Eroze - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Eroze rock / Staňkov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Sestava ErozE

Jindřich Krstev, sólový zpěv, klavír

Marian Kudela - kytara, zpěv

Lukáš Oulík, sólová kytara

Luboš Oulík - basová kytara, zpěv

Josef Panoš - bicí nástroje 

Bio a historie

Skupina ErozE byla založena počátkem roku 2019, kdy se Josef "Choze" Panoš (ex Johny Wolker, DOA, Extra Band original, Jedubaby ad.)  a Marian "Manci" Kudela (ex Propast, DOA, Ztracený ráj s Jaroslavem Rajtmajerem) rozhodli opět po letech spolu začít hrát a vytvořit originální projekt, který se bude opírat o vlastní autorskou tvorbu. Třetí do počtu byl u vzniku David "Dave" Kaas, který doplnil kytaru a bicí o baskytaru. Od začátku skupina začala tvořit vlastní písně, které vycházejí z poctivého kytarového rocku s progresivními prvky, které tuto hudbu obohacují. Skupina si posléze zvolila název ErozE, který odkazuje na rozpolcenost a křehkost lidské duše a texty kapely, které těmito jevy často zaobírají. Hned od začátku bylo také jasné, že původní trojici je třeba rozšířit o dalšího člena, aby vytvářená muzika měla větší rockový drive a možnosti obohacení.

ErozE měla poměrně brzy svoje první veřejné vystoupení a již po necelých 4 měsících usilovného zkoušení a vytváření songů. Vystoupení dopadlo výborně a nic tedy nebránilo dalšímu rozletu skupiny. Ta se hned vrhla do další tvorby a začala i pravidelněji vystupovat na veřejnosti.

Koncem prázdnin 2019 se podařilo po několika neúspěšných pokusech, také konečně obsadit post druhého kytaristy a to kamarádem Antonínem "Pérákem" Vávrou. Kapela pilně zkoušela a těšila se na první vystoupení v rozšířené sestavě, které mělo být na velké akci na náměstí v Plzni. Osud však bohužel nedopřál Tondovi a nám zažít tuto skutečnost, protože na podzim v roce 2019 náš kamarád a spoluhráč Toník, bohužel náhle umírá. Tohle byla pro všechny kolem velká rána, která kapelu těžce zasáhla. ErozE musela dále vystupovat jen ve třech a ze šoku se jen těžce vzpamatovávala.. Po koncertu v Plzni, který se uskutečnil v říjnu přichází další nečekaná zpráva a to, že David již nechce dále pokračovat v kapele a rozhodl se jít vlastní cestou a dělat jinou muziku.

Naštěstí tato další nenadálá a nepříjemná situace netrvá dlouho a Pepa oslovuje výborného hráče na basovou kytaru a dalšího kamaráda Luboše Oulíka (ex Vizír, Telefon, DOA, ad.), který přivede na zkoušku svého syna Lukáše Oulíka, který výtečně hraje na elektrickou kytaru (Cliché, ex Vizir, aj.) a spolu s ním další mladou krev za mikrofon Jindru Krsteva. Celá parta si hned na první zkoušce lidsky i muzikantsky sedne a domluví se na spolupráci. Brzy se podaří nazkoušet celý původní repertoár, který však dozná výrazných  muzikantských změn a obohacení a společně začínají tvořit i další nové písně.

ErozE je tedy ve svém druhém roce působení v dobré kondici a všichni v kapele pevně věříme, že ji čeká nejen velmi úspěšný a zajínavý rok 2020, ale také rozjezd i mimo teritorium plzeňského kraje a nalezení celé řady nových fanoušků.

Sledujte tuhle stránku nebo náš facebook, kde se budete pravidelně dozvídat aktuality ze života skupiny a také zde naleznete všechna aktuální vystoupení a časem i skladby k poslechu nebo videa k shlédnutí.

Vaše ErozE !!!