Red Baron Band - O kapele | Bandzone.cz

Red Baron Band hard rock-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Victoria
  Nezařazeno
 • Have You Ever Been (Last Chance promo 2020)
  Nezařazeno
 • Over The Ocean
  Nezařazeno
 • Get Out
  Nezařazeno
 • Like A Little Child
  Nezařazeno
 • Zero For Ever
  Nezařazeno
 • Reflections 2010 medley part 1
  Nezařazeno
 • Refllections 2010 medley part 2
  Nezařazeno
 • Music Must Change medley 2006
  Nezařazeno
 • In The Light medley 2003
  Nezařazeno
 • The First Album medley 2000
  Nezařazeno
 • Like A Fool
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info


BlankBand email marketing

Vzkazy pro kapelu: redbaronband@seznam.cz
Management: redbaronband@seznam.cz 777134300 www.music69.cz

CD RBB: The First Album (2000), In The Light (2003), Music Must Change (2006),

 Reflections (2010)


MP3, Flac
Itunes: https://itunes.apple.com/us/artist/red-baron-band/id302372167
Spotify: https://play.spotify.com/artist/1NL2ZoG1KaCOf5tZ8Wydri
Deezer: http://www.deezer.com/artist/1287479
Supraphone: https://www.supraphonline.cz/umelec/196801-red-baron-band
Google Play: https://play.google.com/store/music/artist/Red_Baron_Band?id=Alebr3oiu2fa44avlwvhfvrplbm


https://play.google.com/store/music/album/Red_Baron_Band_In_the_Light?id=Bdp5g24px36r6nsdjcuiy7lwcg4

Cd jsou vždy k  objenání za 100kč na adrese:  redbaronband@seznam.cz

podpořte fan club Red Baron Band, zde můžete napsat vaší emailovou adresu a budete dostávat pravidelné info o koncertech a dalších aktivitách kapely:

Red%20Baron%20Band
Quantcast

 

Bio a historie

Red Baron Band - historie 1993-2015+

Koncem roku 1993 se v kapele Burning Ray scházejí kytarista Paul Kowacz a bubeník Radek Horník a společně s klávesistou a baskytaristou začínají hrát převážně vlastní instrumentální hudbu ovlivněnou klasikou hardrockového žánru. Tato sestava natočila dvě znělky pro rockový pořad České Televize a její labutí písní bylo živé vystoupení v ČT již pod názvem Red Baron v prosinci roku 1994. Od začátku roku 1995 se k zakládající dvojici Kowacz, Horník přidává Radkův kamarád baskytarista Mechy a koncem roku kapela nahrává na čtyřstopý magnetofon první demo nahrávku, která obsahuje osm skladeb a vytváří tak základ tehdejšího koncertního materiálu. Kapela měnila členy na postu zpěváka a klávesisty, až se konečně koncem roku 1996 sestava stabilizuje a na dalších osm let se v sestavě usazuje zpěvák a klávesista Jan Holeček. Během tohoto období vydává kapela dvě desky The First Album (2000) a In The Light (2003), a to již pod současným názvem Red Baron Band. Na natáčení se podílejí i takové legendy, jako Emil Viklický nebo Zuzana Michnová, zvuk je rozšířen o dechovou a smyčcovou sekci. Kapela nadále koncertuje, ovšem velkým překvapením i pro členy skupiny je nečekaný odchod Jana Holečka v červenci 2003. Poslední vystoupení v této sestavě se koná na festivalu 10. National Ralley, kde RBB účinkuje jako hlavní kapela sobotního večera.

Trio tak začne hledat nového frontmana a zároveň připravuje materiál pro další album. V dubnu 2004 doplňuje sestavu Mirek Jech, zpěvák, kytarista a hráč na foukací harmoniku v jedné osobě. Kapela secvičuje jak starší skladby z obou desek, tak i skladby nové. V září téhož roku vychází maxi singl Music Must Change, ze kterého zařazuje rádio Beat skladbu Like A Fool do posluchčské ankety Naděje Beatu, a RBB vítězí. V prosinci pak kapela vystupuje na Beat Festu ve vyprodaném Roxy, kde také přebírá cenu za vítězství v soutěži. Dále pokračuje kolotoč koncertů a dokončování třetího alba, které konečně v roce 2006 spatří světlo světa pod názvem Music Must Change. Začátkem téhož roku kapela vydává druhý singl Remedy z nové desky, který je též podpořen videoklipem. Skupina se pro koncerty rozroste o dalšího člena, jímž je varhaník Vilém Mikyška. Začátkem roku 2007 z kapely odchází Mechy a na jeho místo nastupuje baskytarista Jiří G. Rubeš, který měl pouhé dva dny na přípravu na svůj první koncert se skupinou. V létě odchází Mikyška a kapela se rozhoduje nadále pokračovat ve čtyřech. Na podzim skupina uzavírá smlouvu s managementem Progress Production a zahajuje natáčení nového alba. Od začátku roku 2008 se kapela soustředí na nový koncertní program, který je okořeněn například jamsession Paula s britským Danny Bryant´s Red Eye Band na jednom ze společných koncertů. V květnu téhož roku zkřížil kapele cestu vynikající klávesový hráč Mikuláš Čimbura a po čtyřech zkouškách si odbývá svůj křest s RBB na společném vystoupení s kapelou Pražský Výběr 2.

 

Nyní tedy v pětičlenné a stabilizované sestavě RBB hojně koncertuje také s SBB, Blue Effect či Twin Dragons. Na přelomu roku však aktivita Progress Production ochabuje a počet plánovaných koncertů se blíží nule. Stále se po částech natáčí čtvrté album Reflections, ale důsledky prakticky žádného hraní na sebe nenechají dlouho čekat. Krátce po rozchodu s Progress Production, avizuje svůj odchod z kapely zpěvák Mirek Jech. Odstartuje se tak řada změn, na jejichž konci budou RBB ve značně odlišné sestavě, než je ta která nahrála právě dotočené album Reflections.
Během léta se kapela definitivně rozhoduje, že je třeba najít jiného basistu a rozchází se s Jiřím G. Rubešem. Zároveň už probíhají zkoušky zpěváků a dokonce i jedné zpěvačky, která je nakonec vybrána jako hlas budoucnosti. Je jí charismatická Monika Infernalis. V řijnu Monika s novým dočasným hráčem na baskytaru Michalem Matouškem odehrává první koncert v pražském klubu Vagon, kde skupina vystupuje společně s Mariánem Vargou. Zde také zazní úplně nová píseň Strange Spider. Monika ve studiu dotáčí vokální party na propagační singl Like A Little Child, ke kterém později vznikne i klip. Kapela se věnuje finálnímu masteringu alba Reflections a novému koncertnímu programu. Křest CD Reflections obohacený o videoprojekci probíhá v lednu 2010 v pražském klubu Futurum a jako hosté vystoupí původní zpěváci Jan Holeček a Mirek Jech. Kapela hrála některé již roky nehrané písně a reportáž s rozhovorem natočí Alternativa TV. V dubnu na post baskytaristy přichází Jarda Hynek, který s Mikulášem hrál už v kapele Gaspar Pollak. V této sestavě skupina vystupuje až do roku 2011.  Koncem roku 2011 se kapela vrací na pódia jako trio a to v staronové sestavě Honza Holeček (zpěv, klávesy, basa) a tradiční dvojice Kowacz, Horník (kytara, bicí). Skupina hrála až do roku 2013 několik nových skladeb a také osvědčené songy z prvních dvou desek.  Pro časové vytížení Honzy Holečka tato podoba RBB končí a do kapely se vrací Jiří G Rubeš na basu a za mikrofon Monika Infernalis. Skupina opět koncertuje po českých klubech a festivalech a mimo jiné předskakuje americké legendě Vanilla Fudge kde představuje i několik nových písní.  

V lednu 2014 proběhl jediný koncert v pražském paláci Akropolis kde kapela pozvala bývalé členy a hosty a chronologicky odehrála v různých sestavách skladby ze všech desek skupiny ale také písně, které nikdy nenatočila. Večer byl zaznamenán na 32 audio stop a devět video kamer. Záznam koncertu včetně bonusů vyjde na 2 CD/DVD pod názvem Live in Prague.  Skupina nadále pokračovala v koncertech ale Monika Infernalis začala stagnovat až ohlásila odchod ze skupiny.

Koncem roku 2015 se připravuje návrat RBB v klasické sestavě a připravují se i nové skladby.

 

Red Baron Band:

Mirek Jech - zpěv

Paul Kowacz - kytara, zpěv

Radek Miner Horník - bicí

Jiří G Rubeš - Basa