ReGen - O kapele | Bandzone.cz

ReGen rock-hard rock / Lanškroun

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Dezertér
  TOTEMY
 • Vítr z plachet
  TOTEMY
 • TOTEMY
  TOTEMY
 • Nezkoušej to holka
  TOTEMY
 • Černá melodie
  TOTEMY
 • Different One
  TOTEMY
 • Černá růže
  TOTEMY
 • Namále máš
  TOTEMY
 • FAIR
  TOTEMY
 • Lovci čarodějnic
  Člověk-Omyl
 • Ďáblovo učení
  Člověk-Omyl
 • Kazatelovy obrazy
  Člověk-Omyl
 • Rock Demon
  Člověk-Omyl
 • Králův tah
  Člověk-Omyl
 • R-Song
  Člověk-Omyl
 • BikerWeekend (M*dat léto)
  Biker Weekend (M*dat léto) SINGL
 • Satan Save Us - V HLAVĚ HLUK
  V Hlavě Hluk
 • Stroje nad Život - V HLAVĚ HLUK
  V Hlavě Hluk
 • Svit Měsíce - live
  V Hlavě Hluk
 • Planetárium - Live
  Nezařazeno
Účastníme se soutěže

SPARK FRESH BLOOD

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela ReGen je složení mladých kluků narozených v letech 1994 až 1999 hrající melodický hard rock.

Start značky ReGen proběhl oficiálně roku 2013 a to jako Duo ReGen a ke konci roku Trio ReGen. Tento rok ReGen hrál folk a folk mírně říznutý rockem. Další rok 2014 jsme vyhráli postupy v soutěžích Brána a Porta. Folkový Kvítek v Konopišti, kam jsme postoupili byl pro nás úspěšný tím, že jsme se zde umístili na 3. místě v celorepublikové soutěži mladých folkových kapel. Postup v soutěži Brána se ovšem nakonec nekonal kvůli hranici "do 18 let" a ten rok pár měsíců před soutěží slavil Mára 19 narozeniny. Tímto jsme bohužel byli diskvalifikováni.

Příchod Cvrkyho (bicí) a to, že si Ivoš konečně koupil el. kytaru, zapříčinilo, že jsme v létě 2014 přešli z folkové scény do rockové. Náš první společný koncert se odehrál v červenci stejného roku, kde jinde než v Lanškrouně na Farní zahradě v rámci Kulturního léta. První půlka koncertu připomněla v té době už bývalý repertoár kapely a ve druhé jsme představili nové písně či staré předělané do rockové verze, což znamenalo skutečný zlom v našem působení.

Brzy jsme stihli nasbírat pár cenných zkušeností a necelý rok po "založení" kapely jsme měli tu čest si zahrát s legendami českého hardrocku, kapelou Citron a Komunál.

Začátkem roku 2016 jsme nahráli pět demo nahrávek, vytvořili provizorní debutové album a pokřtili ho společně s našimi hosty (Jirka Hurych, Simča Olahová, Rosťa Foret) na Farní zahradě v Lanškrouně, kde jsme se představili opět po dvou letech. Tento koncert byl jedinečný také v tom, že se s námi rozloučil náš první basák pan Heger a vystřídal ho náš dosavadní basák Stejsky.

Rok 2017 pro nás byl opět plný cti ze společných koncertů. Zahráli jsme si totiž jako předkapela takovým jménům jako - Aleš Brichta Project, Limetal, Doctor Victor, Seu Juvenal (Brazílie). Pak také jsme se střídali na festivalech s Arakainem, Žlutým psem, Roxorem nebo Eufory (SK) s Vildou Čokem a Bypassem.

Dne 19.01.2018 jsme konečně vydali horlivě očekávané album Člověk-Omyl, které jsme v průběhu r. 2017 nahrávali ve studiu u Milana Rollera.

Rok 2019 Byl velmi nabitý rok, kdy jsme odehráli okolo 50 koncertů mezi nimi i společný koncert s Morčaty na útěku nebo se zahraničními kapelami - Inyan (Itálie) a Shanghai Guns (Švýcarsko). Se Shanghai Guns jsme se vzájemně obdivovali a spřátelili, díky tomu jsme domlouvali na společném turné po Švýcarsku pro další rok. Vše bylo na velmi dobré cestě, ovšem pak udeřil Covid a všechny plány byli zrušeny. V polovině roku jsme měli mít i společný koncert s českou legendou Primitives Group. Ovšem den před vystoupením byl koncert zrušen, doufáme že tuto příležitost budeme mít jindy. Od roku 2013, kdy jsme působili jako ještě Duo ReGen jsme jeli koncertovat podruhé k naším Polským sousedům. Mimo to jsme poslali náš videoklip ke skladbě Lovci čarodějnic do tv Rebel, kde hned první týden po zařazení do soutěže CzechParada se umístil na prvním místě.

Rok 2020 byl kvůli Covidovým opatřením a zákazům, velmi kostrbatý a to hlavně kvůli koncertům, které byli sjednány cca týden před datem vystoupení, dále hromada soukromých akcí, aby se omezil počet lidí a pak asi polovina akcí zrušených. Byl to velmi smutný rok pro to že spoustu lukrativních koncertů padla a ani další rok se neuskutečnila případně byli zrušeny nastálo.

V roce 2021 jsme představili nové album "TOTEMY" na kterém se objevilo i několik hostů a to například Eliška Urbanová, která si zde zazpívala. Tento rok byl vydán také singl Bikerweekend (M*dat léto), jenž byl napsán pro motorkářský gang stejného jména. O text se postaral sám šéf gangu Jiří Golbrich a Mára z ReGenu.

Mimo další rychlé akce, které se objevovali takřka z týdnu na druhý týden zaznamenali nejmenší počet koncert, který ovlivnila "Doba koronová"

Tento rok jsme přesto zabodovali v soutěži o před-kapelování kapely Zakázaný Ovoce, která jela své tour po Česku.

Ke konci roku jsme byli pozváni na křest alba kapely Manual, kde jsme při této příležitosti pokřtili i své album TOTEMY ač jsme z původní sestavy byli přítomni pouze dva, neb Covid zasáhl den před koncertem naše řady a to basové a bubnové. Naštěstí nám ochořelého Cvrkyho zaskočil za bicími StejskyN a basu si v několika skladbách vystřídali kluci z Manuálu.

----------------------------------------------------------------------

Členové:

Mára - Sólo kytara, Zpěv

Ivoš - Doprovodná kytara, Zpěv

Cvrky - Bicí

Stejsky - Basová kytara

Pan Heger - Basová kytara (2013 - 22.7.2016) (2018 - )

Příležitostní hosté:

Michal "Stejskyn" Stejskal

František "Frenk" Klamta

-----------------------

Kontakt:

E-mail: regen.kontakt@gmail.com

maramarekondra@seznam.cz

joza.baza@seznam.cz (manager)

Tel.: 737 751 464 - Mára RockDemon (na telefonu po 16:00)

731 009 935 - Ivoš Polášek

608 237 878 - David "Cvrky" Cvrkal (na telefonu vždycky)

Facebook stránka:

https://www.facebook.com/regen.cz

-----------------------

ReGen:

R - rockový E - ejakulovaný G - grandiózní E - emocionální N - nářez!!!!!

Bio a historie

18. února 2015 nás bohužel opustil navždy náš přítel, maskot, spoluskladatel Ríša Marek.           R.I.P.

Naše Úspěchy:

2014 - Trio ReGen (ještě folkrockové) - I. místo soutěže Brána, III. na celorepublikovém Folkovém Kvítku v Konopišti

14.3.2015 - koncert ReGenu s Komunálem a s Citronem

12.9.2015 - hraní ReGenu v hlavním programu Lanškrounské Kopy

9.4.2016 - Hraní společně s kapelou RoXor a feat. se zpěvákem Ondrou Markem z RoXoru

29.4.2016 - Společné hraní s kapelou Wishmasters

22.7.2016 - Unpluggedový koncert v Lanškrouně U Pastýře, kde proběhl křest našeho prvního CD "V Hlavě Hluk" a kde jsme zahráli několik převzatých písní společně se speciálním hostem Rosťou Foretem

24.2.2017 - Společný koncert s Doctorem Victorem se speciálním hostem z kapely Alžběta - Davidem Boštíkem, který nám hostoval v písních Panic (přestojen za nažhavenou ďáblici) a Svit Měsíce (přestrojen za Zombie s hořící lebkou)

11.11.2017 -  Koncert s Alešem Brichtou a Limetalem v Ústí n. O.

19.1.2018 - Vydání prvního profesionálního alba s názvem Člověk-Omyl

27.7.2018 - Křest alba Člověk-Omyl spolu s hosty Jaruškou Havlíčkovou, Vendulou Steidlovou, Milanem Rollerem, Morybundus bandem a The Nights Joy.