R.e.t Reaction Extasy Trance - O kapele | Bandzone.cz

R.e.t Reaction Extasy Trance doom-metal / Třinec

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • CRYSTAL SPIKES OF MY SANDESS
  Nezařazeno
 • The Peace Overdose
  Nezařazeno
 • 5. Daed enough
  Nezařazeno
 • 2. For the Buried
  Nezařazeno
 • 3. The One Who Takes
  Nezařazeno
 • 6. the hymn of life[1]
  Nezařazeno
 • 1. Confetion
  Nezařazeno
 • 4. Abys in Heaven
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

R-E-T hraje ve složení :

Zuzana Brezňáková                  zpěv

Pája Bocková                            zpěv

Radovan Hlavička                     zpěv

Roman Kufa                               kytara

Daniel Matuszný                       kytara

Pavel Podkovčík                       baskytara

Miroslav Holub                          klávesy

Jiří Szotkowski                          bicí

r-e-t.one - všechny aktuální info o kapele

 • plné mp3 všech vydaných alb volně ke stažení
 • prodej CD, triček, mikin, ...
 • loga, fotky, kronika, ... - volně ke stažení

Bio a historie

Skupina R-E-T / Reaction Extasy Trance vznikla v prosinci 1989 v Třinci. Do roku 1992 se formace orientovala na heavy metal. V roce 1993 skupina provádí změny v personálním obsazení i v hudebním zaměření. Dosavadní zpěvák Miroslav Holub se rozhodl obsluhovat klávesy a uvolněné místo za mikrofonem nakonec zaujal do té doby sólový kytarista Yarin Kai Querry. Jeho post tedy obsazuje nově příchozí kytarista Daniel Matuszný, který spolu s Romanem Kufou tvoří kytarový tandem. Tato sestava, doplněná údernou rytmikou v podání baskytaristy Reného Kalety a bubeníka Jiřího Szotkowského, se vrhá na doom metal s prvky psychedelic, classic music, classic rocku, art rocku, hard i heavy death metalu, gothic, industriálu, a jiných stylů. Od května 1993 se kapela definitivně rozhodne pro anglický vokál. R-E-T spolupracuje se zpěvačkou Táňou Koltokovou a využívá i další hudební nástroje jako housle, violu, flétnu, klavír a akustickou kytaru. Demo kazeta "Depression" se nahrávala 24. a 25. října 1993 v ostravském studiu Barbarella. Kapela byla v srpnu 1994 vybrána na sampler "Master of Czech metal 2" se skladbou "Confession" (vydává Monitor)

Rok 1995 konečně přináší vytoužené debutové album CD/MC "Depression", které vychází v dubnu u firmy Taga records.
V září téhož roku se pak opět v ostravském studiu Barbarella nahrává téměř dva roky připravované koncepční album "In memories", na kterém se podílí i osm hostů. Podle názvu byl koncipován i obal alba a stopáž (celkem 72:57 min.). Realizace vydání "In memories" na CD/MC se prodlužují do dubna 1996, kdy konečně vychází u firmy Taga records pro český trh a Sheer records pro trh zahraniční.
Třetí CD "X" vychází u příležitosti desetiletého výročí skupiny a objevují se na něm skladby z roku 1991-1992, kdy skupina produkovala heavy metal, dále živá nahrávka z roku 1999 a Yarinova počítačová skladba.

Rok 2002 přinesl po kapelu hodně změn. V prvé řadě se kapela loučí s baskytaristou Reném Kaletou a na jeho místo nastupuje Zbycho Malý, dále kapela podepisuje smlouvu s novou vydavatelskou firmou CRYSTAL PRODUCTION. Od 8.4. do 21.4. 2002 se "točí" nové album R-E-T "In Love with Blood", které vychází 15.5.2002 v nákladu 3000ks CD. Na tomto albu se podílí svým "zpěvem" také dva hosté: Radovan Glova Hlavička a Michal Majkl Roszka. Po úspěchu posledního alba se kapela věnuje koncertům a práci na novém materiálu.
V lednu 2004 vychází ve formátu MP3 skladba „eternal enemy“, ke které se natáčí první videoklip v historii R-E-T.
V květnu 2004 kapela odchází do nahrávacího studia GM, kde probíhá nahrávání nového alba „The Dark at the End of the Tunnel“.

Na CD The Dark at the End of the Tunnel se nachází devět skladeb + bonus video Eternal Enemy, jako pěvecký host se podílela Zuzka Ferfecká Brezňáková. CD vychází opět u Crystal production. O šest měsíců později se natáčí klip ke skladbě The One Who Takes. V roce 2005 se Zuzka stává členem kapely, začátkem roku 2006 nastupuje na místo sólového zpěváka. Yarin odchází do nahrávacího studia.

Od roku 2006 pořádá kapela svůj vlastní festival pod názvem RETFEST. V roce 2007 kapela nahrává opět v GM studiu nové CD pod názvem New Feelings. Album nazpívala Zuzka a je to první deska, kde neuslyšíte mužský hlas. Yarin ale nezahálí a asistuje za mixážním pultem. Po tragické smrti kamaráda Richarda Šotkovského kapela pořádá od roku 2010 každoročně další hudební akci s názvem MEMORY SESSION.

V roce 2011 nastávají opět změny. Kapela se stěhuje ze zkušebny v Nýdku do sklepních prostorů RC BAR-ROCK-O v Třinci. Odchází basák Z. Malý. Na jeho místo nastupuje nový člen Jarda Klepy Klepáč.  Začátkem roku 2012 se opět prohodily zpěvácké posty. Opouští nás vokalistka a za mikrofon se staví opět Yarin Kai Querry a za bicí sedá nový člen souboru Tom Gazur a přicházejí další posily za mikrofon Radovan Hlavička a ke konci roku 2013 Pavla Bocková. V květnu 2014 vydává kapela nový videoklip The Peace Overdose a ve studiu GM natáčí novou desku „Comming soon“, která vychází pro český trh jako součást časopisu Pařát č.61 a pro polský trh pod Defense Records. Křest probíhá 20.12.2014 v RC BAR-ROCK-O v Třinci, kde zároveň slaví 25 let existence.

V roce 2015 dochází opět k personálním změnám. Stávající bubeník Tomáš Gazur odjíždí pracovně do zahraničí a na jeho místo usedá vynikající muzikant Denis Khabibullin. Mikrofón opouští opět Yarin Kai Querry z důvodu které nejsou nikomu známé ale kapela nelení a rozbíhá sérii koncertů zaměřených na 25. výročí kapely, na kterých vystupují i Jiří Szotkowski a Zuzana Brezňáková.

Rok 2016 začíná opět změnami v sestavě která se ustabilizovala na toto složení:

Pavla Bocková - zpěv

Radovan Hlavička - zpěv

Daniel Matuszny - kytara

Roman Kufa - kytara

Pavel Podkovčík - basa, zpěv

Miroslav Holub - klávesy, zpěv

Jiří Szotkowski - bicí

V této sestavě kapela vyráží na koncerty jak u nás tak i v zahraničí a 17.6.2016 vydává CD pod hlavičkou časopisu Pařát reedici svého nejlepšího alba In Memories které vychází u příležitosti dvacátého výročí vydání.

S nový basákem Pavlem se společně vrhají na tvorbu nových skladeb a přípravu dalšího alba které by mělo v této sestavě spatřit světlo světa v roce 2017-18 kdy společně s vydavatelstvím časopisu Pařát připravují i vydání speciálni edice na dvojalbum vinylu In Memories a Depression která bude pokřtěna začátkem roku 2018 u příležitosti dvaceti let časopisu Pařát.