Proxima - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Proxima rock-blues / Zeleneč

„Připravujeme nové album a klip“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Dům Usherů II- Zrada v domě (2008) 443 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Zrada v domě- Zrada v domě (2008) 157 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Brain Damage + Eclipse- Proxima Presents Pink Floyd (2013) 139 ×
  • Comfortumbly Numb- Proxima Presents Pink Floyd (2013) 123 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Piano, klavír, Syntezátor / Sampler, Varhany

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Vznik skupiny se datuje do roku 1980, kdy spolužáci z jednoho pražského gymnázia dostali chuť založit si svoji skupinu. Svůj hudební debut si zde odbyl baskytarista Jirka Chmelík, kytarista Štěpán Tichý, klávesista Tomáš Sommer, bubeník Jirka Rathouský a zpěvák a kytarista Roman Brotánek. A tak ve sklepních prostorách vily na pražské Hanspaulce zahájila svoji existenci kapela Proxima. Skupina sestavuje repertoár z převzatých skladeb a pokouší se jej oživit vlastními dílky. Na prvních koncertech si ověřuje svoje první zkušenosti.

V roce 1982 skupinu opouští bubeník a baskytarista a skupina hraje ještě do roku 1984 v novém obsazení. Po několika koncertech skupina svoji činnost ukončuje a její členové se pouštějí do nového života po roce 1989.
Protože spolužáci se naštěstí po několika letech vždycky scházejí, napadá je obnova své hudební minulosti. V roce 2003 se skupina opět schází, tentokrát v garáži na kraji Prahy, v sestavě baskytara Jirka Chmelík, klávesy Tomáš Sommer, bicí Jirka Rathouský a nový člen kytarista Daniel Skura. Skupina oprašuje staré věci a začíná přidávat do repertoáru klasické hity na kterých se sehrává. Nazkoušený program prezentuje v pražských klubech. V roce 2004 skupinu doplňuje zpěvačka Jana Sommerová a Roman Brotánek na postu kytara a zpěv.
Kromě vlastních skladeb zařazuje skupina Proxima do repertoáru pro radost svou i posluchačů také revivalovou klasiku ze 60 – 90 let. Skladby aranžérsky připodobňuje svému stylu a vystupuje s nimi v pražském teritoriu a blízkém okolí.