R.Z.M. - O kapele | Bandzone.cz

R.Z.M. punk-metal / Slaný

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Juta
  Nezařazeno
 • Mám tě rád
  Nezařazeno
 • metrosexuál
  Nezařazeno
 • Hygienická
  Nezařazeno
 • Modrá ústřice
  Nezařazeno
 • Mordor
  Nezařazeno
 • Parchant
  Nezařazeno
 • Pohoda domova
  Nezařazeno
 • Ráno z milosti
  Nezařazeno
 • Rychlost vítězí
  Nezařazeno
 • Sexbojsa
  Nezařazeno
 • To je samice
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Punkrocková kapela R.Z.M. neboli Ráno z milosti ze Slaného

Kontakt:

email: franky@deratizeri.cz

          ukrik@seznam.cz

Bio a historie

Na jaře nula devět se U.K.Ř.I.K. s Hansem von Orthoberem domluvili, že by jako mohli se hecnout a dát R.Z.M. znova dohromady. Oba se o tom nenápadně zmínili Frankymu, kterej se tímhle nápadem nadchnul a i když má hraní dost, po domluvě a dovolenky od bosse (a zároveň jeho manažera:-) se ujal škopků. Načež se podařilo ještě ukecat netvora, aby se ujal basy - viz jeho novinka z května nula devět tady na profilu a zůstalo se tak ve třech. Hans netvorovi vymýšlí jednoduchou basu, sám dře a hlavně - vymýšlí nový songy...

 

Počátky kapely R.Z.M., neboli Ráno z milosti se začaly psát koncem ledna roku 2007. Zakládajícími členy jsou Pavel Bradáč alias Dědek a Honza Orthober ala Pompo  (ex-basák a kytarista slánských Deratizérů ).

Po příchodu pauzy Deratizérů na dobu neurčitou se tito dva členové rozhodli, že založí svou. Sehnat bubeníka pro ně nebyl až takový problém, jelikož Dědkův spoluhráč Tr..xL   ( Jirka Louda ), z jejich bývalé kapely Naše dílo ( která zanikla už před lety ), měl chuť a zájem po delší době zase zasednout za bicí.

Jak už jsem naznačil kapela začíná hrát v sestavě:  

Dědek   -   basa         

Pompo  -   kytara

Tr..xL   -   bicí

Určitě jste si všimli, že nám chyběl velmi důležitý článek kapely, a to zpěvák. I přesto, že kapela sháněla zpěváka jak divá, nikdo se neozval, a když jo, tak to byl s prominutím  vždy „nějakej d...l".  Prozatím se zpěvu ( i když tak trochu nedobrovolně J ) ujal Tr..xL. 

Tato sestava nám však nevydržela moc dlouho. Jirka měl moc práce s bydlením, který si dával do kupy, a tudíž nestíhal chodit na zkoušky. To se samozřejmě nelíbilo zbytku  kapely. Jak to dopadlo?  Místo zpěváka jsme začali shánět i bubeníka a zkušebnu J.

Po malé odmlce jsme narazili na bývalé dva členy slánské  skupiny Voltage , kteří měli zájem o společnou spolupráci. Karel Louda neboli Karlos - bicí a Jany - 2. kytara. Tato sestava nám opět nevydržela dlouho. Snad jen dvě zkoušky J. Pana Janyho to s námi očividně moc nebavilo a asi proto ani nedocházel na zkoušky. Naopak Karlos byl rád, že si může zahrát a nám se líbil jeho celkový přístup ke kapele.

Z toho vyplývá: 

Dědek   -   basa          

Pompo  -   kytara

 Karlos   -   bicí

A zase jsme byli bez hlasu . Zpěvu se tedy ujal Dědek, ale všichni jsme usoudili, že bychom měli hledat dál J.  Nakonec ( koncem března roku 2007 ) jsme doslova „překecali u piva"  našeho už dlouhou dobu známého U.k.ř.i.k.a. Ten z toho z počátku měl strach, ale nakonec mezi nás perfektně zapadl.  Mikrofon mu doslova sluší. 

Současnými členy tedy jsou:

U.k.ř.i.k. -  zpěv

Dědek     -  basa, zpěv

Pompo    -  kytara

Karlos     -  bicí

Konečně začínáme pořádně zkoušet a na přelomu října a listopadu přichází náš první koncert.

Začátkem března roku 2008 máme zamluvené nahrávací studio, kde by měl vzniknout náš první demo snímek.

Poděkování:  Chtěli bychom moc poděkovat Jirkovi Loudovi ( náš první bubeník ), který nám věnoval své texty!!! A zároveň naší spřátelené slánské kapele Totální nasazení, která nám pomáhá do začátků.