Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mayham & Eggs rock-alternative / Brno

„Připravujeme release debutového alba Snake Oil“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Fortune Teller (Snake Oil, 2020) 37 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Mayham & Eggs je nezávislá rocková kapela z Brna. Její tvorba se vyznačuje progresivním přístupem k skladbě a psychedelickými harmonickými vrtochy. Komplexnost anglických textů (tři členové jsou anglisté) posluchače rozhodně nešetří, přesto (anebo právě proto) kapela věří, že si své posluchače najde.

Bio a historie

Mayham & Eggs začali na autorské hudbě pracovat už v roce 2015. Podstatnou část doby existence skupiny se však někteří její členové nenacházeli v jedné zemi a postupně žili v Nizozemsku (bubeník), Španělsku (kytarista), Skotsku (frontman), na Islandu (zpěvačka) a v Belgii (basák). Rok 2019 je prvním rokem, který tráví celý všichni společně v České republice.

Od svého vzniku má kapela za sebou natáčení klipu, koncerty ve známých brněnských (např. Stará Pekárna, Melodka, Metro, U kouřícího králíka, Skleněná louka, Trojka) i mimobrněnských (Zázemí - Praha, U krokodýlího ocasu - Ostrava, Bamboo Club - Zlín) klubech, účast na malých alternativních festivalech, ale například i na mezinárodní anglistické konferenci ESSE.

V roce 2019 vystoupila kapela Mayham & Eggs na festivalu MENDELU FEST spolu s matadory české hudební scény - kapelou Zrní, Anetou Langerovou a úspěšným písničkářem a youtuberem Voxelem a jeho kapelou.

Na jaro 2020 připravuje vydání debutového alba Snake Oil.

Nahrávala v brněnském studiu Reset Romana Kašníka. Na nahrávání některých skladeb se také podílel brněnský hudebník Hubert Holásek, který je jedním z muzikantů zodpovědných za projekt Live Sessions Zkušeben Brno.