Secret Of Darkness - O kapele | Bandzone.cz

Secret Of Darkness death-black / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Maintaining the Essence of Humanity
  Blacksun Rising
 • Unlimited entropy
  Blacksun Rising
 • Structures of all existence
  Blacksun Rising
 • Multiverse Exploration
  Nezařazeno
 • New Apocalypse
  Neotericus Universum
 • The Crown
  Neotericus Universum
 • Warfare Doctrine
  Neotericus Universum
 • Self Insurrection
  (In)Humanity
 • Destroyed Illusions
  (In)Humanity
 • Smell Of Lies
  (In)Humanity

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Melodic Death/Black metal z Varnsdorfu

Vojta - vocals
Vlada - guitars
Johnny - guitars
Iaan - bass
Martin- drums

KONTAKTY:

Kapela: band.secretofdarkness@gmail.com

Tel.: 606283113

Bio a historie

Kapelu Secret Of Darkness založili v roce 2005 kytaristé David P. a Karel V. Po několika měsících se připojují další členové: Jirka J. (klávesy) a Honza K. (bicí). V této sestavě odehraje kapela několik instrumentálních koncertů.

V roce 2006, po dlouhém hledání, přichází do kapely zpěvák Vojta S. a basák Tomáš Š. V kompletní sestavě vystupuje kapela na několika desítkách koncertů v České republice i v zahraničí.

Netrvá dlouho a Secret Of Darkness vydávají své první EP "...And The Dark Begins" (rok 2008), které obsahuje 6 skladeb melodického dark-doom metalu a koncertují po boku např. HOLLENTHON a FLESHGOD APOCALYPSE.

Na přelomu roku 2009-2010 nastávají personální změny. Z osobních i názorových důvodů postupně odcházejí Tomáš Š. (basa), Honza K. (bicí) a Jirka J. (klávesy). Na jejich místo přichází bubeník Ondra O. a basák Tomáš J.

V roce 2010 oslovil kapelu přední český metalový label METALGATE a Secret Of Darkness podepisují smlouvu na vydání desky.

V červnu 2011 nahrává kapela v profesionálním studiu ŠOPA své debutové album s názvem "(IN)HUMANITY". Deska obsahuje 10 skladeb energického blackened death metalu s důrazem na melodii a její vydání je plánováno na podzim téhož roku. Následují koncerty a festivaly se SODOM, ROTTING CHRIST, FREEDOM CALL, PARADISE LOST, ILL ŇINO, DEADLOCK, FIREWIND, PESTILENCE, a dalšími. V řijnu 2011 vychází v digipack edici CD "(IN)HUMANITY" a kapela chystá tour k podpoře této desky.

Následující rok se kapela věnuje intenzivnímu koncertování nejen po České republice, ale i za hranicemi. V rámci (In)Humanity Tour 2012 odehraje řadu koncertů v Norsku
a Německu a vystupuje po boku kapel jako je  
SEPULTURA nebo PRO-PAIN. Po této smršti koncertů opouští kapelu kytarista Karel V. a basák Tomáš J. Na volný post kytary ihned nastupuje talentovaný Johnny a basové kytary se na živých vystoupeních ujímá zkušený basák Deemon (MATER MONSTIFERA, ELEAMENT ).

Začátkem roku 2013 vystoupí kapela na HELLENIC DARKNESS FESTU po boku ROTING CHRIST a dále pak následuje řada koncertů a letních festivalů např. BRUTAL ASSAULT, slovenský GOTHOOM, METALGATE CZECH DEATH FEST…Z kapely odchází bubeník Ondra a je nahrazen Mírou (ex-ISACAARUM). Basové kytary se ujme jako stalý člen Iaan.

Rok 2014 je ve znamení příprav nového CD. Kapela podepisuje smlouvu s labelem METALGATE a v říjnu nahrává ve studiu ŠOPA album s názvem "NEOTERICUS UNIVERSUM", které vyjde v prosinci téhož roku.

V roce 2015 kapela vystupuje v rámci propagace nové desky na řadě koncertů a festivalů (WINTER METAL ASSAULT, HELLENIC DARKNESS FEST 2015, METALGATE CZECH DEATH FEST 2015…). V červnu je natočen oficiální klip ke skladbě "BLINDED" z nového alba "NEOTERICUS UNIVERSUM".