Promises - O kapele | Bandzone.cz

Promises doom-rock / Klatovy

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Last But Not Least (In The Pharmacy - 2007)
  Nezařazeno
 • Pacify Its Denial (In The Pharmacy - 2007)
  Nezařazeno
 • Sanitas Animae (In The Pharmacy - 2007)
  Nezařazeno
 • Crushed Man (In The Pharmacy - 2007)
  Nezařazeno
 • Meds (In The Pharmacy - 2007)
  Nezařazeno
 • Last Letter (Flight To Fall - 2000)
  Nezařazeno
 • Pain On The Soul Part2 (Flight To Fall - 2000)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Doom rocková formace z Klatov

Sestava:

Václav Aška - kytara

Vít Buriánek - kytara

Petr Heřman - basa

Milan Kleiszner - bubínky 

Diskografie:

Promises 96      (1997, demo MC, vlastni naklad))

Understanding   (1998, MC, MetalBreath Production)

Flight To Fall      (2000, CD, MetalBreathProduction)

Last But Not Least (2006, EP, vlastni naklad)

In The Pharmacy (2007, MetalBreathProduction)

 

+ hromada kompilaček (A Tribute To MastersHammer, Breath Of Doom, CRL ad...)

 

Objednávat můžete na mailu promises@email.cz, bližší info, ceny atd na www.promises.cz

 

 

Bio a historie

Vznik "Slibů" se datuje do roku 1994, kdy byla založena skupina pod názvem Gothic Darkness. Pod tímto názvem pak odehrála pouze jediný koncert. Jako vždy na začátku působení kapely, přicházejí osobní problémy, které vrcholí výměnou zpěváka a později i bubeníka. Na začátku roku 1996 se mění název na Promises. V lednu roku příštího pak Promises již s novým bubeníkem natáčejí ve studiu Hostivař Zdeňka Šikýře v Praze pětiskladbové demo, které je o chvilku později vydáno s názvem "Promises 96" (definitivně vyprodáno). Těchto pět skladeb tvoří páteř koncertního setu, který je zpíván převážně česky.

"Svět duší ztracených" ze zmiňovaného dema se záhy objevuje v dubnu 97 na CD kompilaci Breath Of Doom. V červenci roku 1997 se mění sestava na dlouho naposled, kdy odchází i druhý zpěvák Petr Novák a nahrazuje jej Viktor Svoboda, který přináší do skupiny anglický jazyk, s čímž je s ostatními členy kapely zajedno. O necelý rok později (přesněji v dubnu 1998) vzniká opět ve studiu Hostivař druhé demo "Understanding" obsahující pět skladeb + intro a outro, které následně vydává na MC firma Metal Breath Production.

V květnu 1998 přichází do kapely manažer Jiří Kovalčik, který zajišťuje hlavně koncerty a díky jemuž kapela velmi často vystupuje. Během roku 98 a 99 skupina stále koncertuje na podporu dema "Understanding", účastní se několika kompilací fanzinů a časopisů (nejvýznamnější v časopise Whiplash) a plánuje vydání svého prvního CD v říjnu roku 2000 u firmy Metal Breath Production. Začátkem roku 1999 natočila skupina cover verzi "Věčný návrat" pro tributní album Master's Hammer u firmy Redblack Productions / M.A.B. Records. V listopadu 1999 opouští skupinu bubeník Pavel Kotěšovec, který se skupinou spolupracuje až do nahrávání debutového alba, avšak pouze jako host. V dubnu 2000 odchází také, a to po vzájemné dohodě manažer Jiří Kovalčik. Nahrávání debutového alba proběhlo ve studiu Miloše Dodo Doležala Hacienda v Žirovnici začátkem srpna 2000. Vydání se ujala firma Metal Breath Production.

CD Flight To Fall vyšlo 29. listopadu 2000. Již v srpnu 2000 do kapely přichází nový bubeník Richard Goldschmid z Klatov. Začátkem listopadu natáčejí Promises už v nové sestavě svůj první videoklip ke skladbě "Shadow Town", který je také součástí CD-ROM debutového CD "Flight To Fall" ve formátech AVI a MPG. Ukázka z klipu běžela také v pořadu Noc s Andělem v České televizi v rámci ankety o Český klip desetiletí. Křest alba "Flight To Fall" proběhl jednak v domovských Klatovech 3.2.2001 a následně v Praze v Rock Café 7.3.2001. V červnu 2001 odcházejí na delší dobu za "velkou louži" basista Petr Klička a kytarista Radek Červený. Basy se ujímá Karel Halada (jinak člen klatovských Head Down, dříve známých pod názvem Brown Underpants, ve kterých hraje i Richard Goldschmid).

Během roku 2001 se Promises účastní mnoha koncertů - nejvýznamnější je pak účinkování na prestižním festivalu Brutal Assault Vol. 6.66 v Přerově a následně na šestizastávkovém Metal Breath Tour Vol. III. Už na jaře 2001 uskutečnili Promises první koncertní výlety do zahraničí - konkrétně v březnu v rakouském Aigen - Schläglu a v dubnu pak na festivalu Walpurgis Metal Days v německém Hauzenbergu. V listopadu oznamuje dosavadní zpěvák Viktor Svoboda odchod z kapely. V prosinci se vrací z USA Petr Klička a nastupuje zpět na post baskytaristy, kde střídá do té doby zastupujícího Karla Haladu. V polovině ledna 2002 přichází do kapely Michal Lidinský (ex-Dorian), který zaplňuje již déle uvolněné místo druhého kytaristy. Kapela konečně nachází i nového zpěváka, kterým je Luboš Váleček z Klatov a připravuje materiál pro druhé album, které plánuje vydat někdy v druhé polovině roku 2003, ale k tomu bohužel nedošlo. V listopadu 2002 ale odchází bubeník Richard Goldschmid a kapela testuje jako možnou náhradu Vladislava Čejku ze Strakonic. Od prosince 2002 se Vladislav Čejka stává novým bubeníkem kapely. V lednu 2003 přichází další posila, osmnáctiletá zpěvačka Naďa a kapela se rozrůstá na 6 členů. V květnu po dohodě mladá zpěvačka odchází. Kapela nadále koncertuje, ale koncem října 2003 přerušuje svoji činnost. Z kapely odchází i zpěvák Luboš Váleček a skupina za něj marně shání náhradu. To se podařilo až v dubnu 2004, kdy do kapely přichází devatenáctiletá zpěvačka Michaela Konvičková z Vodňan. Ale v listopadu je opět vše jinak, protože Michaela z osobních důvodů v kapele končí. Ze stejných důvodů odchází i bubeník Vladislav Čejka. Kapela se snaží sehnat nové členy, ale místo toho dostává další ránu v podobě odchodu někdejšího zakládajícího člena Petra Kličky, který se v lednu 2005 rozhodne věnovat naplno pouze svým vedlejším hudebním projektům a v Promises také končí.

Blížícímu se rozpadu kapely zabraňuje až příchod bývalého frontmana, zpěváka Viktora Svobody, který se po více než 3 letech vrací zpět do Promises. Skupina zkouší nové hráče, na postu bubeníka se uchycuje mladičký Milan Kleiszner. V kapele se poté vystřídá několik baskytaristů, až do září 2005, kdy do kapely šťastnou náhodou přichází Dalibor „Žába“ Hirič a kapela se může plně soustředit na živé hraní a tvorbu nových skladeb. V dubnu 2006 se Promises zúčastňují soutěže Česká rocková liga 2006, kde postoupí do základního kola. V květnu pak kapela natáčí v plzeňském studiu ExAvik zcela nové třískladbové demo "Last But Not Least", které si poté vydává v srpnu na své vlastní náklady. Týden po natočení dema se účastní základního kola soutěže ČRL a postoupí až do kola semifinálového, které se koná v rámci festivalu Basinfirefest 2006 ve Spáleném Poříčí. Mezi nejlepší čtyři se kapela sice neprobojuje, ale má alespoň možnost se jednou skladbou podílet na kompilaci "Česká rocková liga - Best Of 2006", kterou vydává Poštovní spořitelna v roce 2007 v nákladu 30 000 kusů.

Začátkem srpna 2007 jdou pak Promises konečně po sedmi letech nahrávat svoji druhou řadovou desku. Natáčení probíhá opět ve studiu ExAvik a vydání alba je plánováno na listopad. Křest desky, která nese název "In The Pharmacy" a o jejíž vydání se opět postarala firma Metal Breath Production, se konal 30.11.2007 v Klatovech na Střelnici a kapele zde byla předána i platinová deska za 30 000 kusů vydaných nosičů kompilace „Česká rocková liga - Best Of 2006“.