Satisfucktion - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Satisfucktion metal-rock / České Budějovice

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

07. února 2011
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • MY DESIRE (NEW!!! EP Reflection2015)
  Nezařazeno
 • WEB AND VEIL (Penumbra2011)
  Nezařazeno
 • HUNTERS OF THE SUN (Penumbra 2011)
  Nezařazeno
 • ANDREJ (Penumbra 2011)
  Nezařazeno
 • MY DAY (Motionless 2007)
  Nezařazeno
 • FULL OF SHIT (Motionless 2007)
  Nezařazeno
 • DEAD END (Motionless 2007)
  Nezařazeno
 • BUNSHEE (Motionless 2007)
  Nezařazeno
 • FAKE (Motionless 2007)
  Nezařazeno
 • YOUR SMILES (Keep It Your Way 2002)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Ahoj všem!

náš profil na Bandzone už aktivně nespravujeme a na zprávy v rámci Bandzone nebudeme reagovat.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás na našem webu, facebooku nebo instagramu.

Hlavně na koncertech!

Satisfvcktion

Bio a historie

Kapela SATISFUCKTION vznikla v roce 1991 na jihu Čech v ne zrovna optimálních klimatických podmínkách v městečku Vyšší Brod. S tím také souvisí ksicht alkoponurých Satisfucktion, který se nezměnil ani poté, čím si kapelka prošla až dodnes, jak personálním a hudebním, tak i nakonec geografickým posunem. Nyní Satis hudebně okupují, jak jinak než město nejlepšího piva všech dob BUDVARU (original Budweiser), město České Budějovice.
V roce 1994 je nahrána pro kapelu určitě převratná čtyřpísňová demo nahrávka "Give me a gun" a poté další dvě bohužel nikdy nevydaná alba, eponymní album z roku 1996 a "Guarantee!" z roku 1998. Právě mezi lety 96-98 se Satis ocitají na vrcholu blaženosti. Všechno začalo 7. 12. 96 společným koncertem s americkými DOG EAT DOG, další peklo se uskutečnilo 7. 6. 97 s legendárními KISS v Praze na Julisce (50 000 lidí) a jako zákusek 17. 7. 97 v Praze na Brumlovce s vynikajícími FAITH NO MORE. Po této super náloži si Satis ještě v srpnu téhož roku vychutnávají skvělé alkoporno turné s finskými WALTARI po českých a slovenských luzích a hájích.
Od té doby až do současnosti má kapela za sebou nespočet koncertů a festivalů v Čechách i v zahraničí a samozřejmě turné po celé České republice.(např. s K25A, a to hned několikrát), ale i v Holandsku a v roce 2000 v Anglii. V tomto roce též vychází album "Psycho". Rok 2002 přináší vítězství v celonárodní hudební soutěži ROCK MADE IN GAMBRINUS, čímž SATISFUCKTION konečně získávají možnost vydat desku u oficiálního vydavatelství (Česká hudba), stává se tak prosinci 2002, kdy vychází album "Keep it your way". Kapela si také několikrát zahrála live v televizi jako např. ve velmi oblíbeném pořadu Noc s Andělem. Hned na to se v roce 2004 dočkala svého prvního videoklipu "Your smiles" z alba K.I.Y.W.(2002). V dalších letech Satis pilně koncertují a pracují na nástupci alba K.I.Y.W. Fanoušci se dočkali až po dlouhých pěti letech, v roce 2007 Satis vlastním nákladem vydávají album MOTIONLESS, k písni Dead End byl natočen klip.
V listopadu 2009 uspořádali SATISFUCKTION ve spolupráci s pivovarem BUDVAR v budějovickém KD Vltava obří rockovou akci s názvem DEAD END FESTIVAL, kterou tak započali tradici hudebního festivalu, jehož cílem je představovat vždy to nejlepší z české klubové scény. V této chvíli má DEF za sebou dva úspěšné ročníky a připravuje se třetí. V polovině února loňského roku se SATISFUCKTION odebrali do studia, kde započali předprodukční práce na nové desce. Finální nahrávka pak byla pořízena na konci roku 2010 v lipovském studiu ŠOPA. Album s názvem PENUMBRA vyšlo na konci ledna 2011. Hned po jeho křtu, který proběhnul 28. 1. v českobudějovickém Marty’s Clubu, se Satis vrhli na přípravu klipu k nové desce a přípravy turné na její podporu.