Rack Bites - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Rack Bites hard rock-rock'n'roll / Domažlice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Hey Girl
  • Useless
  • Rock n' Roll

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Czech: Rack Bites je kapela z Domažlic hrající rocknroll prvky blues a funky. Inspiraci na vlastní písničky čerpají z jejich vzorů jako jsou Guns n Roses, U2, Oli Brown a spousty dalších. Anglické texty doplňují progresivní a energickou muziku s výraznými kytarovými riffy. Obsazení kapely je to nejjednodušší rockové složení tj. kytara, basa, zpěv a bicí. Na Kytaru hraje Karel Píša - Student kytary u Jana Militkého(spolupráce např. s Ondřejem Soukupem, Petrem Kolářem, J. Nohavicou...) a také absolvent Rockových Kurzů, mimo jiné hraje také na housle a kontrabas. Baskytarista Vojtěch Buršík studuje baskytaru také u Jana Militkého a dále se věnuje hře na klarinet. Zpěv je post Karla Hemaly, který absolvoval pěvecký kurz u zpěvačky Terezy Kopáčkové (Balage Band...) a také hraje na dudy, klarinet a klavír. Za bicími sedí bubeník/saxofonista Mathias Westerdijk. 

English: Rack Bites is a Czech Rock'n'roll band from Czech Republic formed in summer 2015. They play their own progressive and energic music based on strong guitar riffs and simple, straight drum grooves. Lyrics are only in English. The line up, when the band was formed consisted of guitarist Karel Píša, vocalist Karel Hemala, bassist Vojtěch Buršík and drummer Karel Kuneš. This lineup has recorded in 2016 their debut EP "Feel the Breakout" that was released in January 2017. In December 2016 the new drummer Mathias Westerdijk joined the band.

Rack Bites have played up to now many gigs through Czech Republic. They have played also with Doctor Victor that was support band to AC/DC. All members have a lot of experience through many different music genders.