Poprask - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Poprask indie-folk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Starost [Výtah] 190 ×
  • Angažmá [Výtah] 183 ×
  • Stíny [Výtah] 174 ×
  • Druhá třída [Výtah] 154 ×
  • Bitvy [Výtah] 141 ×
  • Příliš kouře [Výtah] 174 ×
  • 393 [Výtah] 105 ×
  • Druhá třída 653 ×
  • Starost 596 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Kazoo
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv, Cajon, Kazoo

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Okolnosti vzniku: "David tak dlouho chodil za Vítkem, aby se doma naučil hrát písničky od Beatles, které bychom si pak mohli společně zahrát, až z toho vznikla naše kapela..."

Rok 2014

Březen až září
Během studia na VŠ se neúnavný David snaží přemluvit líného Vítka, abychom ve volných chvílích zkoušeli "dělat hudbu", trochu se "sehráli" a na mnoha studentských akcích jen nemlátili do kytar. Toto období trvalo několik měsíců...

Říjen
Naše první společné hraní (zatím stále jen ve dvou) bylo rozhodně zajímavé. Vzniklo z toho několik nahrávek, které nikdo nikdy neuslyší. Prostě Poprask!

Prosinec
12.12.2014 - První koncert. V nejlepší, dnes už bohužel neexistující, kavárně V podpalubí. Pozval nás dobrý kamarád a skvělý muzikant Vojta Vrba, abychom mu hostovali. Tady se také poprvé potkáváme s Mártym. Dretatej týpek, kterýmu se líbilo naše neumětelství. Do ted říká, že v nás prý slyšel obrovský potenciál. Tak jooo no...

Rok 2015

Únor
Chvíli nám trvalo, než jsme byli schopni se s Mártym spojit. Proto byl ještě náš další koncert (7.2.2015) veden v úsporném režimu - tedy pouze kytary. Kdo nás slyšel, ví, kdo nás neslyšel, nelituje!

Březen
Opět kavárna V podpalubí, opět jsme hosty Vojty Vrby a jeho kapely Stíny. A opět je to pro nás koncert důležitý. Poprvé se k nám přidává Márty. Píše se 13. březen 2015.

Duben
Další důležitý datum! 18.4.2015 jsme poprvé hráli v Plzni na akci Klubu invalidních dobrodruhů - CK KID. Tím jsme se stali napůl pražskou a napůl plzeňskou kapelou. Milujeme Plzeň... Nu což...

Květen až červenec
Koncertně plodné období. Celkem 6 vystoupení. Mezi nimi třeba Studentský klub Celetná, Sběrné suroviny, Open air v Dolanech u Plzně, anebo unplugged open air v Hostivařském lesoparku.

Srpen až prosinec
Soustředíme se na trénování písní nových a vylepšování písní starších na úkor koncertů. Ty proběhly jen 2. V Plzni na ranči Šídlovák a v Praze v SK Celetná.

Rok 2016

Leden až únor
Stejně jako konec roku 2015, i začátek toho nového byl ve znamení utužování a zdokonalování naší hudby i vzájemných vztahů v kapele.

Březen
5. března jsme hráli poprvé v jiném městě, než v Praze a Plzni. Benešov u Prahy, na pozvání kamarádky a taktéž skvělé hudebnice, Káji Stránské. Pak následovaly 2 koncerty v Celetné. 11. března jsme jí "zbořili" sami a 13. března na akci FHS UK. Mimochodem, naše první podepsaná "Smlouva o dílo"!

Duben
Další koncert v dalším městě. Tentokrát v Sedlčanech na základě pozvání spřízněné kapely Třetí slunce. Prostor skvělý, lidi skvělý, hermelín skvělý!

Květen až červenec
21.5.2016, Dolany, CK KID a jejich Nadnárodní putování. Skvělá akce, stejně jako minulý rok. Letos navíc s velmi podstatnou změnou pro celou kapelu. Změna názvu! Už nejsme Poprask! Jsme Plus420! To je snad jasný né?!
V červenci potom první hraní v dalším skvělém prostoru - Café Nová doba.

Srpen
Náš koncertní super měsíc. Pohoda Tour 2016. Čtyřdenní putování po ČR. Hraní v Kácově, v Českých Budějovicích (skvělé město!) a ve všech vlacích mezitím. Celé tour jsme pak zakončili dvěma koncerty. V Balbínce společně s Milanem Matouškem a v Diving Clubu Manta. Na obě místa se budeme vždycky rádi vracet! O týden později, 20.8.2016, pak open air festival Posázavský reprák! V Poříčí jsme je ponížili, jak jinak! Teplo, volno, koncerty. Skvělý měsíc...

Září až listopad
Zkoušení bez koncertů na listopadový vrchol roku - nahrávání CD v Jindřichově Hradci! Za víkend 12. a 13.11. jsme zvládli nahrát naše první CD - Výtah. Za to patří díky především všem skvělým lidem, kteří zde žijou!

Prosinec
9.12.2016 - Koncert a křest Výtahu v DC Manta! Fotky a videa jsou tady na Bandzone, anebo na Facebooku! 
Dalším adventním vystoupením byl charitativní koncert pro iniciativu Slepice v nouzi.