Rosie - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Rosie rock-rock / Slaný

„9.6. - Pohořelice“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Jindra - Zpěv

Lůca - Zpěv

Dosky - Basa

Venca - Kytara,  zpěv

Kissák - Kytara, zpěv (scream)

Vojta - Bicí

Bio a historie

Rok 2010 to odstartoval. Přesně 3. července oslavili dva kucí jako bucí pětašedesát let od rozhodnutí Československé vlády odsunout Němce; a to ničím menším, než založením kapely. Byl to Kissák a Venca! (ne ti Němci, ale ti zakládající členové)

Tehdejší sestava byla pro koncerty lehce nedostačující - zakladatelé Venca a Kissák řezající do kytar a nikdo víc. Pokud nechtěli dopadnout jako Eva a Vašek, museli sehnat další rockery. Na výstavě dýní a okrasných květin oslovili bassáka Doskyho a chvíli po té, co byli všichni tři propuštěni ze záchytky (ano, nalezení Doskyho v nich vyvolalo značnou dávku radosti) sehnali zpěvačku Wendy. Kapele se nedařilo najít bubeníka na plný úvazek, ale občasný záskok na bicí od Petra Ryšavého jim pomohl udělat alespoň ten první nezbytný krok dopředu a odehrát první koncert. Po půl roce se kapele podařilo vydat demo CD "Ve snu...". Půl roku; přesně tuto dobu Venca potřeboval k tomu, aby oslovil svého velkého kamaráda Bůčka a s příslibem slávy a neomezeného množství drog a sexu ho obsadil na post bubeníka.

V této sestavě se hrálo rok. Poté byla Wendy nahrazena Kačenkou. Koncerty přibývali a kapele se začaly otevírat nové dveře. S Kačenkou však v tu dobu stihli nahrát pouhé dva singly "Ocelové sny" a "Všechno jednou končí". Druhá zmiňovaná píseň je mimochodem úplně prvním dílem kapely a stále zůstává v jejím repertoáru i dodnes.

Nicméně po roce zpívání Kačenka odchází – studium na dvou školách bránilo tomu, aby se mohla naplno věnovat kapele. Náhrada za mikrofonem byla nalezena v podobě dlouhovlasého Jindry působícího také v kapele Alterego. V této sestavě si kapela v roce 2012 zahrála na jejím zatím největším festivalu, na slánském Valníku. Další a prozatím poslední změna nastala krátce po Jindrově příchodu. Odchází bubeník Bůček a je nahrazen Vojtou, bubeníkem kapely Wajgl.
A jak to bylo dál? Venca – leader, Kissák – image-maker, Dosky – silent assassin, Jindra – model, Vojta – afterfuck (pošuk) to spolu táhnou už něco přes rok. A aby těch členů nebylo málo, přibrali k sobě zpěvačku Lůcu! Kapela v této sestavě vytvořila za rok 11 písní, které zvěčnila na CD s názvem „Ulice“. Vydání této placky proběhne na podzim roku 2013! Těšte se, těšme se!