspiruje na album roku ve své kategorii."

"...Selectone se vydal na své objevování nepoznaného s velkou oddaností. Důmyslně kombinuje akustické prvky (kytara, klavír) s propletencem vytvořených smyček infikovaných ambientními náladami a beaty. "Unearthed" je exkurzem natočeným v poklidu domova na hranách hi-freq emocí hudebních maleb, které v letošním měření sil získávají vysoké pozice mezi alby roku."

Dan Hájek, Musicserver.cz

"...Jde o technicky vyzrálý výtvor, který svou uměleckou formou navozuje atmosféru hledání řádu a orientace nejen v sonické sféře, ale přeneseně i v nejasném prostředí veškerého okolního světa. Určitým futuristickým vizionářstvím a dovednou prací s mnohovrstevnatým materiálem se Selectone řadí k těm autorům, jejichž způsob vyjadřování bude vždy nacházet posluchačskou pozornost a odezvu."

Petr Drkula, Magazín MusicService

"...Unearthed není na poslech jednoduchá deska, která vám jak lehká holka odhalí všechna tajemství během prvního poslechu. Tajemství této dámy jsou uvolňována postupně (k lovu navíc doporučuji sluchátka). Vytvořený vzájemný vztah je ale nakonec trvalejší."

Pavel Zelinka , Freemusic

"...Na nahrávce se projevují dlouholeté zkušenosti Davida Rambouska s poslechovou elektronikou, která je náročná na kombinaci správných motivů. (...) Své si zde najdou fanoušci nekompromisní noise music i čistého ambientu."

nexis , Xmag

"...tohle je deska, která zní současně, zajímavě, zároveň i zábavně (...) Selectone do Unearthed protlačil i hezký kus původnosti a originality."

Jiří M. Špičák, Newmusic.cz

"...Let it be said straight away that it is an intriguing release (...) Selectone has added another chapter to the story about individual sounding productions..."

Bell 03, Electronic Desert

"...All of the sonic ingredients are there: scratchy vinyl, old records found in an attic, chewed up martial-music excerpts, white noise, field recordings. Stitched together into a challenging rhetorical question. Packaged in a marvellously crafted cardboard envelope, with a folded inner drawer that encloses the disc. (...) Unearthed – what have we unearthed? The album requires at least 5 listens for all of the bits to fall into place; this is a work of depth that ultimately rewards with impressions like the burn-shadow of an atomic bomb victim on some Nagasaki hard-standing."

Alan Walker (Landschaft)

Bio a historie

Projekt Selectone započal svou existenci v Hradci Králové v roce 2004. Jeho kořeny leží v elektronické hudbě, ambientu, elektroakustice a minimalismu.
Selectone probouzí hudbu stínů a obrazové imaginace, živenou výpary ze zaprášených drážek vinylového zapomnění, šumy a injekcemi elektronické syntézy. Podivné rytmy, repetice, atmosférické vlnění a zaseknuté smyčky mikročástic hudební historie prorůstají jemnou geometrií zvukových ploch a zanechávají za sebou otisk osobité zvukové krajiny.

Debutové album Unearthed vyšlo roku 2006 v exkluzívním balení v limitované edici 150 ks na labelu Ressonus Records. Nově je též k dostání jako DOWNLOAD ve formátu mp3 nebo FLAC!