Rocksoar - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Rocksoar big-beat / Zlín

„Dali jsme bigbítu dech“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Černá loď 315 ×
  • Ani náhodou 216 ×
  • Stará Lou 167 ×
  • Klidná - LIVE 353 ×

Fanoušci: 5

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
3
Návštěv celkem
4 721
Poslechnuto skladeb
1 432
Profil registrován
29.9.2014

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Historie

Vznik kapely Rocksoar začíná na konci roku 2010. V tomto období se schází parta nadšenců bigbítové muziky a začínají trénovat klasické osvědčené kusy české hudební scény. První vystupování byla přijata s velmi kladným hodnocením a kapela začala naplno fungovat. Po čtyřech měsících účinkování bylo jasné, že je o kapelu zájem, protože bigbítový kalendář na léto byl zaplněn. Aby Rocksoar ukázal publiku něco jiného než je klasický bigbít a zároveň se odlišil od podobných bigbítových kapel, připojil k obsazení i dechovou sekci. Trombon a trumpeta naprosto originálně nahradila klávesové nástroje a dala staré známé hudbě nový kabát. Tento nepostradatelný článek kapelu posunul zase o kus dál a repertoár obohatil o prvky ska a reggae.

V současné době Rocksoar usilovně pracuje na vlastní tvorbě a pravidelně vystupuje na kulturních akcích v okolí Zlína a Luhačovic.

 

Jméno Rocksoar:

Lidé se nás často ptají, jak vznikl název Rocksoar. Teď to tu napíšu, aby to bylo už jednou pro vždy jasné jak to bylo a co t znamená. Když jsme se s klukama začali dohadovat o jménu kapely shodli jsme se na tom, že musí obsahovat slovo rock, aby bylo jasné, jaký žánr bude v drtivé většině převažovat na našich vystoupeních. Chodili jsme na zkoušky s různými názvy, ale buď už je používaly jiné kapely, nebo se nám nezdály dost dobré. Jednou na zkoušku donesl náš zvukař rampy na světla z ocelových prutů. Po zoufalém snažení vymyslet jméno kapely pronesl Šakal památnou větu: „to musí být název s nějakým rock- něco jak ten roksor co leží tam v rohu“. Všichni jsme se na sebe podívali a řekli jsme to je ono. Jenže jméno Rocksor  už bylo obsazeno. Protože jsme se toho nápadu nechtěli vzdát, tak jsme Rocksor ještě zmodifikovali na Rocksoar. Význam si překládáme dvojí: Buď překlad z angličtiny něco jako „Rock letí vzhůru“ anebo překlad z francouzštiny Rocksoar(é)“ rockový večírek“. K čemu se přikloníte už je na Vás.

Bio a historie

Sestava:
Zpěv: Tomáš Dědek
Solo kytara/klávesy: Víťa Zdílna
Doprovodná kytara/zpěv: Šakal Pavlíček
Baskytara: Pepa Drábeček
Bicí: Ondra Talášek

Trumpeta: Mira Lukáš jr.
Trombon: Honza Divoký

Zvuk:
Honza  Zdílna