Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Scarecrow thrash-hardcore / Brno

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

KONTAKT NA KAPELU:

Sam Jr. 732 561 252

scarecrowband@seznam.cz

 

 

MERCH:


 CD GET MASKED 100,- Kč (+ případné poštovné)

 

TRIKO SCARECROW - 250,- Kč (+případné poštovné) 

- Ve velikostech XL a L

LEBKA SCARECROWGORILA SCARECROW

 

Bio a historie

 

Naši tvorbu označujeme škatulkou thrashcore, tedy směs thrash metalu a hardcore a hrdě se hlásíme k odkazu kapel jako je Sepultura, Soulfly, Fear Factory, Machine Head, Slayer, Pro-Pain a mnoha dalším.

Koncerty Scarecrow jsou vyhlášené svojí živelností, bouřlivou pódiovou show, komunikací s publikem a charakteristickým zvukem tvořeným dvojicí podladěných kytar, agresivním vokálem frontmana doplněným sbory, to vše postavené na nekompromisní rytmice.

Kapela během své desetileté existence odehrála mnoho koncertů po celé České republice, předskakovala legendární newyorské HC kapele Pro-Pain nebo opakovaně české legendě thrash metalu Debustrol.

 

Aktuální sestava:

ZPĚV:

Burma

 

BASA:

Marv

 

BICÍ:

 Sam.Jr

 KYTARA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historie

Kapela SCARECROW byla založena v roce 2001 na Svitavsku.
V té době Burma (ex-fish and chips, noisy fuckers, moral insanity)  potkal na koncertě kytaristu Zdenála, se kterým si padli do noty a domluvili se, že založí kapelu. Našli zkušebnu v Hradci nad Svitavou, později v divadle v Radiměři, bubnoval Vojta, zpíval Dan a Burma hrál ještě na druhou kytaru.

Asi po 2 letech Zdenál s Burmou rozpouští starou sestavu, stěhují se do Brna. Burma se Zdenálem s vidinou obnovení kapely v Brně natáčí demáč Carcharias s automatickým bubeníkem a pokračují v hledání bubeníka a zpěváka. Marnou snahu sehnat zpěváka vyřeší Burma tak, že se k mikrofonu postaví sám a sestavu se podaří doplnit o ostřílené muzikanty - bubeníka Sama Jr. (ex-Onset, ex-Zeměžluč...), basáka Ramona (ex- Bagdad).

V tomto složení začíná kapela zkoušet, skládat nový materiál a odehraje první koncert na festivalu v Mikulově a další spoustu koncertů po celé Moravě. Stále akutnější se ovšem zdá potřeba druhé kytary a tak sestavu v roce 2006 doplňuje Járid (Metallica revival), Samův kámoš a bývalý spoluhráč ze školní kapely z Moravské Třebové. Kapela nahrává vlastními silami CD Get Masked, které je pokřtěno Kolinsem z Debustrolu na společném koncertě začátkem léta 2008, v té době už ale bez Ramona, který kapelu opouští z důvodu pracovní vytíženosti a stává se nehrajícím členem – dvorním grafikem. Náhradou se stává punker Marv.

Na podzim 2008 opouští kapelu Zdenál a věnuje se naplno hraní flamenga. Na jeho místo přichází Drahoš ze spřízněné brněnské kapely SAARS, ale do konce roku odchází z kapely i Járid a kapela pokračuje na více než půl roku jen s jednou kytarou. Do plného počtu kapelu doplňuje mladý talentovaný kytarista z Břeclavi Honza, který v rekordním čase nazkouší celý repertoár a premiéru si střihne na koncertě před Pro-Pain na Tenále koncem prázdnin 2009. Tato sestava vydrží až do léta 2010, kdy Drahoš ohlašuje odjez do Anglie a to na neurčito. Od té chvíle Scarecrow hledá druhého kytaristu, vše je nakonec vyřešeno návratem Járida.