River Jordan - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

River Jordan rock-rock / Praha

„Nová zveřejněná skladba Underwater Poetry“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Underwater Poetry (CALL THE SUMMER 2011) 3 422 ×
  • Hideout (CALL THE SUMMER 2011) 2 938 ×
  • Hit And Run [featuring NiceLand] (CALL THE SUMMER 2011) 2 361 ×
  • With My Bare Hands 4 280 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Dreams To Awake For 4 166 × Stáhnout MP3 zdarma

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

RIVER JORDAN is

vanter / voc

tooth / drums

bunny / bass, voc

smally / guit

2009
'Fighting The Demons Within'


!!! DOWNLOAD ALBUM !!!

Bio a historie

River Jordan vyplouvá z trosek The Airbags po létě 2008, kdy kapelu opouští basák Petr Semerad a jeho místo zaujímá Petr Zajicek, dříve hrájící v kapele Mauritius. V září 2008 vychází na myspace kapely 2 nové skladby Dreams To Awake For a With My Bare Hands natočené ve studiu Proffesional Sound s Jiřím Hejčem. Kapela během podzimu avzimy 2008 pracuje na novém repertoáru a plánuje živě vystoupit na začátku roku 2009. Již 24.12. vystupují RJ akusticky v Rock Cafe společně s kapelou The Slots.

V prvotním živém vystoupení dostali RJ příležitost jako support EMERY a ESCAPE THE FATE v přažském Lucerna Music Baru v dubnu 2009. V červnu vychází skladba Dreams To Awake For v časopisu FILTER jako CD příloha účinkujících na Rock For People. Během následujících 3měsíců odehráli RJ řadu koncertů a objevili se i na různých festivalech jako např. Mezi Ploty, Bandzone fest nebo již zmíněném Rock For People.

V květnu 2009 začíná kapela nahrávat s detašovaným Smile Studiem Tomáše Frodeho (Imodium) ve vlastní zkušebně materiál na debutovou desku. Tomáš současně album nahrává mixuje i produkuje. Po třech měsících výborné spolupráce Tomáše Frodeho a Michala Škrabáka na produkci skladeb je album hotovo a dostává název ‚Fighting The Demons Within'. Datum vydání desky je stanoven na 28.8.2009, vychází na kapelovém labelu Next Page Records současně na CD i volně ke stažení na internetu. www.riverjordan.cz

V září 2009 získává deska ocenění album týdne hudebního portálu Musicserver. V říjnu 2009 kapela přibírá druhého kytaristu a pracuje na materiálu pro novou desku, která by se měla objevit již příští rok.

Videoklip ke skladbě Hear The Bells Before They Ring z pera 4 ELEMENTS je v unorových (2010) premierách na TV Óčko a Musiq1.