Sabathory - O kapele | Bandzone.cz

Sabathory death / Hradec Králové

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Circulating In The Brain
  Singl 2019
 • Midnight Secret
  Old scars are opening
 • Witch
  Old scars are opening
 • Old Scars Are Opening
  Old scars are opening
 • Crying Of Dumb Clowns
  Forever ill
 • Through Dead Eyes
  Old scars are opening
 • Confession Of Dead Mouth
  Forever ill
 • Mental Light
  Forever ill
 • Nest Of Worms
  Forever ill
 • Sleep And Death
  Old scars are opening
 • Forever ill
  Forever ill
 • Kingdom Is Opening
  Forever ill
 • Hard Thought
  Six Inner Crimes
 • Tempus Sabbathorum
  World Of Nobody
 • World Of Nobody
  World Of Nobody
 • Affliction
  World Of Nobody

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara, Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

 

Bio a historie

SABATHORY DISKOGRAFIE:

"CIRCULATING IN THE BRAIN  /SINGL/ 2019

"OLD SCARS ARE OPENING"  2008

"MEMENTO MORI"  /PROMO/ 2007

" FOREVER ILL"  2002

"SIX INNER CRIMES"  /DEMO CD/ 2000

"WORLD OF NOBODY"  /DEMO MC/ 1998

SABATHORY BIOGRAFIE:

Vše začalo roku 1990. Tehdy se rozhodl 11-ti letý Milan Samek,že brutální noise, který doposud produkoval se svým o dva roky mladším bratrem,pozvedne do vyšší hudební sféry. První název kapely zněl Sabathor a logo tohoto názvu i pozdějšího názvu Sabathory vytvořil Jarda Čermák, který se z počátku angažoval i do hudby. Jako první bubeník figuroval v kapele Radek Němeček.

První oficiální koncert, který kapela odehrála v sestavě Milan Samek-kytara,zpěv, Honza Samek kytara, Radek Němeček bicí, byl benefiční, věnovaný na nadaci Svítaní v sobotu 3,10,1996 v Chýši u Chlumce nad Cidlinou, kde kapelu sledovalo cca 150 diváků. Největší koncert v této sestavě byl Night of murdering II. S Melancholy Pessimism, Tortharry aj., který se konal 1,2,1997 v České Třebové. Po mnoha malých koncertech musel však Radek Němeček odejít pro očividné nezvládnutí stylu hry na bicí a to dne 14,6, 1997, kdy byl také poslední koncert v této sestavě v Holohlavech u Hradce Králové.Na místo bubeníka nastoupil Ctibor Podmanický a později přichází na post basy Milan Šťastný. První oficiální akce v této sestavě se koná dne 27,9,1997 v domáckém prostředí královehradeckého publika. Poté následuje řada koncertních akcí a nahrávání prvního dema WORLD OF NOBODY ve studiu Past a to ve dnech 24,7,-2,8,1998. Po nahrání prvního dema však působí v kapele ponorková nemoc a Ctibor odchází z kapely. Jeho místo Zastoupil Pavel Capek dne 3,10,1998. První akce v této sestavě se konal v Národním domě ve městě Bezno za necelé dva měsíce. Následuje další koncertní činnost a to koncert s Vader, turné se Sinister, Krabathor a další. V listopadu 1999 však náhle Pavel Capek odchází a po jeho odchodu z basou v kapele končí i Milan Šťastný. Do kapely se vrací Ctibor Podmanický, Milan Samek zahajuje svou činnost hry na basu a kapela připravuje koncertní materiál. V měsíci červnu 2000 nastupuje do kapely kytarista Pavel Baše a v červenci téhož roku kapela nahrává druhé demo SIX INNER CRIMES, kterého se po roce prodalo přes 300 kusů a to hlavně díky četné koncertní činnosti a dnes je prakticky rozprodáno. První koncert v této sestavě se konal na festivalu COME AND DIE dne 15,7, kde SABATHORY sklidili úspěch od cca 450 lidí. Tato sestava setrvala do konce ledna roku 2002, kdy Pavel Baše nečekaně odchází před dohodnutým termínem nahrávání ve studiu EXPONENT . Termín byl však dodržen a kapela SABATHORY nahrává ve dnech 24,-27,2, 2002 svůj třetí počin, který nakonec vydává jako první albu nazvané FOREVER ILL a to pod taktovkou firmy SHEER RECORDS. Od roku 1998-2001 odehrála kapela Sabathory prozatím 89. koncertů.

Během následujícího období se do kapely vrací druhý kytarista Pavel Baše a i jeho vinou vrcholí v kapele opět napnuté vztahy, což má za následek odchod Ctibora.. Kapela koncertuje nějaký čas s automatickým bubeníkem a posléze přichází do kapely Martin Mikysa, jehož zkušenosti v muzice jsou nevyčíslitelné. To už ale Pavel SABATHORY opustil a připravuje se materiál na plánovaný další počin. Kámen úrazu ale přichází v okamžiku, kdy Martin sděluje, že svou rodnou vlast opouští směrem na západ do Anglie, píše se konec roku 2005. Následuje rozsáhlé hledání muže, jež bravurně ovládá hru na bicí. Cesta trnitá, vedoucí od Hradce Králové přes Broumov,Tanvald a končící v Mladé Boleslavi. Ctibor Podmanický je stále herně činný a přijímá nabídku. Nabídka z kraje zní jako zástup. Herně to ale funguje a Ctibor se stává členem kapely. Z kraje roku 2007 se dává dohromady nový materiál připravovaný na nový počin. V březnu roku 2007 vzniká promo materiál.  Kapela hledá vhodného vydavatele pro další v pořadí druhé album. V únoru roku 2008 kapela nahrává materiál na novou, v pořadí druhou desku, v Bzeneckém studiu Shaark, za účasti hostů: Bruno exHypnos, exKrabathor, David exHypnos, exMelancholy Pessimism,  Lucie exImmortal Tears. Tento materiál vychází dne 4. října 2008 pod názvem "OLD SCARS ARE OPENING".   Poprvé je  v prodeji v pardubickém RC klubu Ponorka téhož dne, kde album pokřtil společně s Milanem Šťastnám i Paul Speckmann z Master.

Po dvouletém koncertním maratonu krystalizují v kapele vztahy k bodu mrazu a v průběhu roku 2011 vyhlašuje kapela pauzu a to na dobu neurčitou…K přerušení této pauzy mělo dojít v roce 2012, kdy bratři Samkové, navazují kontakt s Martinem, aby nahráli v červenci roku 2012 skladbu, určenou převážně k vlastním potřebám, s názvem Drops Of Poison. To bylo ale také celé co se stihlo podniknout a vlivem soukromých problémů musí kapela svoji činnost opět na nějaký čas přerušit. Toto se protáhlo až do ledna roku 2015, kdy Sabathory v sestavě Milan, Honza a Martin začínají zkoušet koncertní materiál aby jej 4.12.2015 představili po cca 6-ti letech na koncertě v Hradci Králové v klubu Striga.                                                 

                                                                    DISCOGRAPHY:

"CIRCULATING IN THE BRAIN  /SINGL/ 2019

" OLD SCARS ARE OPENING "  2008

" MEMENTO MORI "  /PROMO/ 2007

" FOREVER ILL "  2002

" SIX INNER CRIMES "  /DEMO CD/ 2000

" WORLD OF NOBODY "  /DEMO MC/ 1998

 BIOGRAPHY:             

It´s all started in 1990 when 11 years old Milan Samek has decided that a brutal noice, that he produces with his 2 years younger brother, is necessary to lift up to a higher level. First name of the band was Sabathor and a sign of this name and also later name Sabathory has been created by Jarda Čermák who has been making music at the beginning as well. Radek Němeček was a first drummer in the band.

First official concert was performed by Milan Samek – guitar, singer, Honza Samek – guitar, Radek Němeček – percussion, and it was a benefit concert devoted to a foundation Svítání, in Chýše by Chlumec nad Cidlinou on Saturday 3.10.1996. There were about 150 onlookers. The biggest concert was Night of murdering II with Melancholy Pessimism, Tortharry etc. of this formation in Česká Třebová on 1.2.1997. After many little concerts had Radek Němeček to leave the band for an apparently unmanageable manner of a drums – performance. It happened on a last concert in this formance in Holohlavy by Hradec Králové on 14.6.1997. Ctibor Podmanický join the band as a new drummer and later on comes Milan Šťastný as a bass -guitar player. First official performance was held in Hradec Králové on 27.9.1997.Many concerts are to come afterwards and also a recording of first demo CD World of Nobody is done between 24.7.- 2.8. 1998 in a recording studio Past. Shortly afterward is Ctibor leaving the band and is substituted by Pavel Capek on 3.10.1998. First performance of this new formation was in Národní Dům in Bezno after 2 months. It is followed by many concerts with Vader, Sinister, Krabathor and others. In November 1999 Pavel Capek suddenly left and also Milan Šťastný is gone. Ctibor Podmanický comes back and Milan Samek starts to play bass –guitar and a preparation of new concerts material is produced.Guitar player Pavel Baše joins the band in June and 2nd demo CD Six Inner Crimes is produced in July 1999. 300 copies has been released and also thanks to many concerts sold. First concert in this formation was on festival Come nad Die on 15.7.1999. Sabathory were succeeded from 450 people.This formation lasted by January 2002 when Pavel Baše unexpectedly left just before already given terms for recording in a studio Exponent. The terms were kept and Sabathory produces it´s 3rd record that is released as 1st proper CD Forever Ill under an editorship Sheer Records. The band gave 89 concerts between years 1998-2001.

Later on Pavel Baše comes back to the band and it brings strained relations again and ends in Ctibor´s leaving again. The band plays for a while with an automatic drummer and then Martin Mikysa with his staggering experience comes. Pavel is gone and the material for a new recording is being prepared. Unfortunatelly Martin leaves for England in December 2005 and this is followed by a search for a new drummer. It is not easy at all but finally Ctibor agrees with an offer. It works quite well and a material for a new recording is prepared during winter 2007. In February 2008 band play up to material for new, in sequence second CD, in studio Shaark /Bzenec Czech Repubic/, behind attendance guests:  Bruno exHypnos, exKrabathor, David exHypnos, exMelancholy Pessimism,  Lucie exImmortal Tears.  This material coming - out of the day 4. October 2008 under the name "OLD SCARS ARE OPENING".    For the first time be in sale in  RC Club Ponorka /Pardubice, Czech Republic/ on the selfsame day, where album christen ex-member Milan Šťastný and Paul Speckmann from Master.

After two years of concert marathon crystallize in a band relationship to the freezing point, and in 2011 announced the band break and for an indefinite period ... to interrupt this pause should have occurred in 2012, when brothers Samek, make contact with Martin that recorded in July 2012 song, intended mainly for their own needs, titled Drops of Poison. It was well wide as he could take and the impact of private problems, the band has its work again for a time interrupted. This lasted until January 2015, when Sabathory chosen Milan, Honza and Martin begin to rehearse concert material to be presented 12.04.2015 after about 6 years at a concert in Hradec Kralove in the club Striga.