Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Postcoal progressive-metal / Ostrava

„Činnost kapely ukončena.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Pěšák- Pěšák (2014) 329 ×
  • Nejsem jako ty- Pěšák (2014) 229 ×
  • Soud- Pěšák (2014) 287 ×
  • CYS- Pěšák (2014) 248 ×
  • Loud EP 2012- Wakening (EP) (2012) 796 ×
  • Pojď se mnou EP 2012- Wakening (EP) (2012) 574 ×
  • Killer 2010 693 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Feels like me 2010 797 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Sorrow - final mix 09- When We Come (Demo) (2009) 475 × Stáhnout MP3 zdarma

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Ukulele, Steel kytara, Balalajka, Harfa, Zpěv, Beatbox, Growl, Scream, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Cimbál, Niněra, Kontrabas
Nástrojové obsazení: Bicí, Dřívka, Mrdanga, Tamburína, Triangl, Bells, Tympány, Shaker
Nástrojové obsazení: Kytara, Banjo

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Jsme kapela, která vznikla někdy v polovině roku 2008, kdy se dva hudební nadšenci Honza a David potkali na autobusové zastávce. Oba za sebou měli zatím ještě velmi krátkou hudební kariéru. Netrvalo dlouho a k jejich kytarovému jamování se přidal basák Marek a později bubeník Vlado. Po sehrání několika coverů známých světových písniček jsme se pustili do vlastní tvorby, se kterou jsme o cca půl roku později začali veřejně vystupovat. Od té doby jsme absolvovali několik koncertů na menších i větších akcích a festivalech. Velký úpadek nastal po odchodu bubeníka Vlada, kdy kapela přestala být na cca rok a půl veřejně aktivní a přežívala pouze ve zkušebně. V této době se v kapele vystřídalo na postu bicmena několik bubeníků, žádný z nich však nevydržel dlouho. Výjimkou byl bubeník Dalibor, který s kapelou odehrál dva koncerty a posunul tvorbu o něco dále. Zásadní zlom v kapele nastal až s odchodem baskytaristy Marka, který kapelu opustil z časových důvodů, a donutil nás tak hledat nové členy. Brzy se na nás ale usmálo štěstí a kapele se ozval talentovaný basák Čestmír, se kterým jsme začali pracovat na nové tvorbě. Za bící se vrátil původní bubeník Vlado, kterému zachyběla naše metalová divočina a pauza v PostCoal mu jen prospěla, protože nasbíral spoustu zkušeností v jiných kapelách. V této sestavě kapela nyní setrvává a plánuje návrat na podia. 

Okamžitě jsme začali pracovat na novém repertoáru, který jsme o pouhých pět měsíců později nahráli ve studiu Toma Digaze v Karviné pod názvem "Wakening". Čtyřskladbový demáč byl utkán celkem horkou jehlou, což je ve srovnání s živou produkcí těchto songů celkem znát. V březnu a dubnu 2014 se kapela po roční usilovné práci na dalších čtyřech písních zavřela do studia Žik v Orlové. V pořadí již třetí EP s oficiálním názvem "Pěšák" kapela zveřejnila 22.6.2014. Definitivně jsme pohřbili všechny anglické texty a začali tvořit v českém jazyce, což naši posluchači a fanoušci jistojistě ocení. Jediný anglický song, který všechna dřívější zemětřesení přežil, Loud, čeká na nový český text a budeme jej hrát i nadále.

V současné době intenzivně pracujeme na obměně a úpravě stávajícího repertoáru, především pak z hlediska zpěvů a zvuku. Letos, tedy v roce 2015, plánujeme natočení plnohodnotného debutového CD, rozšíření merchandisingu o spoustu vychytávek, vlastní zajímavou podiovou scénu a další, pro kapelu specifické změny a novinky, které podstatně zdůrazní naše hudební zaměření a oblast, z níž pocházíme.

Kapela od svého vzniku prošla značným žánrovým vývojem a dá se říct, že až poté, co přičichla k různým hudebním stylům a experimentům, si našla právě ten svůj styl, který je směskou riffů z trash metalu, heavy metalu, hard rocku ale i punku, kombinující čisté vokály se screamem a growlem.

 

Email: PostCoal@seznam.cz

Bio a historie